Успіх закладу залежить від керівника

Нещодавно відбулось два засідання конкурсної комісії у складі начальника відділу культури і туризму Сарненської РДА Едуарда Раковця, головного спеціаліста відділу культури і туризму Сарненської РДА Яни Куришко-Шаргар, заступника голови Сарненської РДА Наталії Парниці, директора КЗ «Сарненський районний будинок культури» Любові Царук, завідуючої організаційно-методичним центром КЗ «Сарненський районний будинок культури» Ірини Вагнер, Заслуженого працівника культури України Віктора Торчика та завідуючої методично-бібліографічним відділом центральної районної бібліотеки Людмили Лавор з проведення конкурсу на заміщення посад директорів комунальних закладів «Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек» та «Сарненський історико-етнографічний музей» Сарненської районної ради.

Вибір директора КЗ «Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек» був на користь єдиної претендентки – Діани Тимощук. Переможниця конкурсу чітко назвала основні орієнтири подальшої роботи бібліотеки, розповіла, що покладатиметься на згуртований та надійний колектив, досвідченим членом якого вона є, дала зрозуміти, що чітко знає і проблеми закладу. Так, однією із перших проблем, з якими сподівається впоратись Діана Тимощук – оновлення книжкового наповнення бібліотеки. Книговидання, у тому числі вітчизняне, сьогодні розвивається дуже швидко і працює на атракцію читача, тому бібліотекам необхідно сприяти поширенню цієї тенденції. Саме тому у бібліотеці діятиме акція «Подаруй сучасну» книгу, долучитись до якої може кожен, бо дарувати книгу – це дарувати мудрість.

Складнішою була ситуація з вибором кандидата на посаду директора КЗ «Сарненський історико-етнографічний музей», адже на нього претендували відразу два працівники музею, відданих своїй справі людей – Вікторія Дашко та Людмила Стоян. В обох учасниць конкурсу були довершені проекти та бачення подальшого існування музею. Вікторія Дашко у своєму виступі вказала, які новинки можна запровадити у закладі: облаштувати скансен , так званий музей під відкритим небом, який нині дуже популярний серед туристів у Європі, популяризувати заклад у соцмережах, проводити заходи на його базі, створити Центр наукових досліджень у музеї, що може привабити та стати осередком праці науковців Сарненщини і не тільки та створити бренд Сарн, що буде візитівкою нашого міста. В необхідності брендингу музею була переконана й інша претендентка Людмила Стоян. Свій проект вона побувала більше на господарських питаннях музею: необхідності проведення системи кондиціонування, реставрації млина, реекспозиції виставок, закупівлі сучасної фототехніки, тощо.

Конкурсна комісія ретельно перевіряла компетентність обох претенденток. Найбільше цікавив фінансовий ресурс на впровадження таких яскравих проектів. Проте конкурсантки з відповіддю не забарились. Вікторія Дашко бачить джерелом додаткових коштів різноманітні гранти, участь у яких потребує чималих зусиль, але, як показує практика, нашою культурою і традиціями цікавляться за межами України, тому вигравати такі цілком реально. Людмила Стоян пропонувала створити «Клуб друзів музею» – однодумців, які могли б співпрацювати із музеєм та допомагати йому матеріально. Після ряду запитань конкурсна комісія приступила до обговорення кандидатур, яке вирішили зробити закритим. Зрештою складний вибір між традиційним баченням розвитку музею пані Людмили, та новаторством, який пропонувала пані Вікторія, був на користь останнього. Тому саме Вікторія Дашко стала переможцем конкурсного добору.

То ж вітаємо нових керівників і бажаємо їм успіхів та наснаги у втіленні своїх перспективних програм!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz