Щоб у місті було світло, чисто, гарно…

Сьогодні комунальні блага стали для людей звичною справою. Ніхто й не замислюється скільки потрібно докласти зусиль для їх стабільного функціонування. Попри низку проблем, комунальна галузь Сарн працює безперебійно.

Але недостатня поінформованість населення про діяльність, скажімо КП «Трудівник»,  породжує масу непорозумінь і нарікань на його роботу. Тому вирішили з перших вуст дізнатися про ситуацію в житлово-комунальному підприємстві, показати реальність, в якій воно функціонує. Поспілкувалися з виконуючою обов’язки директора Галиною ГАЙКЕВИЧ.

– Галино Олександрівно, розкажіть про діяльність КП «Трудівник».

– На підприємстві працюють 54 особи: двірники, робітники з благоустрою, водії, трактористи, працівники абонентського відділу, похоронного бюро тощо. Надаємо послуги з вивезення твердих побутових відходів, утримуємо в належному стані дороги, тротуари в осінньо-зимовий період (розчистка від снігу, посипання їх протиожеледними матеріалами), встановлюємо та ремонтуємо дорожні знаки, дбаємо про благоустрій, зрізуємо аварійні дерева. У власній теплиці вирощуємо розсаду квітів, працівники її доглядають зелені зони в парках, скверах, біля доріг. Також на обслуговуванні комунального підприємства перебуває 90,04 км мереж вуличного освітлення, отже виконуємо їх поточний ремонт, проводимо заміну ліхтарів, лед ламп тощо. Крім того, обслуговуємо три кладовища та пам’ятні місця. Надаємо населенню ритуальні послуги.

– Які основні проблеми можна виділити в роботі КП «Трудівник»?

– Одна з головних – це боржники. Вони бувають різні: які не сплачують по 2-3 місяці за вивіз ТПВ, і які мають заборгованість протягом багатьох років. Загалом борг містян перед комунальним підприємством за станом на 1 січня ц.р. становив 199 888 грн. Постійно проводимо претензійну роботу з боржниками, отже сума зменшилась і нині становить 184 750 грн. Є низка й інших: стихійні сміттєзвалища, прояви вандалізму зі знищення комунального майна тощо.

– Яким чином покриваєте фінансові збитки?

– Постійно отримуємо фінансову підтримку з міського бюджету на виконання програм з благоустрою міста, проведення ремонту й утримання вулично-дорожньої мережі, підвищення рівня безпеки дорожнього руху, реалізацію проекту «Сортуй заради майбутнього», регулювання чисельності безпритульних тварин, збереження культурної спадщини міста Сарни.

– Чи покращуєте матеріально-технічну базу підприємства?

– За кошти міського бюджету плануємо придбати трактор для очищення тротуарів, відвал для чистки міста від снігу. Минулого року з міської казни також виділяли кошти, придбали 2 комплекти щіток до автомобіля FORD, ківш щелепний, 47 контейнерів для збору твердих побутових відходів, 2 газонокосарки. У 2016 – автомобіль–пилосмок, обладнання для нанесення дорожньої розмітки тощо.

– Яка ситуація з укладанням договорів на вивезення твердих побутових відходів?

– У 2018 році вже уклали 82 договори з населенням, підприємствами, бюджетними організаціями. За січень-лютий вивезли 3728 м куб твердих побутових відходів.

– Актуальною проблемою залишаються стихійні сміттєзвалища?

–  Прикро, що громадяни викидають тонни сміття будь-де. Найбільше лихо для природи й людей — залишені пляшки, пакети, одноразовий посуд, які розкладають сторіччями. Власне, щоб уникнути цього, у місті вже запровадили проект «Сортуй заради майбутнього». Щодо стихійних сміттєзвалищ, цього року ліквідували їх по вулицях Рівненській і Піонерській.

– Напередодні професійного свята що побажаєте собі та колегам?

– Висловлюю щиру вдячність усім працівникам колективу, для яких створення щоденних зручностей людям стало сенсом життя. Бажаю їм і працівникам інших комунальних підприємств міста міцного здоров’я, доброго настрою, достатку й тепла родинних осель. Вірю, що разом зробимо наше рідне місто справді гарним і затишним.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz