Подякуймо Богові за маму

– Яке найкраще слово в світі? –

Раз мудрий запитав людей.

– Здоров’я, – відповів вмить хворий.

– Ні! Молодість! – сказав старий.

– Найкраще – хліб! – жебрак говорить,

– Перемога, – відповів стрілець.

– Найкраще – воля! – прорік невільник,

– Ні, правда! – обставав мудрець.

Аж тут з куточка обізвався

Сирітка, ще малий хлопчак:

Найкраще в світі слово «мама»!

І всі сказали: «Мама! Так!».

DSC_6498сМама – вічна й неповторна, прекрасна, рідна, оспівана поетами, увічнена художниками, тільки вона вміє легко, як найвищий заповіт, на руках тримати дитину. Кожен народ в усі віки жінку–матір уособлює символом святості, ніжності й любові. Її мудрість неоціненна, як і поради, в яких знаходимо спокій і надію. Напередодні Дня матері фахівці Сарненської бібліотеки для дітей запросили на годину спілкування, приуроченої до цієї дати, всю дружну родину Країни щасливої сім’ї та почесних гостей. Відкрила захід Валентина Гольонко щирими словами про святу жінку –  матусю, серце якої опікується її дітьми, вона завжди біля них, з ними, для них, це наша перша вчителька та порадниця, яка вчить любити ближніх, а її любов і жертва ніколи не міліють. А що це саме так, підтвердила малеча: дівчатка та хлопчики урочисто поетичними рядочками передали свою любов і повагу ненькам, вони подякували за їх золоті руки та безмежно люблячі серця, за подароване життя, щоденні молитви, турботу, що не знає меж.

Гостя дійства, спеціаліст Сарненського РЦ СССДМ Олена Головей, розпочала виступ хвилюючою притчею про дитину, яка за день до свого народження запитала в Бога, як вона житиме така мала й беззахисна в нашому світі? Бог відповів: «Я подарую тобі ангела, який чекає на тебе й піклуватиметься про тебе». Дитина задумалася, потім продовжила: «Тут, на небесах, я лише співаю і сміюся, цього достатньо мені для щастя», Конец формы«Твій ангел співатиме й посміхатиметься для тебе, ти відчуєш його любов і будеш щасливою», – Бог відповів. Конец формы«Як зрозумію його, адже не знаю його мови? – запитала дитина, пильно дивлячись на Бога. – І що мені робити, якщо захочу звернутися до тебе?». Бог легенько торкнувся голівки й сказав: «Твій ангел складе твої руки разом і навчить молитися, захистить тебе, ризикуючи власним життям, розповість тобі про мене все і покаже шлях, як повернутися до мене, тож завжди буду поруч із тобою». У цей момент із Землі почулися голоси, і дитина в поспіху запитала: «Боже, скажи ж мені, як звуть мого ангела?», «Його ім’я Мама».

DSC_6550сПані Олена цією повчальною історією акцентувала, що щасливі ті діти, які мають матерів, повноцінну сім’ю, але, на жаль, серед нас є дітки, які потребують материнської опіки, ласки та ніжності. Тож коротенько розповіла про патронажну службу, що створена задля знедолених дітей-сиріт або тих, які залишилися без піклування рідних батьків. Отже, закликала не відвертатися від них, а за можливості стати патронажною родиною. А її колега психолог Олена Лешкевич провела інформаційний тренінг, як потрібно матусям налагоджувати контакт із дитиною в усі періоди життя: немовлячий і вік раннього дитинства, дошкільний, зупинилася і на кризі 7 років і підлітковому віці. Відтак присутні почерпнули багато цікавого та корисного, що допоможе їм правильно виховувати малечу. Водночас фахівець провела майстер-клас із виготовлення іграшки разом із дитиною. А ще наголосила, що матусі повинні любити синочка чи донечку виключно тільки заради самого малюка! І запропонувала за потреби звертатися за консультацією, порадами.

Інформаційно-методичний екскурс продовжила фахівець Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Харченко, розповівши про спектр юридично-правової допомоги, що вони надають. Акцентувавши, що ми повинні захищати свої права, якщо їх злочинно порушують, і вчити цьому і наших нащадків.

Після цього малеча виготовляла вітальні листівки, які вручили ненькам. А майстриня-рукодільниця Ольга Бойко презентувала гарні та яскраві вироби, зокрема неперевершені прикраси, які можна було придбати. Естафету торжества перехопила Олена Дубовець, мама родини, що є постійним відвідувачем бібліотеки – Країни щасливої сім’ї, яка з нагоди свята організувала дітлахам танцювальний флеш-моб, конкурс на кращі побажання для мам, де не було переможених, а тільки переможці! Пані Олена щиро та величаво привітала присутніх матерів і трепетно прочитала присвячений жінкам вірш Едуарда Асадова.

DSC_6832сУрочистість продовжила теж завсідниця дитячої книгозбірні Лариса Савицька музичним дарунком – піснею Джамали «Крила», яка символізує, що кожній людині потрібна підтримка інших, ми народжуємося в сім’ях, де батьки направляють нас, виховують, вкладають любов, допомагають, надихають і окриляють… За неповторний і чудовий празник, за звитягу та участь, виховання багатогранності в долях дітей від усіх присутніх подякувала бібліотекарям Марія Петлюк, багатодітна мама, про яку розповідали в попередньому номері «Сарненських новин», відзначила значимість зустрічей у Країні щасливої сім’ї, за такі незабутні дійства, прекрасно проведені години спілкування.

Мати й дитина – символ життя на землі. Матуся благословляє перший подих, усмішку, крок, готує до дорослого життя. І коли нам важко на душі, варто промовити неньці хоч півслова – мине наш біль і сонце розсіє дощ, бо мама – найкращий друг, єидна порадниця. Тихенько притуліться до її ніжних рук, бо ніхто так нас не любить, як вона, Богом нам дана. І в неї, буває, життя нелегке – біда і жаль, туга і тривоги… Їй же так мало треба… А чи знайшли час, щоб сісти поряд, поговорити, розказати про своє життя, розпитати й вислухати неньку?.. Не запізнитися б…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz