Славні Сарни перемогами

Спортивною візиткою м. Сарни вже давно стала вільна та греко-римська боротьба, адже саме в цьому виді спорту маємо вагомі здобутки не тільки на теренах області, а й на всеукраїнських і світових борцівських форумах.

Варто нагадати, що саме з греко-римської боротьби уродженець Тинного Петро Коток здобув покищо найвище (четверте) місце з-поміж усіх краян на Олімпійських іграх незалежної України. Це сталося завдяки першочерговим азам боротьби почерпнутих у Сарненській дитячо-юнацькій спортивній школі. Тому турніри, чемпіонати різних рівнів дозволяють проявити свої вміння та здібності багатьом не тільки початківцям, а й досвідченим спортсменам. Тренери також отримують додатковий важіль, аби відзначити сильні та слабкі сторони вихованців, виокреслити подальший необхідний арсенал технічних прийомів, над якими варто попрацювати, аби виростити борця з чемпіонськими амбіціями, стійкими морально-вольовими якостями.

З цією метою в спортивній залі Сарненського будинку дітей і молоді вперше відбувся відкритий Всеукраїнський турнір з вільної та греко-римської боротьби серед дівчат і наймолодшi спортменкиюнаків на призи громадської організації «Сарненська районна федерація боротьби». Ваги цим змаганням, безперечно, додали й команди, які нині перебувають на провідних рейтингових борцівських місцях нашої країни. Окрім цього, у райцентр завітали й гості з сусідньої Білорусі. А тому учасниками спортивної сієсти стали представники таких міст і селищ: Брест, Рівне, Олевськ, Хмельницький, Ковель, Червоноград, Костопіль, Здолбунів, Березне, Рокитне, Володимирець, Клесів і команда господарів.

Спортивне дійство розпочали запальним танцем від зразкової хореографічної студії «Вояж» і врученням запашних короваїв гостям. Привітати борцівську родину завітав голова Рівненської обласної федерації греко-римської боротьби, віце-президент Асоціації спортивної боротьби України Віталій Коваль, який від Федерації греко-римської боротьби України за популяризацію цього виду спорту й високі досягнення вручив подяки президенту Сарненської районної федерації боротьби Олександру Фурсовичу та почесному президенту федерації Борису Цвяку.

До вітального слова також запросили заступника начальника управління в справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації Петра Нагорного та секретаря Федерації боротьби Сарненщини Руслана Хомича, які підкреслили важливість і значимість нагородицієї події для райцентру, численних прихильників цього виду спорту й самих учасників. У свою чергу, Олександр Фурсович і Борис Цвяк нагородили кращих борців Сарненщини грошовими преміями за вагомі досягнення в спорті, популяризацію боротьби та здорового способу життя, а саме призерів чемпіонатів України з вільної боротьби Ольгу Левчун (майстра спорту України), Софію Кушнір (кандидата в майстри спорту України), Христину Басич (кандидата в майстри спорту України) й Іванну Сосюк.

На урочисту церемонію завітали меценати, спонсори турніру, адже без них неможливе проведення будь-якого спортивного заходу. Тренерський штаб Сарненської федерації боротьби від імені всього колективу нагородили подяками та вручили почесні відзнаки Олександру Фурсовичу, Борису Цвяку, Яну Клеваці, Миколі Клеваці, Ігорю Голяці, Сергію Стахнюку, Олегу Скриннікову, Сергію Смаглюку та Сергію Аврамишину.
Опісля цього головний суддя турніру Іван  Жученя (м. Сарни) та головний секретар Євгеній Кичан (м. Костопіль) запалили зелене світло початку захоплюючих і непоступливих єдиноборств у двадцяти п’яти вагових категоріях. У підсумку сарненські спортсмени знову підтвердили своє високе реноме й здобули Супрунець Артем Чемпiонттринадцять золотих, п’ять срібних і стільки ж бронзових нагород. Переможцями першого відкритого Всеукраїнського турніру з вільної та греко-римської боротьби серед дівчат і юнаків на призи громадської організації «Сарненська районна федерація боротьби» стали Олександр Богомолов, Станіслав Рильник, Олександр Стрелецький, Микола Басич, Дмитро Маринін, Артем Супрунець, Іванна Сосюк, Марія Мізюрко, Софія Кушнір, Христина Басич, Марія Мартинчук, Анатолій Дудик і Владислав Чубик.

Срібними медалями були удостоїли Юлію Лукашевич, Антона Кравчука, Альбіну Клєфас, Любов Жучку та Сергія Ковбара, а на третю сходинку п’єдесталу пошани піднімались Микола Омельчук, Олексій Никифорець, Сергій Павлюк, Дарина Возна та Катерина Палій.

Переможцям і призерам турніру були вручені медалі, грамоти та грошові заохочення. Всього ж участь у змаганнях взяли понад 150 учасників, а в загальному медальному заліку представники Сарненської ДЮСШ відділу освіти стали беззаперечними лідерами. Завдяки копіткій праці тренерів Наталії Белаш, Тетяни Дячок, Лева Мартинчука, Павла Белаша, Івана Жучені та Сергія Бородавки маємо ким гордитись і хочеться сподіватися, що Сарненщина невдовзі таки матиме свого олімпійського чемпіона.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz