Софія Кушнір – золота гордість Сарненщини!

Сарненщину сколихнула неординарна та приємна подія, що стосується не тільки прихильників спорту, а й пересічних жителів краю. Радісна новина прийшла до нас із Скоп’є (Македонія), де 15-20 травня проходив чемпіонат Європи серед кадеток з вільної боротьби (2001-2003 р.н.).

Чотирнадцятирічна вихованка Сарненської ДЮСШ відділу освіти, молоді та спорту Софія Кушнір стала чемпіонкою Європи із вільної боротьби у ваговій категорії до 40 кг! Спортсменка з райцентру єдина поки що на теренах нашого району, яка досягла таких високих результатів.

Нині золота призерка навчається в Броварському вищому училищі фізичної культури та спорту. Сарненську ДЮСШ почала відвідувати з семи років, а перший тренер – майстер спорту України Наталія Белаш одразу запримітила чемпіонські амбіції вихованки. Упродовж декількох років Софія Кушнір старанно та вправно виправдовувала борцівські навички, стаючи неодноразовою призеркою багатьох турнірів та чемпіонатів України. Після закінчення шостого класу поступила в училище й почала тренуватися під керівництвом Олександра Кутакова, нинішнього головного тренера збірної України з вільної боротьби. «Сарненські новини» вже повідомляли, що на нещодавньому чемпіонаті України серед кадеток, що відбувся в м. Бахмут Донецької області, представниця райцентру посіла перше місце й отримала право представляти збірну України на чемпіонаті Європи в Македонії.

32928089_1545877518871931_5267674631451443200_nЗолота медаль на Балканському півострові Софії Кушнір далася заслужено, хоча й нелегко. Адже потрібно було втиснутись у відповідні вагові параметри й адаптуватися до нових діючих правил, за якими, коли у ваговій категорії 6-7 претендентів, потрібно провести 4-5 сутичок (згідно з жеребкуванням). У першому двобої не дала жодних шансів польській опонентці, яку поклала на туше (чиста перемога). Другу сутичку виграла в представниці Туреччини з рахунком 9:3. Наступного дня переконливо здолала білоруску (10:0) та, згідно з новими правилами, знову, але вже у фіналі, боролася з тією ж туркинею – Еліф Ескін, яка вже зазнала поразки попереднього дня від нашої борчині. У захоплюючій і потужній боротьбі з рахунком 6:4 Софія Кушнір ще раз довела, що у своїй категорії вона найсильніша! А в нас є нагода гордитися чемпіонкою Європи з олімпійського виду спорту! Загалом ці змагання стали досить успішними для нашої країни, адже в загальнокомандному заліку посіли перше місце, друге – у білорусок, третє – у представників РФ.

Новоспеченій золотій призерці ніколи відпочивати, адже незабаром має розпочати підготовку до чемпіонату світу з вільної боротьби, що проходитиме в липні у Хорватії. Потрібно також відзначити, що на цей світовий борцівський форум має всі можливості потрапити ще одна вихованка Сарненської ДЮСШ – Христина Басич. Адже на чемпіонаті Європи у Скоп’є представниця України у ваговій категорії 43 кг (переможець чемпіонату України, якій у фіналі поступилася Христина Басич) посіла сьоме місце, а за новими правилами на чемпіонат світу має їхати другий номер, а саме наша краянка.

За останні роки діяльності Сарненської ДЮСШ відділу освіти, молоді та спорту – найкращі результати. У цьому велика заслуга Сарненської районної федерації греко-римської та вільної боротьби. За їхньої підтримки цього року були й інші високі досягнення борців на різних рівнях змагань. Є на кого рівнятися і молодшим спортсменам. Тож  щирі привітання з високим результатом Софії Кушнір, батькам, прихильникам її таланту, першому тренерові, вихованка якої підкорила Старий Світ, адміністрації та всьому колективові Сарненської ДЮСШ.