Вирам потрібна сучасна школа

Минулого четверга на території Вирівської сільської ради відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Ярослава Яковчука. Члени колегії та запрошені оглянули об’єкти господарювання, що успішно функціонують на території ради.

Очільник громади Богдан Опалько, зустрівши гостей у Федорівці, зазначив, що на території ради розташовані 4 населені пункти: Федорівка, Олексіївка, Гранітне, Вири, проживають у них 3718 осіб. Загальна площа сільської ради становить 10800 га. Більшість її вкрита лісами, тож не дивно, що тут  діють аж 3 лісництва ДП «Клесівський лісгосп», також гірничодобувні підприємства, адже край відомий родовищами гранітів. У населених пунктах добре розвинена соціальна інфраструктура, працюють заклади освіти, медицини, культури, торгівлі.

Отже, спершу оглянули Федорівську ЗОШ І-ІІ ст. Завідує нею Світлана Куришко (закладу підпорядкована й Олексіївська ЗОШ І ст., яку члени колегії також згодом відвідали). Директор розповіла, що в школі укомплектовані за сучасним принципом 6 класних кімнат, працює комп’ютерний клас, є якісний Інтернет. Ще за каденції Юрія Солтиса тту побудували внутрішні вбиральні, замінили дах, оновили фасад. Цього року за сприяння сільського голови Богдана Опалька та депутатського корпусу встановили сучасний паркан. Серед проблем закладу: двозмінне навчання, відсутність спортивної та актової зал.

Фельдшерсько-акушерський пункт у Федорівці діє з 2005 року, його звели за кошти сільського бюджету. Очолює медзаклад Ольга Мельник. З її слів дізналися, що в закладі охорони здоров’я обслуговують 670 осіб. На обліку перебувають 9 діток до одного року та 3 вагітні жінки. Про гарну роботу медиків свідчить те, що чисельність відмовників від щеплень меншає щороку. Скажімо, у цьому році вакцинувати мали 149 дітей віком до 10 років, відмовились від ін’єкцій лише 10.

У Гранітному оглянули ДНЗ «Віночок», яким завідує Алла Яковенко. Дошкільну освіту в ньому здобувають 100 діток. Сільська рада придбала автобус, тож малечу довозять у дитсадок із Вирів, Федорівки, Гранітного, Олексіївки. Відкрили його у 2006 році, до цього приміщення використовувалося не за цільовим призначенням, деякий час воно взагалі пустувало. Завдяки зусиллям сільської ради й батьків садочок знову запрацював. Нещодавно тут капітально відремонтували ігрові павільйони, ганки, виклали  подвір’я тротуарною плиткою, довели до ладу й приміщення, під’єднали до мережі Інтернет, облаштували автомобільну стоянку.

У Вирах нещодавно відкрили амбулаторію, тож новий медичний заклад члени колегії, звісно ж, не оминули. Очолює його уродженець Чудля Андрій Тишков, який до цього трудився в Немовицькій амбулаторії. Медичні послуги тут отримують жителі Вирів, Федорівки, Олексіївки, Гранітного. Усього 3600 мешканців. Тут облаштовані реєстратура, два кабінети сімейних лікарів, маніпуляційна, фізкабінет, денний стаціонар тощо. Просторі кабінети частково оснащені необхідним обладнанням, меблями, ще планують придбати кардіограф, медичний інвентар у лабораторію та ін. Працюють тут 13 осіб. Кваліфіковану медичну допомогу селянам надають 2 сімейні лікарі.

Про діяльність Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. розповіла директор Олена Вознюк. У школі трудиться великий і хороший колектив, заклад постійно осучаснюється. Нещодавно тут встановили нову огорожу, побудували теплотрасу, провели ремонт котельні, виготовили проектно-кошторисну документацію на утеплення фасаду центрального корпусу. Та на часі – будівництво нової школи. Зараз проводять корегування проектної документації. Адже у діючій одинадцятирічці не вистачає місць для навчання дітей.

Відвідали члени колегії також ТзОВ «Вирівський кар’єр». Екскурсію провів директор із розвитку бізнесу Валерій Можарільський. Компанія, яка займається розвідкою Вирівського гранітного родовища, працює на ринку з 40-х років ХХ століття. З 2006-го її ключовим акціонером є німецька компанія Basalt-Actien-Gesellschaft, якій понад 120 років, об’єднує вона 160 підприємств, і належить до провідних виробників будівельних матеріалів у Німеччині. У ТзОВ «Вирівський кар’єр» трудяться 180 осіб, більшість з них місцеві. Іноземні інвестори подбали не лише про достойні зарплати прцівників, а й гідні побутові умови. Копальня перспективна, має поклади каміння на десятиліття.

Пленарне засідання колегії райдержадміністрації відбулося в Будинку культури с. Вири. Про додержання норм чинного законодавства на території Вирівської сільської ради та роботу її виконавчого комітету щодо  здійснення делегованих повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», інформував сільський голова Богдан Опалько. Доповідач констатував про соціально-економічний розвиток у 2017-2018 роках. У Вирах проблеми громади вирішують, беручи до уваги звернення громадян та потреби населених пунктів. Отож заасфальтували частину вулиці Шевченка у Вирах та Заводської в Гранітному. Провели корегування ПКД на асфальтування вулиць Калинова та Ясногірська у Вирах, ці проекти найближчим часом планують впровадити. Варто зауважити, що підсипали дорожнє покриття відсівом, облаштували кювети й встановили водостічні труби по вулицях Зеленій, Весняній, Липовій і Бурштиновій у Вирах, на новозбудованих масивах: по вулицях Новій в Олексіївці й Уласа Самчука у Федорівці тощо.

Крім того, зробили вуличне освітлення по вулицях Центральній, Калиновій, Ясногірській, Незалежності, Шкільній, Шевченка у Вирах, Центральній і Шкільній в Олексіївці, передбачили в сільському бюджеті на 2018 рік кошти на розбудову мережі вуличного освітлення у Федорівці та на будівництво лінії зовнішнього електропостачання на вулицях Новій і Лісній в Олексіївці, ремонт зовнішнього електропостачання в Рокитенській у Вирах. У перспективі виготовлення ПКД на будівництво зовнішнього електропостачання на новозбудованому масиві «Полом» у Вирах. Планують також розширити мережу вуличного освітлення в Гранітному.

Також сільський голова повідомив, що в центральній садибі розпочало роботу відділення  «Нової пошти», всі населені пункти сільської ради  підключили до мережі Інтернет, для охочих ця послуга вже діє в ПШБ с. Вири, також є Wi-Fi зона біля адміністративного приміщення сільської ради. До того ж, розпочали будівництво аптеки у Вирах, здійснюють благоустрій населених пунктів ради. На завершальному етапі роботи з виготовленя генерального плану Гранітного.

Про підсумки опалювального сезону 2017-2018 року та підготовку об’єктів житлово-комунального господарства Сарненського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років доповіла начальник відділу житлово-комунального господарства й екології райдержадміністрації Тамара Пупко. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук говорив  про перспективи об’єднання територіальних громад у районі. Власне, екс-голова Вирівської сільської ради Юрій Солтис також засвідчив про необхідність якнайшвидше створити Вирівську ОТГ, що дасть можливість по-новому розвиватися населеним пунктам, адже отримають прямі субвенції з Києва на медицину, освіту, культуру, крім того, будуть значні надходження від податків. Усе це в подальшому сприятиме успішному розвитку територій.  Також на колегії йшлося про виконання планових завдань щодо призову громадян на строкову службу до Збройних сил України тощо.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz