У 72 роки вирощує квіти Віктор Боярчук

У всі часи квіти були найяскравішою та універсальною прикрасою обійсть, а різноманітні квіткові композиції – гордістю господинь. Навіть враховуючи той факт, що наші оселі зазвичай прикрашають декоративні рослини, однак квіти на присадибній ділянці – це обов’язковий атрибут.

І справді, де ще можна настільки близько милуватися красою живої природи, а також безпосередньо брати участь у її створенні. Напевно, саме тому клумби користуються особливою популярністю, і вирощуємо їх з любов’ю. І хоч квітникарство зазвичай – справа жіноча, є чоловіки, які теж люблять яскраву пахучу рослинність. Для 72-літнього Віктора БОЯРЧУКА з Клесова вирощування квітів – улюблене заняття. Попри поважний вік, дідусь не сидить склавши руки, з дружиною вирощують зелень, картоплю, овочі й багато-багато квітів. Звичайно, краса кожної рослини тимчасова, але на зміну одним одразу ж розквітають інші, тому маленький «Едемський сад» клесівського поціновувача краси весь час тішить принадами й ароматами.

Віктор Боярчук народився в Клесові, тут минули його дитинство та юність, молодість. У рідному селищі зустрів і майбутню дружину. Марія Петрівна уродженка села Бабин Гощанського району. У Клесів приїхала працювати вчителем математики. Присвятила молодому поколінню майже 50 років життя. А Віктор Петрович трудився провізором в одній із місцевих аптек, звідти й пішов на пенсію. Усе життя захоплювався квітами. Вони полонили його душу з дитинства. Закоханість у флору перейняв від матері, яка теж дбайливо доглядала за оранжереєю, а весна в неї наставала навіть раніше за календарну, адже перші рослини починали буяти ще в лютому.

Через усе життя Віктор Петрович проніс любов до квітів. З року в рік по-особливому чекає весни, адже саме цієї пори з’являються первоцвіти. Розмаїття весняних квітів на його обійсті вражає, але перше місце серед них по праву належить тюльпану, бо його яскраві й ароматні бутони не мають рівних серед інших. Незвичайний вигляд газонам додають маргаритки, крокуси, примули, віола. Прикрашають квітник Боярчуків райдужними фарбами знайомі багатьом півонії: червоні, рожеві, білі. Вишуканою окрасою можна назвати й іриси, деякі сорти придбали нещодавно. Влітку зацвітають флокси, чорнобривці, айстри, ромашки, лілії, троянди, жоржини… Деякі з них тішать очі з серпня і аж до першого снігу. Восени додають пишності й різнобарв’я майори, хризантеми, анемони. Одно слово, квітів тут безліч. Весну, літо й осінь господарі люблять за всю ту красу, що квітне на їх подвір’ї. А ось найважче пережити їм пізню осінь, коли все сіре. Тому, щоб не сумувати, вирощують кімнатні рослини, які також час від часу радують цвітом.

Загалом же клумби та догляд за ними — приємна, але не завжди легка праця. Адже є багаторічні рослини й такі, що потрібно висаджувати щовесни.

– Робота з квітами – це перш за все здоров’я, – ділиться Марія Петрівна. – І не тільки тому, що вони дарують хороший настрій. Природа здатна зцілювати різні недуги, нормалізувати тиск, підживлювати організм енергією. Були випадки, коли в мене був підвищений тиск, боліла голова, пішла у квітник, попрацювала там – і тиск стабілізувався, відчула полегшення.

Найулюбленіші квіти жінки – орхідеї. Вони найдавніші й дуже красиві. Їх вважають символом цнотливості, безгрішності, чарівності і єдності. А для Віктора Боярчука кожна квітуча рослина – диво. Барвисті клумби, строкато посипані різноманітними сортами квітів, – втіха для пенсіонера. Приємно, добре попрацювавши на грядках, відпочивати, розташувавшись серед квітників, вдихати чудовий аромат. А ще для дідуся квітами є діти, адже з дружиною виховали двох донечок, старша Людмила закінчила Київський інститут іноземних мов, працює вчителем у ЗОШ № 28 у м. Рівне, Ольга – товарознавець. Мають і двох онуків. Загалом же Боярчуки – щасливі люди, бо вони не прагнуть мати все, а задоволені тим, що є. Успіх цієї родини в тому, що вони люблять землю, людей і квіти…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz