Віктор КРАСЬКО: «Обсяги товарообороту райспоживспілки становлять майже п’яту частину всього обороту кооператорів області»

Щорічно в першу суботу липня працівники райспоживспілки Сарненщини відзначають професійне свято – Міжнародний день кооперації. Започатковане в 1922 році Міжнародним кооперативним альянсом, впродовж 24 років воно проходить під егідою Організації Об’єднаних Націй.

Кооператорів світу об’єднує в цей день спільна мета — продемонструвати єдність кооперативного руху, заснованого на принципах взаємодопомоги та демократії. Сьогодні кооперація займає важливе місце в структурі економіки району, а кооперативні організації та підприємства роблять вагомий внесок у забезпечення зайнятості населення, оптимального використання місцевих ресурсів і поліпшення соціально-економічного та культурного рівня життя людей.

За вагомі здобутки в роботі кооператорів Сарненщини неодноразово відзначали на державному, обласному й галузевому рівнях. Із 2003 року головою правління є Віктор КРАСЬКО. В його арсеналі державних нагород – медаль «За працю і звитягу», Почесна грамота Кабінету Міністрів України, а також галузеві відзнаки. Напередодні професійного свята  Віктор Григорович розповів, як історично розвивалася кооперація району:

– Перше споживче товариство в Сарнах створили в 1918 році. Воно мало назву «Християнин-робітник». До його складу входили 536 пайовиків. У 1939 р. зі встановленням радянської влади почала діяти Сарненська районна спілка споживчих товариств. Після визволення Рівненщини від фашистських загарбників у 1944 р. райспоживспілка поновила роботу, головою правління обрали Олексія Потаповича. Уже через декілька років після заснування райспоживспілка ввела в дію три нові об’єкти. До 1964 р. збудували ще 27 об’єктів торгівлі, громадського харчування, заготівель.

У подальшому в різні періоди Сарненську райспоживспілку очолювали Микола Мосійчук, Іван Левчак, Василь Кузьмич, Микола Ничипорчук. У ці роки вводили в експлуатацію нові об’єкти, зростали обсяги діяльності системи, поповнювався її кадровий потенціал.

У нелегкий період соціальних перетворень в Україні споживча кооперація району продовжує тримати курс на подальший розвиток, збереження матеріально-технічної бази та її переоснащення, виконання своєї основної соціальної функції – забезпечення споживчих потреб населення в якісних товарах і послугах. Своєю діяльністю кооператори ефективно сприяють впровадженню економічних і соціальних реформ, розвиткові підприємницької ініціативи, задоволенню потреб людей у якісних товарах і послугах, створюють умови для підвищення добробуту населення.

Отож на шляху свого історичного розвитку кооперація Сарненщини пройшла періоди піднесення та спаду, розквіту й різноманітних випробувань на життєздатність. Завдяки невтомній праці багатьох поколінь у районі створена значна матеріально-технічна база, що стала важливою складовою частиною соціальної інфраструктури села.

– Вікторе Григоровичу, як оцінюєте нинішній стан споживчих товариств райспоживспілки?

– В їх власності перебувають 61 торгове підприємство, 30 закладів ресторанного господарства, які обслуговують жителів 40 населених пунктів району.

Для обслуговування жителів краю, а це в основному сільське населення, більшість магазинів перетворили в так звані міні-маркети, де покращилася викладка товарів, розширився асортимент.

Окрім того, у 2007 році в системі споживчої кооперації запровадили свій фірмовий стиль. Кооперативні заклади торгівлі та ресторанного господарства під логотипом «COOP» з однаковими формами, кольором роблять їх упізнаваними і є елементами сучасної кампанії. Відповідно до вимог розробленого брендбуку, проводяться оформлення інтер’єрів та екстер’єрів усіх торговельних закладів.

– Обсяги обороту райспоживспілки залишаються одними з лідируючих в області, чи не так?

– Завдячуючи тому, що система райспоживспілки працює стабільно, обсяги її товарообороту становлять майже п’яту частину всього обороту кооператорів області. У першому півріччі ц.р. товарооборот по РСС зріс на 10,4 відсотка. Всі споживчі товариства та підприємства працюють прибутково. За 6 місяців цього року заробітна плата працівників підвищалася на 23 відсотки. Так, промислова галузь представлена м’ясопереробним комплексом і цехами з виготовлення консервованої продукції та переробленої риби.

Серед кращих торговельних підприємств магазин «Рута» селища Клесів, продмаги сіл Яринівка, Олексіївка, Малі Цепцевичі, Карпилівка, Велике Вербче, Вири, продмаг № 7 міста Сарни, маркет села Тинне. Хочу також відзначити роботу закладів ресторанного господарства. А саме бару «Вечір» села Чудель, гриль-бару «Шхуна» міста Сарни, кафе «Молодіжне» селища Клесів, кафе «Завітай» села Кричильськ.

За 2017 рік система райспоживспілки сплатила 10,3 млн грн податків та обов’язкових платежів. На підприємствах споживчої кооперації працюють понад 400 чоловік, із них 93 відсотки жінок, 30 відсотків – молодь. Цей кадровий потенціал працює над задоволенням потреб майже половини населення Сарненщини.

– Вікторе Григоровичу, часто в людей профспілки асоціюються лише з новорічними подарунками, а яку роль відіграє профспілкова організація Сарненської райспоживспілки?

– Галузева профспілка — надійний партнер господарника у виробничій сфері. Профспілка взяла на себе відповідальність за створення належних і безпечних умов праці, контроль за дотриманням трудового законодавства, недопущення звільнення працівників. І хоча впродовж останніх років чисельно організація дещо змінилась, збережено основне — її структуру та стовідсоткове охоплення профспілковим членством. Профспілкова організація райспоживспілки є активним учасником і неодноразовим переможцем різноманітних конкурсів, оглядів, які проходять під головуванням Федерації профспілок області та ЦК профспілки працівників споживчої кооперації.

– Хто заслуговує на подяку в переддень професійного свята?

– Якщо чесно, то визнання заробили колективи всіх споживчих товариств і підприємств райспоживспілки. Тож сьогодні щиро дякують всім працівникам споживчої кооперації району, спеціалістам, трудівникам прилавку, ресторанного господарства, виробничникам, робітникам. Кращі з них будуть відзначені почесними грамотами, подяками та грошовими винагородами. Зі словами щирої вдячності звертаюсь до наших ветеранів, тих, хто працював на благо кооперації багато років.

Без перебільшення можна стверджувати, що нині, через багато десятиліть від заснування в Україні першого споживчого товариства, об’єднуючи у свої ряди сотні тисяч людей, споживча кооперація займає чільне місце в економіці держави. І сьогодні, і в майбутньому завдання кооперативних організацій – наполегливо та принципово відстоювати інтереси споживчої кооперації, домагатися розвитку та ефективної роботи всіх галузей господарювання, зберегти й надалі соціально-економічну сутність системи, що є надбанням багатьох поколінь працівників, провести її реформування.

Щиро бажаю всім міцного здоров’я, щастя, миру, добра та радості, нових здобутків на благо споживчої кооперації. Хай Бог вам помагає і береже на довгі  літа.

– Дякую Вам за інтерв’ю і вітаю зі святом!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz