В’ється творча нитка Галини Куришко

З давніх-давен поліщуки вміли працювати й співати. Довелося нам пережити й часи, коли все українське й народне викорінювання, намагаючись показати, що воно застаріле й нікому не потрібне. Та, на щастя, були серед людей ті, хто від діда-прадіда зберігав традиції, співав майже забутих пісень.

Одна з таких берегинь, нині, на жаль, покійна, – Ганна Куришко з села Карасин, яка зуміла прищепити любов до народної пісні внукам Яні та Галині. Буваючи в гостях у бабусі, дівчата слухали пісні в її виконанні. Хоча розуміння безцінності цього скарбу прийшло до них теж лише з роками, тоді й вирішили присвятити себе відродженню народної творчості на Поліссі.

Тож Галина Куришко й освіту здобула відповідну. Навчалася в Рівненському державному гуманітарному університеті на кафедрі музичного фольклору, отримала кваліфікацію бакалавра мистецтв, артиста ансамблю, керівника фольклорного ансамблю. Торік її запросили на роботу в КЗ «Рівненська обласна філармонія» солісткою-вокалісткою естрадного плану. У 2009 році випускниця вузу отримала документ про повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію викладача.

Ще під час навчання Галина була активною учасницею концертів і займалася науковою роботою фольклорного напрямку. У трьох експедиціях у 2005-2008 роках записала понад 200 народномузичних творів у селах Карпилівка та Рудня-Карпилівська, успішно захистила дипломну роботу на цю тематику. У скарбничці її здобутків – перемоги на конкурсах та фестивалях обласного і всеукраїнського значення. Серед них – лауреат ІІ премії Х Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» в складі етно-дуету «Дуліби» в столиці України 2007 року. Пані Галина була учасницею численних мистецьких фестивалів у Польщі, Білорусі й Україні.

А у 2009 році на основі власних записів і за підтримки продюсерського центру «Корона», дует сестер Яни та Галини Куришко  «Дуліби» випустив у світ диск «Сєриє гусі». Наступного року із камерним оркестром Рівненської обласної філармонії – «Різдвяні дарунки». Крім того, у складі цього ж дуету у 2009-му представляли Рівненщину з програмою «Пісні бурштинового краю» в Києві. А ще в столиці разом із сестрою Яною Куришко-Шаргар стали переможцями телепроекту Національної телерадіокомпанії «Folk-music»-2013.

Повернувшись на рідне Полісся, Галина Іванівна за власною ініціативою взялася відроджувати народну пісню. У вересні 2015 року на базі Сарненської дитячої музичної школи створила дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце», репертуар якого складається з календарно-обрядових пісень (колядки, щедрівки, DSC_5392-к1веснянки, купальські та русальні пісні), родинно–побутових і звичайного циклу, а ще колектив дав нове життя народним обрядам.

Для підвищення професійного рівня у 2016 році Галина Куришко вступила до Рівненського державного гуманітарного університету. І ось нещодавно заслужено отримала червоний диплом. Того ж року творчій особистості довірили серйозну посаду – директора міського Будинку культури «Залізничник». Туди ж переселилось і «Веретенце». Згодом для охочих співати й сучасну естрадну пісню в МБК створили вокальну студію «Спалах», а для найменших зірок сцени – «Іскорки».

І хоча колективи Галини Іванівни ще зовсім юні, та їх учасники вже неодноразово показали себе справжніми талантами. Дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» впродовж 2015-2018 років брав участь у понад 250 культурно-мистецьких заходах. Тож не забарилися й нагороди, які вже важко й перерахувати.

Крім «Веретенця», у «Залізничнику» творчо розвиваються студія вокалу «Спалах», при якій функціонують два колективи естрадного спрямування – вокальні ансамблі «Іскорки» (діти віком від 5 до 7 років) та «Світло» (9-13 років), вокальний квартет «Спалах» і дитяча театральна студія «Горнятко». Продовжують працювати на високому професійному рівні й народний аматорський вокальний ансамбль «Мереживо», зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка», шахово-шашкове об’єднання «Дебют», міське любительське об’єднання «Надвечір’я». Для цього тут створені максимально комфортні умови.

Портрет Галини Куришко помістили на міську Дошку пошани. Вона  член Союзу обдарованої молоді України

та Національної всеукраїнської музичної спілки. Звичайно, у пані Галини, як і в кожної творчої особистості, є плани. Серед них – отримати звання зразкового для дитячого фольклорного ансамблю «Веретенце», розширити склад учасників колективу хлопчиками, записати диск «Календарно-обрядові пісні Середнього Полісся» у створеній нещодавно при Будинку культури студії звукозапису. Показати наших талановитих артистів у Польщі, а можливо, й далі за кордоном, і здобувати перемоги на різноманітних конкурсах. І, звичайно, продовжувати наполегливо відроджувати в центрі Полісся – у м. Сарни – традиційну поліську культуру та розвивати фольклорне мистецтво. Благо, що завдяки сприянню депутатів міської ради та особисто міського голови Світлани Усик для цього є комфортні умови та гарні костюми, а головне – бажання творити.

– Ми щасливі, каже Галина Іванівна, – бо отримуємо безцінний досвід на всеукраїнських і міжнародних фестивалях. А ще в цьому році затвердили програму для підтримки обдарованих дітей міста, які здобули перемогу в конкурсах і фестивалях всеукраїнського та міжнародного рівнів. Вони отримають гарну грошову винагороду.

Та ще від імені батьків керівник колективу висловила вдячність підприємцю Борису Цвяку, який неодноразово допомагав фінансово, оплачуючи організаційні внески для участі у фестивалях-конкурсах.

А ще Галина Іванівна висловила думку, що одним із фундаментальних завдань держави є успадкування віковічних фольклорних традицій і виховання молодого покоління на кращих взірцях національної культури.  Виховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуальне для держави в цілому. При цьому народне мистецтво має відігравати провідну роль і постійно використовуватись як базовий матеріал у розвитку сучасної культури.

Тож підтримуймо таких ентузіастів, як Галина Куришко, адже вони шанують і бережуть наші давні та багаті національні традиції і хочуть показати усьому світу, що і в нашому краї є працьовиті й талановиті люди, які бажають процвітання і слави рідній Україні.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz