Молодь наступає і перемагає

учасників виявився відкритий Кубок Сарненського району з шахів 2018 року на призи газети «Сарненські новини». Цього року він проводився лише вдруге, але так швидко набрав великої популярності серед шахістів не тільки нашого району, а й Рівненщини, позаяк на турнір прибули представники шести районів області, міст Рівне та Вараш.

DSC_1079Загалом 54 учасники, серед них 14 дітей, які чинили серйозний опір знаним майстрам і, як наслідок, четверо попали в першу десятку, а Северин Смикало спромігся навіть виграти цей престижний  турнір.

Але про все по порядку. Спортсмени зіграли за швейцарською системою в 9 турів по 15 хвилин кожному учаснику на партію. Уже в перших турах кандидати в майстри спорту Петро Іллюк із м. Березне, сарненець Олександр Цицюра, Микола Кирильчук із м. Рокитне, Василь Данілюк із Рівного не змогли впоратися: перші двоє зі школярами Ольгою Громовою з Рівного та Максимом DSC_1026
Несвітом із Сарн, двоє наступних – із Вікторм Сергійчуком й Анатолієм Кінчуром. Боротьба розгорталася, суперники йшли великою тісною групою. І тільки після п’ятого туру з’явилися досить несподівано й непередбачувано, та ще й із 100% результатом, два лідери: рівненський школяр Северин Смикало та сарненець Анатолій Кінчур. Перемога Северина в очній зустрічі між ними в шостому турі дозволила йому одноосібно очолити пелетон і надихнула на подальші звершення. Тож не збавляючи обертів, без поразок, з прекрасним результатом 8,5 очка з 9 можливих Северин вперше став переможцем етапу Кубка в нашому районі.

DSC_1060Починаючи з сьомого туру, боротьба велася вже тільки за п’єдестал пошани, щоправда, коло претендентів налічувало до 15 інтелектуалів, а за тур до закінчення звузилось до 8 шахістів. Зрештою,  результату в 7 очок добилися рівнянин Василь Данілюк і сарненець Микола Копищик, однак кращий коефіцієнт Бугольця забезпечив срібло представнику обласного центру, Микола задовольнився бронзою. За призову п’ятірку зачепилися Петро Іллюк із Березного (його доробок 6,5 очка) та ще один школяр із м. Вараш – Андрій Кот, що фінішував  з аналогічним результатом.

DSC_1143
Фото Василя СОСЮКА.

Серед дітей старшого віку призи від редакції газети отримали варашівець Данило Лобанов, Ольга Громова з Рівного та сарненець Максим Несвіт. Серед молодших першість розділили Микола Мороз й Артем Білотіл із с. Стрільськ і Дмитро Коханевич із м. Сарни. Серед ветеранів рівних не було сарненцю Василю Якимчуку.

Хочеться окремо подякувати працівникам закладу  громадського харчування – кафе «Візит» (керівник І. Никонець) за надане приміщеня літнього залу та можливості  проведення змагань, а відповідно розвитку цього виду спорту й прогресу талановитого молодого покоління.

Отже, після проведених 7 етапів (всього відбудеться 12) відкритого Кубка Сарненського району з шахів 2018 року перша двадцятка виглядає таким чином:

 1. Жакун Олексій (Дубровиця) – 187 очок
 2. Параниця Олександр (Сарни) – 158 очок
 3. Параниця Віктор (Сарни) – 141 очко
 4. Іллюк Петро (Березне) – 128 очок
 5. Якимчук Василь (Сарни) – 122 очка
 6. Абрамчук Олександр (Клесів) – 115 очок
 7. Кукла Петро (Вараш) – 115 очок
 8. Чернецов Андрій (Сарни) – 110 очок
 9. Галаган Володимир (Сарни) – 106 очок
 10. Атаманець Василь (Березне) – 100 очок
 11. Толочик Андрій (Костопіль) – 89 очок
 12. Годунко Віталій (Сарни) – 87 очок
 13. Романюк Анатолій (Клесів) -78 очок
 14. Кінчур Анатолій (Сарни) – 68 очок
 15. Кот Андрій (Вараш) – 63 очка
 16. Цицюра Олександр (Сарни) – 57 очок
 17. Данілюк Василь (Рівне) – 57 очок
 18. Борзенко Йосип (Здолбунів) – 56 очок
 19. Смикало Северин (Рівне) -56 очок
 20. Сергійчук Віктор (Стрільськ) – 56 очок
 21. Андреєв Дмитро (Володимирець) – 55 очок

За звання абсолютного чемпіона Сарненського району з шахів 2018 року в кінці року у фіналі по коловій системі побореться перша дванадцятка найсильніших за підсумками 12 проведених етапів.

Олександр АБРАМЧУК,

голова Сарненської районної федерації шахів.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz