Розцвітають квіти зі стрічок

Найкраща весна на землі там, де народилася людина й проходило її дитинство. Життєвий шлях Альони ОПАЛЬКО бере свій початок від рідної домівки у Чернігові, де проживала з мамою, стежини, яку протоптала в далекий світ. Ненька віддавала доньці материнську любов і доброту.

Коли мама вийшла заміж, сім’я переїхала в село Підлип’я Кам’янець-Подільського району. Після закінчення 9 класів Альона прагнула здобути професію педагога. Вступила в педагогічний коледж. SAM_2629Згодом вчилася в університеті, отримала фах політолога.

Її душа в пору своєї молодості спалахнула квітами чарівних почуттів до хлопчини Миколи, який навчався в Кам’янець-Подільському індустріальному коледжі. Припала йому до серця струнка, спокійна юнка. Весілля відгуляли в рідному селі Альони. Два роки молода пара проживала в її батьків, поки закінчувала університет. Не думала і не гадала, що доля закине її далеко від рідного дому, в мальовничий куточок Полісся. Полюбила цей край, зріднилася з ним. Хоч іноді так хочеться пройтися стежками дитинства, згадати студентські роки, помріяти. У 2010 році переїхали в село Вири. Не забарився поліський лелека. Приніс у сім’ю IMG_20180216_172258первістка – донечку Марину, нинішню другокласницю. Мамина помічниця, улюблениця татуся,
щебетушка Марина дуже зрада, коли народилася сестричка Вероніка.

Людське життя неповторне та звичайне, радісне й сумне. У кожного встелене квітами, хоч іноді долаємо негаразди. Отак і в родині Опальків. Радіють успіхам донечок, хвилюються за їх здоров’я. Микола працює на заводі. Альона домогосподарка. Ростуть красуні-донечки – мамина втіха, татусева розрада.

Альона захопилася японським мистецтвом канзаші, робить квіти з атласних стрічок. Надихають її доні, має власні ідеї виконання, деякі запозичує з Інтернету, переглядає майстер-класи. Умілими руками виробляє заколки, обручі у волосся дівчаткам. Буває, що й дарує, продає вироби. Вони в неї різні, із вдало підібраною гамою кольорів, фантазією. Коли добре вдивишся, вбачаєш у них красу й чарівну душу матері-берегині, її доброту й людяність. Як відкрила у собі талант? «Подивилася, захопилася і спробувала зробити», – каже жінка.

SAM_2706Після народження ми повинні залишити гарний слід. Тож свій талант майстриня мріє передати донечкам. Виробляє квіти, а дівчатка уважно придивляються, не відходять, спостерігають. Звичайно, не всі, хто любить живопис, стають художниками, а музику – співаками. Головне, до чогось прагнути. У руках Альони Опалько звичайна стрічка стає витвором мистецтва. Як художник у барвах відтворює на папері своє світобачення, так і вона в стрічках виливає сокровенне – душу. Щира подяка їй за золоті невтомні руки й побажання ще більшого натхнення, затишку в родині й здійснення всіх задумів.

Валентина ПАВЛУШКО.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz