Основа розбудови демократичної держави

Висловлюючи суверенну волю громадян і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною й дійовою основою розбудови незалежної, демократичної держави.

До цього ми йшли крізь віки з поразками й перемогами. Показовим правовим документом ще у далекому 1710 році стала перша Конституція Пилипа Орлика, в якій задокументоване право України на самоврядування та незалежне існування.

DSC_1248День Конституції – одне з молодих свят, коли віддаємо данину поваги символам держави, що пройшли довгий і героїчний шлях. Сьогодні під синьо-жовтим прапором, під охороною золотого тризубого герба живе й розвивається нова Україна, яку любимо, будуємо, в якій будуть жити наші діти й онуки. Віримо, що  демократичні засади, закріплені цим важливим документом, стануть реаліями сьогодення, дух законності прийде до серця кожного  громадянина, а мир і взаєморозуміння сприятимуть подальшій розбудові держави.

Важливу роль у процесі становлення України як незалежної, суверенної, демократичної, правової держави відіграють працівники державної служби.

DSC_1307
Фото Василя СОСЮКА.

Інститут державної служби в її нинішньому розумінні з’явився ще в 1918 році – за гетьманату Павла Скоропадського. Від приходу його  до влади 29 квітня 1918 року було запущено активні державотворчі процеси, прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби. Чільне місце тут посідає Постанова Ради Міністрів Української Держави про урочисту обітницю урядників і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року.

Верховна Рада в лютому місяці нинішнього року постановила урочисто відзначити на державному рівні 30 травня 100-річчя з дня формування української державної служби.

Високий професіоналізм, відданість справі, помножені на досвід і знання, – ось кредо працівника державної служби України.

Час, що сплив, засвідчив – служба чимало зробила, щоб її оцінили та затвердили день 23 червня професійним святом, що свідчить про визнання на найвищому  рівні заслуг усіх поколінь працівників державної служби.

З нагоди цих вагомих дат минулого вівторка в Сарненському районному будинку культури пройшли урочистості. Зі святом присутніх у залі вітали представники влади, кращих відзначили грамотами та цінними подарунками. Аматори сцени  разом з побажаннями щастя, миру, достатку й упевненості в безхмарному майбутньому нашої держави подарували учасникам святкового дійства чудовий концерт.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz