Навести лад у кожному місті України за короткий час можна. У цьому переконалися журналісти з усієї України, побувавши в Ірпіні

Їдучи в Ірпінь на конференцію, що проводила Національна асоціація українських медіа з ініціативи газети «Ірпінський вісник», навіть не очікувала, що вона буде такою результативною, корисною, а головне – пізнавальною. А взяли в заході участь понад 70 редакторів із усієї України.

Серед головних питань конференції були: організація роботи редакції з юнкорами та позаштатними кореспондентами; реформування друкованих ЗМІ; праці (кадрів) на підприємстві. Багато говорили про загальногалузеві проблеми, що стосуються виробництва українського паперу, передплати, доставки газети міська рада-кпоштою тощо. Проблем у газетярів чимало, та сьогодні хочу розповісти не про них, а про враження від побаченого в самому Ірпені.

Ще донедавна це містечко нічим не відрізнялось від сотень інших, хіба що розташоване поруч із Києвом, повідали місцеві колеги. Та й мало сумнівну славу, його називали містом наркоманів. Та нині повірити в це важко. Бо за двогодинну екскурсію Ірпенем побачили прекрасне сучасне й справді європейське місто (подивіться на світлини, і самі в цьому переконаєтесь). Звичайно, за час, відведений на знайомство з Ірпенем, ми не встигли роздивитись і малої частини того, що тут зроблено всього за якихось 2-3 роки. Найперше побували у двох відновлених парках, де відпочивають не тільки ірпінці, а сюди приїжджають і кияни. Всього ж їх там є 16. До речі, 2016 року Ірпінь потрапив до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість реконструйованих і збудованих за 2 роки парків і скверів.

В Ірпені за останні роки реалізовано понад 200 соціальних інфраструктурних проектів. Серед яких, насамперед звернули увагу на якість нових доріг, про які ми, сарненці, можемо тільки мріяти. А ще – облаштовані велосипедні доріжки, тротуари та зливові каналізації, дитячі майданчики та садочки, зупинки громадського транспорту, спортивні об’єкти… Ми побували також у відремонтованій капітально дитячій поліклініці. Із майже зруйнованого приміщення тут зробили сучасний медичний заклад Ірпінь2-кдля дітвори. Торік відкрили ліцей інноваційних технологій, аудиторії якого оснащені мобільними меблями, сучасним обладнанням для проведення лабораторних досліджень, комп’ютерами тощо. Вчаться тут за Оксфордською методикою. І хоча навчання платне, охочих потрапити сюди не бракує.

Втілення кожного з таких проектів – копітка робота працівників міської ради на чолі з молодим амбітним головою Володимиром Карплюком. Очільник ірпінської громади хоча й зізнався, що «має непрості стосунки з журналістами», все ж знайшов час зустрітися з редакторами, відповісти на запитання (й гострі також), навіть провести екскурсію міською радою, ознайомити з роботою центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс», що розташований там. Вражені побаченим, а особливо фонтаном у холі міської ради, насамперед поцікавились, як за такий короткий час вдалося так змінити місто, втілити стільки Ірпінь12-кдороговартісних проектів? Відповів Володимир Карплюк просто – насамперед викорінили всі корупційні схеми, що дало можливість у 28 разів збільшити бюджет міста. Провели  реформу комунальної сфери, що сприяло підвищенню ефективності роботи комунальних підприємств. У місті нині чисто й затишно. Комунальники працюють із прибутками, містяни задоволені їх роботою.

Центральна площа Ірпеня – пішохідна зона, вільна від автотранспорту, із зеленими насадженнями. Видно, що тут добре попрацювали дизайнери. Вражає на ній пам’ятник Тарасові Шевченку – шестиметрова бронзова композиція, біля якої люблять фотографуватися на пам’ять гості міста. В літню спеку тут діють два унікальні фонтани – музичний та у формі шахової дошки…

З гордістю міський голова розповів про програму «Безпечне місто», у рамках якої в місті встановили 120 камер, через які ведуть цілодобове спостереження за безпекою і порядком у ньому. А ще тут діє муніципальна варта. Затрати на її утримання, наголосив Володимир Карплюк, цілком виправдані, бо відколи вона працює, рівень злочинності значно знизився. Можливо, нашій міській раді теж варто перейняти їх досвід, тоді і в Сарнах стане менше побитих ліхтарів, знищених лавок, інших проявів вандалізму?мер-к

Та нас ще дуже цікавило, як міському голові вдається добитися високої якості виконання робіт, бо навіть неозброєним оком було видно, що все зроблено добротно і на багато років користування. І знову відповідь проста й очевидна – не красти кошти, а роботи виконувати строго за технологіями й згідно з проектами. Фахівців посилали Вчитися за кордон, адже міський голова впевнений, що витрачати кошти потрібно ефективно, бо всі проекти направлені саме для покращання умов проживання людей, і слугувати мають не одне десятиліття.

– Ось бачите цю плитку, – показав пан Володимир на викладену на площі перед міськрадою бруківку. – Під час урочистостей з нагоди Дня національної гвардії тут стояли декілька одиниць важкої військової техніки, і все залишилось в такому ж ідеальному стані, як і до того.

Ірпінь3-кУ Володимира Карплюка та його однодумців ще багато проектів, які вони сподіваються втілити разом із громадою, яка беззаперечно підтримує його. Тому й стало зрозумілим, чому люди вийшли захищати свого мера, коли проти нього відкрили кримінальну справу, одягали кайданки. У політику Володимир Карплюк прийшов із бізнесу. До того ж, успішного. Він зумів об’єднати громаду, зробивши для неї проживання в рідному місті комфортним, і на прикладі Ірпеня показати, що, знищивши корупцію, за короткий час можна навести лад у кожному місті України.

– Нам часто кажуть, що те, чим ми пишаємось, є логічним наслідком реформи місцевого самоврядування. Та ми переконані, що без викоренення корупційних схем, налагодження дитяча5-ксистеми прозорого управління, без єдиних твердих правил для підприємців, без інтенсивної праці керівництва міста й великої підтримки громади нічого не було б, – підсумував Володимир Карплюк і додав:

– Умови децентралізації – єдині для всіх, але Ірпінь, безперечно, вирізняється на фоні багатьох міст і містечок. І на цьому наголошують десятки делегацій з усієї України, гості з-за кордону та представники міжнародних кампаній і фондів, з якими почали співпрацю.

Тож нам є в кого вчитися, а щоб перейняти досвід, їхати далеко не потрібно. Повірте, в Ірпені насправді живуть щирі, привітні люди, які з радістю приймають гостей і діляться досягненнями та секретами успіху…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz