Спрямували кошти на дороги, шкільні автобуси, спорт…

Минулої п’ятниці в сесійній залі райради голова РДА Ярослав Яковчук звітував про результати діяльності райдержадміністрації за минулий рік. Очільник краю зазначив, що пріоритетом було виконання Програми економічного та соціального розвитку Сарненського району, районного бюджету та цільових програм розвитку.

Детально інформував, над чим працювали у звітному періоді. Зокрема зупинився на бюджеті, інвестиціях, соціальному захисті населення, зауважив, що саме вдалося зробити в галузях освіти, медицини, культури, які енергозберігаючі заходи впровадили в закладах бюджетної сфери та житлово–комунального господарства тощо. Завдяки плідній та спільній праці за рейтинговою оцінкою результатів діяльності райдержадміністрації, згідно з показниками соціально–економічного розвитку, Сарненський район посів 1 місце серед районів області й міст обласного значення. «У здобутках минулого року є частина праці   народного депутата України Сергія Євтушка, голови районної ради Руслана Серпенінова, депутатів обласної та районної рад, з якими конструктивно співпрацювали в інтересах жителів Сарненщини. Переконаний, що це допоможе досягти ще вагоміших результатів у 2018 році», – зазначив Ярослав Яковчук.

Після чого відбулося позачергове пленарне засідання двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання, що очолював голова райради Руслан Серпенінов. Депутати розглянули 42 питання, за більшість проголосували без обговорень, адже детально ознайомилися з ними на засіданнях постійних комісій. Отже, зупинюся  на окремих. Так, на сесії йшлося про  виконання районного бюджету за 2017 рік. Як стало відомо, до загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 96684,5 тис. грн, що на 52,7% більше відповідного періоду минулого року. Також отримали з державного бюджету в повному обсязі різного виду дотації та субвенції. На утримання установ Сарненщини спрямували 750942,9 тис. грн.

Відтак депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018. Розподілили вільний залишок районного бюджету в сумі 7769000 грн. Із них 1889000 грн спрямували райдержадміністрації, зокрема на реалізацію районних програм: мобілізаційної підготовки й оборонної роботи в Сарненському районі (20000грн), соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах на 2018-2020 роки (99000 грн), економічного та соціального розвитку Сарненського району на 2018 рік (1400000 грн), розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення Сарненського району, зокрема для виготовлення проекто-кошторисної документації на поточний ремонт доріг Яринівка–Тутовичі–Костянтинівка, Клесів–Олексіївка-Вири, Чудель-Тинне, Обірки (370000 грн).

Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації виділили 2916236 грн. Їх планують освоїти на виконання програми розвитку фізичної культури та спорту в районі, а саме на надання фінансової підтримки районним федераціям: футболу (100000 грн), волейболу (20000 грн), баскетболу (30000 грн), шахів (5000 грн), громадській організації «Федерація панкратіону Рівненської області» (10000 грн), спортивному  клубу «Гладіатор» (10000 грн); на виконання програми соціального захисту учасників АТО (170000 грн), реконструкцію частини будівлі (влаштування внутрішніх вбиралень) Сарненської ЗОШ № 3 І-ІІ ст. (372976 грн), систем опалення Сарненської ЗОШ № 5 І ст., ПКД (500000 грн) та нежитлового приміщення Чемерненської ЗОШ І-ІІ ст., ПКД (30342 грн) тощо. Також передбачили субвенцію в сумі 47250 грн Стрільській сільській раді на поточний ремонт понтонної переправи через Случ. Залишок коштів освітньої субвенції в сумі 6848032,75 грн спрямували на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, що  оптимізовані, об’єднані, реорганізовані, зокрема Тинненській ЗОШ І-ІІІ ст., опорному закладу «Степанська ЗОШ І-ІІІ ст.» (1200000 грн), на оснащення закладів загальної середньої освіти Сарненського району засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання (інтерактивна дошка, інтерактивна панель із вмонтованим комп’ютером, мультимедійний проектор, під’єднаний до комп’ютера вчителя, учнівське комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, електронні підручники, комутаційне обладнання тощо), навчальним обладнанням і методичним забезпеченням для початкової школи (5648032,75 грн). Залишок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у Cарненському районі в сумі 2629450,30 грн спрямували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на будівництво спортивних  майданчиків, реконструкцію корпусу № 1 КЗ «Сарненська дитяча музична школа». 1000000 грн з резервного фонду районного бюджету направили обласному  бюджету на співфінансування будівництва спортивного комплексу, що в Сарнах, тощо.

Дискутували щодо оптимізації ліжкового  фонду медичних закладів району. У відповідності до Наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками в розрахунку на 10 тис. населення». Зекономлені кошти перерозподілити на інші потреби медичної галузі. Процес скорочення ліжко-місць влада пояснює необхідністю досягнення «оптимального балансу між економічною ефективністю і якістю та своєчасністю надання медичної допомоги населенню». Заступник голови РДА Наталія Параниця повідомила, що оптимізувати планують 49 стаціонарних ліжко-місць КЗ «Степанська районна лікарня», 15 ліжко-місць КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» та 20 ліжко-місць КЗ «Сарненська районна лікарня». Присутні заслухали головного лікаря КЗ «Степанська РЛ» Аллу Скачко, яка зауважила, що запланована оптимізація буквально знищить медзаклад і погіршить медичне обслуговування місцевих жителів, адже розташований Степань за 50 км від райцентру. За потреби хворих можуть не довезти. Варто зауважити, що Алла Скачко й депутати Степанської селищної ради необхідність скорочення ліжко-місць у райлікарні визнали давно. Однак попри те, що називають це оптимізацією в рамках реформування, люди сприймають це як звичайне скорочення, тож нічого доброго не чекають. Головний лікар КЗ «Сарненська районна лікарня» Василь Іванюк вважає, що якщо система з’їдає вагому частку грошей і при тому не надає доброї послуги, її потрібно реформувати радикально та шукати рішення, що дозволять надавати якісніші послуги. Тому, на думку Василя Петровича, заклад потрібно реформувати. Не підтримує оптимізацію депутат Василь Пилипенко, тож  зауважив, якщо приймуть таке рішення, складе депутатські повноваження. Степанський селищний голова Віктор Коротчук також вважає, що потрібно зберегти заклад для людей. Депутат Богдан Лазарчук переконав, що оптимізовувати ліжко-місця не варто до об’єднання громади, після децентралізації напрацюють власну стратегію реформування медзакладу.

Безумовно, реформа необхідна, проте до неї варто підійти виважено. Перш за все, зберегти робочі місця, забезпечити якісним, сучасним обладнанням, щоб скоротити час перебування пацієнтів у лікувальних закладах тощо. Головний лікар Алла Скачко, депутати, очільник Степанської селищної ради взяли на себе відповідальність подати до 1 квітня план розвитку КЗ «Степанська РЛ», враховуючи наявні бюджетні асигнування.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz