Кулішеві пересмішники

У КЗ «Сарненський районний будинок культури» відбувся четвертий за ліком огляд-конкурс читців-декламаторів, присвячений пам’яті Леоніда Куліша-Зіньківа.

Приємно, що ім’я незабутнього земляка шанують, а творчість пропагують, читають і видають. І ось знову випала приємна нагода зустрітися на районній сцені багатьом прихильникам Кулішевого слова задля посилення естетичного, національно-молодого та громадського виховання підростаючого покоління, виявлення та розвиток юних талантів розмовного жанру.

На початку заходу ведуча Сніжана Вакулко запросила на сцену тріо з с. Кричильськ Валентину Харечко, Наталію Банацьку, Надію Бородавко з піснею «Ти мене заворожила» на слова Л. Куліша й оголосила членів журі в складі начальника відділу культури й туризму Сарненської РДА Едуарда Раковця, члена Національних спілок письменників і журналістів України, лауреата премії в галузі дитячої літератури ім. Леоніда Куліша-Зіньківа Василя Титечка, директора КЗ «Сарненський районний будинок культури» Любові Царук, художнього керівника КЗ «Сарненський районний будинок культури», члена Національної спілки журналістів України Зої Федорчук і керівника театрального колективу «Мельпомена» КЗ «Будинок дітей і молоді» Наталії Антоніч.

вапОцінювали конкурсантів за такими критеріями: майстерність виконання (задум читця та його сценічне втілення, донесення ідеї авторського твору), сценічна культура виконавця (манера читання, голос, дикція, жести, сценічний одяг), використання сценічного простору (мізансцени), додаткових компонентів-атрибутики, музичного оформлення та їх відповідність жанру твору та задуму читця. Найбільша кількість учасників представляли І категорію (вік від 7 до 12 років), аж 27 художніх номерів. Варто сказати, що дітки прибули з різних куточків нашого району. А тому відповідно й отримали найбільше нагород. Треті місця члени журі віддали Олександрові Бредуну (Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка), гумористичному дуету в складі Дарини Жакун і Дани Гущик (с. Любиковичі) й тріо декламатів – Тимофію Криницькому, Анастасії Руднік, Роману Дякову, які відстоювали честь ЗОШ № 3 м. Сарни. Дипломи другого ступеня отримали Катерина Жупило з Ремчиць і Вероніка Марчук (КЗ «Степанський БДМ»), а переможцем у цій номінації став Назар Ропчан, учень СШР № 5 м. Сарни.

У другій категорії найвдаліше показав акторські здібності Назар Добридник із Кричильська. Друге місце дісталося Владиславу Скробу з Костянтинівки, а третє – Миколі Комару з Короста. Найстаршу категорію (вік від 20 років) представляли Леся Позняковська (с. Кузьмівка) та Олена Шепель (с. Кричильськ), які у відповідному порядку й розділили між собою місця.

Під час відведеного для конкурсу часу учасники також ознайомились із відеосюжетом про життєву дорогу й творчість Леоніда Куліша. Церемонію нагородження провели Едуард Раковець, Василь Титечко та Зоя Федорчук, які подякували конкурсантам. Усі читці-декламатори отримали подяки за участь у конкурсі, а дипломанти – ще й заохочувальні призи.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz