Це – варвари!

Коли нарешті дадуть спокій нашій природі, яка виростила нас, годувала все життя, оберігала? Як болісно дивитися на це беззаконня в нашому суспільстві, коли серед українського народу знаходяться негідники, які нищать природу: одні перевертають землю, глумляться над нею, видобуваючи сонячне каміння, інші стріляють звіра заради свого збагачення, підривають-глушать електроловами рибу.

Невже в цих людей немає нічого святого, невже їх не цікавить майбутнє своїх дітей, внуків, які можуть не застати нічого живого на нашій українській землі? Це – варвари!

Які красиві наші озера й ріки. Озеро Нобель – неповторне, в нього впадають і виходять ріки Прип’ять, Стохід, Омит, і з них, а також із Дніпра, піднімається проти течії на нерест і зимування риба, зокрема сом. Але браконьєри не дають сїм спокійно спати взимку. Вони додумалися використовувати дитячі іграшки, зокрема кораблики, які спускаються на велику глибину, начиняють їх піротехнікою і підривають, тим самим змушуючи сома підніматися наверх. Потім продають у Рівному, Сарнах й інших містах України. Тільки нелюди можуть так робити.

А які гарні наші річки Горинь і Случ, куди піднімається риба з Дніпра на нерест, щоб знайти корм, якого тут дуже багато. І якби не браконьєрство, риба розводилася б дуже швидко і її вистачило б для всієї України. Особливо «процвітає» браконьєрство в Дубровицькому районі – селах Бережки, Заслуччя, Колки, Велюнь, Лютинськ, Смородськ, Городище. Але все-таки на першому місці Висоцьк, де понад сотню електроловів, які виходять на своїх човнах щодня проти течії до Дубровиці і, спускаючись назад до Висоцька, б’ють нещасну рибу, знищуючи мільйони мальків. Велика риба гине, а яка врятувалася, вже не зможе нереститись.

Як після таких вчинків ці люди можуть називатися українцями? Неповторна річка Льва своєю красою, де з десяток років тому запустили декілька невеличких сомиків, які підросли, дали багато потомства й останні роки деякі з них досягли вже більше тридцяти кілограмів. Та навряд їм дадуть вижити… Буквально тиждень-два назад приїжджали олевські браконьєри, які всю ніч на човні з електроловом били цю рибу. І коли на світанку припливли до берега, рибалки побачили повний човен сомів. Там стояв акумулятор, лежав електролов, їх навіть не ховали. Ці браконьєри відкрито, без жодного страху стали ще й насміхатися над рибалками з смт Рокитне, адже коли ті запитали, на що зловили стільки риби, приголомшили – на електролов, електроїжаки. Ось як відповідають нелюди!

Не можу повірити, що серед нас, українців, є такі хижаки, яким байдуже майбутнє не тільки своє, але й власних дітей і внуків. Вони ж, мабуть, будуть лише в книжках читати, яка була багата поліська природа – річки, ліси, красі яким не було меж. А що ж робити з цими нелюдами? Відповіді поки немає. Мені здається, що до цього всього призводить бездіяльність влади. На моє переконання, я би вчинив із цими покидьками так, як вони чинять із природою.

Юрій ДАНИЛЬЧИК,

м. Сарни.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz