Не обирай адвоката за порадою поліцейського

– це одна з настанов, що впадає в око на стенді Сарненського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги. Написи там також застерігають: «Нічого не підписуй без адвоката» й «Не маєш власного адвоката – вимагай за рахунок держави».

Кожній людині (наголошую: кожній, бо стосується навіть дітей) хоч би раз у житті траплялося опинитися в складній життєвій ситуації. Тоді впадаєш у відчай, розгублюєшся, не знаєш, що робити. Де шукати допомоги? Куди бігти? Особливо коли не маєш ні впливових знайомих, ні великих грошей, зрештою, навіть здоров’я, щоб оббивати незліченні пороги бюрократичних інстанцій. Радо підкажу, що є таке місце, де вам допоможуть.

Але, як кажуть, земля чутками повниться. Довелось і мені завітати туди. Перше, що побачила, – височенький бар’єр, що відділяє частину кімнати так, що навіть непомітно, чи є хтось за ним. Ого, подумалось, навіть підійти страшно, не те, щоб почати ділитись своїм наболілим. Поспостерігала трішки за роботою й побачила, що приязно, з посмішкою піднімаються назустріч відвідувачам ті, хто, як виявляється, таки є за стійкою. Уважно та терпляче вислуховують людський біль, запрошують присісти поряд, надають допомогу, радять куди і як звернутися, якщо проблема не в їхній компетенції, а це, на жаль, є не в кожній подібній установі, з яких людина часто виходить не з усмішкою, а зі сльозами.

Поспілкувалася з в. о. директора Центру Юлією Міхновою, головними спеціалістами відділів правової інформації та консультацій Іриною Дубровською, правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Аліною Харченко. Цікаво, що 1 липня Центр відзначив 3 роки своєї діяльності, яку почали в рамках соціальної програми уряду, що гарантує ефективну допомогу населенню з правових питань. А з 1 вересня 2016 р. працюють ще 4 підрозділи – в Дубровиці, Березному, Рокитному, Володимирці. Цього року Центр надав допомогу десятитисячному клієнту. Ним виявився Сергій Гризовський із Тинного, про що писали «Сарненські новини». Чоловік потребував допомоги щодо визнання права власності в порядку успадкування за заповітом.

У Центрі працюють 10 фахівців (середній вік – 33 роки). Всі мають юридичну освіту, попередній досвід роботи. Цей прекрасний букет із 9 жінок розбавляє єдиний представник сильної статі – Ігор Мельник, начальник відділу підтримки та розвитку інфраструктури. У семи відділах, окрім надання первинної допомоги – консультацій, надають також вторинну – оформлення певних юридичних документів, забезпечують представництво в суді, надають безоплатних адвокатів.

Фахівці не чекають, що кожний клієнт прийде до них, виїжджають також в інші населені пункти району, де працюють із місцевим населенням не лише в сільських радах, але й інших зручних для громадян місцях. Ведуть просвітницьку роботу з правових питань серед населення. Особливо цікаві форми застосовують у роботі з дітьми: ігри, обговорення прав дитини на прикладах вчинків казкових героїв. Для старших школярів – інші форми роботи, як-от правовий квест «Я знаю свої права» в ліцеї «Лідер», з яким Центр має партнерське співробітництво в рамках Всеукраїнської програми «Демократична школа». Варто й іншим навчальним закладам частіше запрошувати до себе фахівців Центру, які з готовністю відгукнуться. Адже мета в нас, дорослих, одна – виховати свою зміну кращими, освіченішими за нас, щоб діти наші йшли по життю впевнено, з гордо піднятою головою, почуттям власної гідності, знали свої права, вміли боротися за їх реалізацію, нікому не дозволяли ущемляти їх і принижувати себе. Тож дорослі, що опинились у складних життєвих обставинах, не впадайте у відчай, не втрачайте віри в людей – тут вам завжди нададуть фахову правову допомогу. Якщо не ділом, то словом.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz