Освітянський психологічний «Арт-фест»

Минулого четверга в КЗ «Сарненський будинок дітей і молоді» відбувся перший районний фестиваль психологічної майстерності «Арт-фест» на тему: «Забезпечення особистісного підходу до навчання школярів у контексті вимог Нової української школи». Участь у заході взяли педагоги краю, практичні психологи, представники психологічної служби Березнівського та Дубровицького районів, методисти й начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Світлана Коркош.

Освітянський форум розпочали теоретичним блоком, в якому методист відділу освіти, молоді та спорту Руслана Третяк ознайомила з програмою заходу, що проходила у формі психолого-педагогічної кав’ярні. DSCN0343Також повідомила, що освітянам представлять психологічна терапія в багатьох її аспектах: психодрама, психологічні ігри, арт-терапія, танцювальна терапія, казкотерапія, психологічний театр, терапія малюнком, мандалотерапія, способи вирішення конфліктів та ін. Світлана Коркош привітала колег і побажала наснаги та професіоналізму в умовах реформування освітньої галузі, адже вчитель на сучасному етапі має виховувати інноваційну особистість, бути модератором навчально-освітнього процесу в умовах науково-технічного прогресу, комп’ютеризації та інформатизації. Висловила надію, що такі заходи систематично проводитися не тільки на районному рівні, а й у освітніх округах і безпосередньо у навчальних закладах.

Про роль учителя у формуванні безпечного освітнього середовища доповіла практичний психолог Сарненської спеціалізованої школи розвитку № 5 І ст. Оксана Сосюк, а практичний психолог КЗ «Сарненський будинок дітей і молоді» Оксана Крот повідала про «Застосування арт-терепевтичних технік у сучасному освітньому просторі». А ще з її ініціативи присутні долучилися до побудови групової мандали – геометричного символу з побажаннями успішного, професійного зростання у ході «Арт-фесту».

DSCN0355Згодом педагоги тематичних кафедр розійшлися для участі в роботі практичних блоків, де психологи навчальних закладів району провели майстер-класи на різні теми в контексті Нової української школи. Опісля учасники фестивалю знову в актовій залі на двадцятихвилинній перерві невимушено спілкувалися за горнятком кави із солодощами. А вихованці практичного психолога Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлії Зайцевої продемонстрували театральні здібності в декількох міні-виставах соціально-психологічного спрямування. Зокрема учасники «Арт-фесту» побачили казку-феєрію «Світ очима дітей», психологічно-пізнавальний ролик «Контакт не «В контакті», міні-етюд «Німий біль».

Відтак перший районний фестиваль психологічної майстерності засвідчив свою необхідність і доцільність для сучасного педагога, переконав у надважливості психологічної рівноваги в професійній діяльності, аби відблиск доброти, моральності й мудрості завжди відбивався в очах вихованців.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz