Немає обмежень для доброти та гуманізму

Напередодні визначної дати – 100-річчя від дня заснування гуманітарного руху Червоний Хрест України, чим живе нині районна організація ТЧХ на Сарненщині повідала читачам «Сарненських новин» її очільниця Тетяна ГУДІМОВА.

– Тетяно Панасівно, як відомо, підпорядкована Вам організація зазнала змін, на жаль, не кращих. Як нині працюється?

– Нелегко. Адже припинила роботу чи не найважливіша складова Товариства – патронажна служба. Не передати, як болісно сприйняли цю звістку наші підопічні, немічні хворі, фізично обмежені, одинокі, які чекали медичних сестер, раділи не тільки їх увазі, допомозі, а, головне, доброму та втішному слову, знаючи, що суспільство про них дбає, піклується.

Проте надалі працюємо заради підтримки кожного, хто опинився в складній життєвій ситуації, а для доброти й гуманізму не існує обмежень чи заборон. Як відомо, бажання допомагати іншим здатне перемогти людські горе та сльози. Продовжую організовувати благодійні акції зі збору продуктів харчування, одягу, предметів гігієни, інших товарів від населення, підприємств, комерційних структур. І тут вагому підтримку маємо від волонтерів, структур освіти й охорони здоров’я, небайдужих людей.

Як завжди, здійснюємо постійну просвітницьку кампанію серед населення щодо небезпеки поширення епідемії, згуртовуючи мешканців до спільної боротьби з туберкульозом. Пропагуємо донорський рух. Адже, віддаючи кожну краплину своєї крові, даруємо іншим людям шанс на життя. Такі приклади милосердя та безкорисливості надихають молоде покоління зцілювати та рятувати людей, чиє життя висить на волосинці від смерті.

Одним із основних напрямків діяльності є робота з молоддю. Турбота про дітей, фізичне та моральне їх вдосконалення – невід’ємна частина соціальної політики Товариства. Потрібно виховати в юнаків і дівчат віру в принципи гуманності, поваги до літніх людей, здатності до співчуття, терпіння, порядності. Відтак тісно співпрацюємо з відділом освіти, молоді та спорту РДА, що сприяє залученню молодого покоління до червонохресного руху та поширенню принципів гуманізму серед школярів, студентів. Отже, організовуємо тренінги, конкурси, змагання, водночас прищеплюючи їм навички гігієни та санітарії, профілактики з попередження соціально небезпечних хвороб, навчаючи азам надання першої допомоги.

Варто зазначити, що реалізуємо червонохресні заходи завдяки милосердним акціям, зокрема «Чобіток» і «Три картоплини» й ін.

– Отож спектр надання помочі, акцій милосердя не змінився, допомагаєте всім, хто потребує?

– Звичайно. Правду кажучи, як гласить народна мудрість, один у полі не воїн, мені ж доводиться працювати. Вірю, що таки ситуація зміниться на краще, в районній організації Товариства Червоного Хреста України відновить роботу патронажна служба, а отже, в наші ряди повернуться медичні сестри, доглядальниці. Щоправда, продовжують допомагати колишні колеги, не відмовляють у помочі багато інших небайдужих сарненців, особливо волонтери. Одно слово, попри труднощі, за можливості надаємо посильну допомогу кожному, хто за нею звернувся.

– Успіхів Вам, Тетяно Панасівно, у подальшій роботі. І щоб 101 рік Товариства Червоного Хреста України зустрічали в повноцінному колективі.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz