Як змінилось життя міста з появою нової поліції?

Ще не так давно правоохоронні органи в нашій державі називали міліцією, але три роки тому з підписанням Президентом України відповідного закону гордо звемо їх Національна поліція. Реорганізація правозахисної системи викликала чимало дискусій: дехто відверто не вірить у зміни, а хтось називає реформу чи не найрезультативнішою. Чи має підтримку реформа на місцях і що змінилось із появою в Сарнах полісменів, цікавимось у місцевих жителів.

радчук Сергій Радчук, начальник караулу пожежно-рятувальної частини м. Сарни, 31 рік.

– Оскільки я законослухняний громадянин, суттєвих змін не відчув. Хоча в загальному подобається їх вектор розвитку. Більшість патрульних – це нові, молоді та привітні люди. Через свою професію часто з ними зустрічаюсь. У певних екстремальних ситуаціях, можливо, їм ще трохи не вистачає досвіду. Але головне, що в них є бажання розвиватись. Із позитивного відзначу, що дійсно добре, коли поліція не стоїть на місці, а патрулює вулиці. Недавно був свідком ДТП, правоохоронці проїжджали недалеко й уже через мить були на місці пригоди, швидко зорієнтувались, викликали «швидку» через диспетчера, дістали аптечки й почали надавати першу долікарську допомогу. Та, перш за все, хочу наголосити нам, усім жителям міста: треба навчитись поважати закон, дотримуватись правил дорожнього руху, адекватно реагувати на законні вимоги поліції – і тоді відчуємо позитивні зміни, яких так прагнемо!

 

Тищук

Тетяна ТИЩУК, власниця майстерні свят «Коко», 28 років.

– Дивлячись із естетичного боку, мені до вподоби  візуальні зміни наших правоохоронців. Можу стверджувати, що життя з появою нової поліції однозначно змінилось. Неодноразово спілкувавшись із приємними, тактовими полісменами, а мені тільки такі й траплялись, помічаю, що відтепер сідаю за кермо й пасок безпеки вже автоматично на мені! Проте їхня робота схожа на хвильки в морі: то щось роблять, працюють відповідно до норм, то проїжджають повз конкретних правопорушників. Треба усвідомлювати, що покращання будь-якої системи залежить і від нас самих, а наш менталітет дещо своєрідний. Тому зміни завжди повинні рухатись тільки вгору, але не тільки з боку поліції!

 

 

красномовець

Євгеній КРАСНОМОВЕЦЬ, депутат міської ради, 26 років.

– Те, що в країні вже три роки відбувається реформування правоохоронних органів, нам, жителям районів, не дуже відчутно. Звичайно, поліцейські патрулюють, інколи це допомагає запобігти правопорушенням, але наврядчи злочинна ситуація в місті від цього суттєво змінилась.  Варто зауважити, що завдяки патрульним загалом поліція стала ближчою і відкритішою для населення. Полісмени переважно ввічливо спілкуються, представляються, діють толерантно в різних ситуаціях. Я не потрапляв у конфліктні ситуації з правоохоронцями. Лише раз зупиняли для перевірки використання засобу пасивної безпеки – ременя. Думаю, що таким досвідом може поділитись кожен водій.

Колядко

Анна КОЛЯДКО, мама в декретній відпустці, 27 років.

– Те, що у місті діє нова поліця, на мою думку, помітно відразу. Це позитивно вплинуло на життя райцентру, його функціонування. Видно, що полісмени стараються, вони не байдужі до того, що роблять, а це головне. Діяльність поліції стала більш відкритою, прозорою. З’явились патрулі, які контролюють порядок у місті та на дорогах. Поки що в моєму житті не було ситуацій, що потребували участі поліції. Але сподіваюсь, якщо щось трапиться, правозахисники прийдуть на допомогу, адже ми в них віримо.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz