«Наш док – найкращий»

Такими словами військовослужбовці характеризують начальника медичної служби Сарненської військової частини А-0153 майора Сергія КОРЕНЯ. Надзвичайно скромний чоловік родом із невеликого мальовничого села Білятичі. Батько працював енергетиком, мама, на жаль, померла.

А Сергій із сестрою обрали справою свого життя медичну галузь. Олена – стоматолог у Рівненській міській лікарні, доглядає батька, який нині хворіє.

Сергій Корень закінчив Львівський державний медінститут, інтернатуру проходив у Сарненській центральній районній лікарні. А доля склалася так, що присвятив себе військовій службі на базі Сарненської військової частини, куди прийшов одразу після інтернатури. Починав, як військовий лікар медичного пункту. Згодом одружився, його половина Світлана також трудиться в медичній галузі. Вона – лікар-неонатолог Сарненського пологового будинку. Старший син Микита нещодавно повернувся з району бойових дій, перебуває в Сумах, готується до вступу в Одеську військову академію. Молодший Максим навчається у 8 класі Сарненської гімназії. Звісно, батько хотів би бачити його в медицині, а хлопець любить конструювати, щось робити власними руками.

DSC_3732-кУ 2012-2013 роках Сергій Корень у складі 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України виконував завдання в контингенті Місії ООН у Ліберії. На національний контингент були покладені завдання з авіаційної підтримки наземних військ Місії ООН, патрулювання й охорони кордонів Ліберії з сусідніми державами, перевезення вантажів, доставки у віддалені куточки країни продовольства та ліків, евакуації хворих, участі в пошуково-рятувальних операціях тощо. Саме там переживав складнощі, коли доводилося приймати самостійно рішення під час лікування хворих на віддалі від основних фахівців. Було десять випадків захворювання малярією. Хлопці хворіли дуже тяжко, але повернулися в стрій живі та здорові.

Із початком воєнних дій на сході країни майор Сергій Корень неодноразово супроводжував військове майно, вантажі, гуманітарну допомогу (водій Іван Познік), а з 2015-го безпосередньо брав участь у бойових діях. Частенько потрапляли під обстріли в Дебальцевому з підприємцем Сергієм Лаврущенком під час евакуації населення. На території проведення АТО (тепер ООС – Операція Об’єднаних сил) організовував аероевакуацію  (вивезення уражених і хворих літаками та вертольотами).

Сергій Володимирович надзвичайно спокійний і врівноважений, складається враження, що він не вміє голосно говорити. Свою роботу виконує професійно. Адже ще в юності вирішив робити людям добро, тож отримує задоволення, коли в пацієнта швидко загоюються рани, видужує. Тому й не шкодує, що обрав професію медика.

Хороша співпраця в начальника медичної служби з лікарями Центральної районної лікарні, які обстежують і консультують військовослужбовців і працівників військової частини, коли необхідно отримати кваліфіковану спеціалізовану допомогу, за що їм завдячує. За потреби хворих направляють до Рівненського чи Львівського військових госпіталів.

Технології не стоять на місці, тож Сергій Корень постійно вдосконалюється в професійному плані. Скажімо, ще декілька років тому в Україні не існувало такого поняття, як сучасна тактична медицина. Ніхто з вояків не знав до пуття, як накласти кровоспинний джгут, а в індивідуальній аптечці, якщо хто й мав таку, були лише бинти й зеленка.

За роки війни бойова медицина постала практично з нуля. Десятки тисяч бійців навчені, як врятувати життя на полі бою, мають аптечки натівського зразка. А зрушили справу з місця волонтери. Зокрема Анатолій Івашкевич, який зараз на передовій, у небезпечному районі захищає Україну. У Сергія також є велике бажання поїхати туди, але поки що стримують сімейні обставини (у дружини тяжко хворіє тато після інсульту).

Командир Сарненської військової частини Олександр Сварицевич задоволений начальником медичної служби, насамперед як лікарем. Висловився про нього конкретно й лаконічно, як військовий: «Успіх будь-якої операції залежить не лише від вишколу солдата, а й стану його здоров’я. Майор Сергій Корень – дуже чуйна людина. Окрім того, порядний офіцер, принциповий, вихований і досвідчений. Він завжди вислухає, йде на контакт, для нього не було проблем, які б не можна було вирішити. Одно слово, Сергій Корень – це мужик. Справжній військовий, справжній офіцер, справжній товариш. Для всіх нас це взірець, яким має бути військовий».

На роботі Сергій – лікар, а дома – чоловік, і тут намагається сам вирішувати побутові проблеми. З дружиною вирощують на присадибній ділянці овочі. Подружжя любить землю, працювати на ній і пишається цим.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz