Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до всіх форм і методів боротьби за право на свободу преси, право на життя і розвиток місцевих друкованих ЗМІ в Україні!

Ми незгодні з нинішньою державною політикою щодо друкованих засобів масової інформації, що призвела до дефіциту газетного паперу, безпрецедентного росту ціни на нього та майже повної залежності від монопольного становища російських виробників паперу в Україні, руйнування системи доставки газет, відсутності адресної фінансової державної підтримки реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, а в підсумку – до невиконання найвищими державними органами влади Законів України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та постійного значного здорожчання місцевих газет для читачів.

Постійний ріст тарифів «Укрпошти» на доставку газет, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке здорожчання газетного паперу, яке супроводжується його гострим дефіцитом, уже поставили українську пресу на грань виживання!

ВИМАГАЄМО від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова й інформаційної політики та Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів і свободи слова при Президенті України внести пропозицію щодо змін до Державного бюджету України і, врешті, виконати законодавчу норму про адресну фінансову підтримку реформованих друкованих видань – хоча б у розмірі втрат редакцій від подорожчання газетного паперу! Зважаючи на бездіяльність Кабінету Міністрів України в цьому питанні впродовж трьох років, сподіваємось на принципову позицію Верховної Ради та Президента України!

ВИМАГАЄМО від Кабінету Міністрів України, на п’ятий рік війни, вирішити питання з подоланням дефіциту газетного паперу, позбувшись монополії російських виробників і постачальників газетного паперу, а в перспективі кількох років – будівництва паперових комбінатів або переобладнання існуючих потужностей для виробництва достатньої кількості власного якісного недорогого газетного паперу!

ВИМАГАЄМО від Верховної Ради України поставити в порядок денний і підтримати законопроект № 7291 «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей» і скасувати рішення про підвищення тарифів на доставку газет, затверджене Наказом Міністерства інфраструктури без врахування громадського обговорення та наданих у його ході пропозицій!

ВИМАГАЄМО невідкладного державного втручання з метою недопущення колапсу «Укрпошти» – державного оператора поштового зв’язку України! Поруч із Державною програмою «Сільська медицина» має бути розроблена і впроваджена Державна програма «Сільська пошта»!

ВИМАГАЄМО притягнути до відповідальності посадових осіб органів державної влади, на яких законодавством покладено обов’язок здійснювати державну політику у сфері засобів масової інформації за бездіяльність і відсутність системних ефективних дій із захисту національного інформаційного простору!

Заяву прийнято загальними зборами Національної асоціації українських медіа 13 квітня 2018 року. Колективи понад 100 місцевих газет оприлюднюють її на знак солідарності!

 

Національна асоціація українських медіа (НАУМ) – всеукраїнська мережа професійних засобів масової інформації, що об’єднує юридичні особи-суб’єкти інформаційної діяльності: редакції газет, телерадіокомпанії, видавництва. Національна асоціація українських медіа (НАУМ) об’єднує до 200 редакцій, з яких 100 є дійсними членами НАУМ, та консультує більшість редакцій місцевих ЗМІ, які (особливо на рівні районів) користуються найбільшою довірою жителів, формують понад 50% передплатного тиражу всієї преси країни.

 

Ми приєднуємося!

Колектив «Сарненських новин», як член НАУМ, приєднується до всеукраїнського протесту. Ситуація дійсно складається так, що наразі під загрозу поставлено саме існування місцевої преси країни.

В Україні стрімко розвалюється система доставки періодичних видань. В усіх областях у сільській місцевості закривають відділення поштового зв’язку, з’являються так звані пересувні відділення (автомобіль із поштовим працівником «на борту», який за маршрутом об’їжджає села). Графіки цих маршрутів не витримують, доставку преси здійснюють украй погано, подекуди двічі, а то й один раз на тиждень. У селах, де стаціонарні відділення зв’язку закриті, передплата на місцеві видання падає вдвічі, а то й втричі – люди відмовляються віддавати гроші за газети, які їм систематично не доставляють.

Карикатури_2На фоні неякісної доставки газет «Укрпошта» не забуває стрімко піднімати свої тарифи. Впродовж останніх 10 років поштові послуги з доставки періодичних видань зросли ВДЕВ’ЯТЕРО (!!!). А 12 квітня, буквально декілька днів тому, Міністерство інфраструктури з 1 липня ц.р. затвердило нові, підвищені майже на 25% тарифи на приймання та доставку періодичних видань за передплатою. Мало того, із 1 січня наступного року планують ще одне, наступне підвищення – на 19,2%…

 

Біда одна не ходить…

Починаючи з грудня минулого року, із різних причин у країні почав безпрецедентно стрімко дорожчати газетний папір. Із початку 2018 р. ріст ціни на нього вже становить до 45 відсотків. Ситуація ускладнюється й тим, що альтернативи немає – майже увесь газетний папір в Україні – російський, ринок монополізовано. Ще є трохи білоруського, польського… Але жодного кілограма українського!!! У нас цей стратегічний товар взагалі не виробляють…

За всі роки незалежності, особливо – за 4 роки війни, влада країни НЕ ЗРОБИЛА НІЧОГО, щоб хоча б трохи зменшити «паперову» залежність від країни-агресора… Вдумайтеся: якщо Росія заборонить продаж газетного паперу в Україну, УСІ НАШІ ГАЗЕТИ ВІДРАЗУ ПРИПИНЯТЬ ІСНУВАННЯ!!!

Без жодного перебільшення: це – питання державної ваги й інформаційної безпеки!

Якщо ситуація не стабілізується, ми, як і більшість видань країни, будемо змушені зменшувати обсяг газети, інакше редакція не витримає непосильного додаткового фінансового тягара…

Колектив редакції газети «Сарненські новини»

 

До відома читачів

Цього тижня подібні заяви надрукують більше сотні місцевих газет України. Примірники цих видань будуть направлені в усі центральні органи влади країни.

МИ БОРОТИМЕМОСЯ! МИ НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ МІСЦЕВУ ПРЕСУ!

Карикатури від газети «Шполянські вісті».

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz