У березні бувало і -25, і +23°С

Ще тиждень тому все живе раділо теплу. Яскраве сонечко перетворило залишки снігу на весняні струмки, що переповнили річку, й вона почала виходити з берегів. На галявинах зазеленіла перша трава. Високо в небі потяглися до рідних країв ключі перелітних птахів.

Люди теж взялися наводити порядок біля осель, хтось уже й на городі встиг попрацювати. Звичайно ж, шуби, валянки й кожухи всі сховали до наступної зими. І хоча метеослужби попереджали про повернення холодів, та поглянувши на погоду за вікном не вірилося, що таке можливо. Але ввечері минулої п’ятниці землю знову припорошило білою ковдрою, посилився вітер, загула, наче вовк, завірюха й кружляла всю ніч, засипаючи все кучугурами снігу. Тож зима повернулася. Весняна, але зима, що завдала чимало клопотів усім. Наступними днями люди з великими труднощами ліквідовували наслідки стихії. Несолодко доводиться й птахам, які повернулися з теплих країв…

Тож завітав до сарненських метеорологів, щоб напередодні їх професійного свята розпитати про примхи погоди. Ось що розповіла начальник метеорологічної станції Сарни Лідія СОБЧЕНЮК:

DSC_7396– Погода в березні завжди мінлива: інтенсивні потепління змінюють різкі похолодання, снігопади та заметілі, що й спостерігали в ніч із 16 на 17 березня. У цей період дещо посилюється вітер, однак весна бере своє, утворюються перші проталини на полях. У зв’язку з послабленням циклонічної діяльності в березні зменшується, у порівнянні з лютим, кількість похмурих днів, усе частіше проглядає сонечко.

На Поліссі, як і личить першому місяцеві весни, він  характеризується додатною середньомісячною температурою повітря. Звичайно, трапляються й аномально холодні роки з показниками значно нижчими від норми. За період спостережень на нашій станції з 1945 по 2017 роки абсолютний мінімум становив -25,2°. Таку температуру спостерігали 3 березня 1987 року. Бувають і протилежні показники: 21 березня 1974 р. на дворі було +23,3°С!

Стійкий перехід середньодобових температур повітря через 0° у бік підвищення на території району відзначається 24-26 лютого. Зазвичай упродовж першого весняного місяця руйнується стійкий сніговий покрив, що геть зникає до 29 числа. В окремі ж роки, якщо рання весна, сніги сходять у другій половині лютого, коли ж пізня та холодна, то біла ковдра може лежати на землі до третьої декади квітня.

Після сніжних зим і швидкого танення снігу починається повінь. Нині за станом на 19 березня рівень р. Случ був 480 см і швидко зростав, у межах 11-12 см за добу. Ось такий він, березень 2018-го.     На фото серед тих, хто вивчає погоду в місті, метеоролог Надія ЗАХОЖА та радіометрист Оксана МИЧКА.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz