Купальські розваги: як діти цвіт папороті шукали

Найкращою та найрезультативнішою формою пізнання світу для дітей є гра. Про це знають і працівники Сарненського районного будинку культури, адже вони за сприяння Сарненської райдержадміністрації влаштували для маленьких жителів міста сучасну забаву – квест «Купальські розваги».DSC_1931Кілька годин дітвора активно виконувала поставлені ведучими Тетяною Наливайко та Сніжаною Вакулко завдання, аби здобути перемогу. Всіх команд, які очолювали купальські русалки, було три: «Вогняне сонце», «Небо» та «Дивограй». До квесту залучили 45 дітей, а ті, хто не захотів брати участь, теж не сумували: яскравий аквагрим їм на честь свята дарувала Тетяна Тищук (майстерня свят «КоКо»), а різноманітні візерунки технікою мехенді вимальовувала Іванна Жук (МБК «Сузір’я»).

Перший конкурс «Сплети вінок» провели Зоя Федорчук та Ірина Вагнер. Вони показали майстер-клас і розповідали присутнім, що символізують використані рослини, а також про важливість кольорів у вінках, адже це прадавні обереги, атрибути жіночності й молодості. Учасники активно шукали пучки квітів, щоб потім командою сплести справжній купальський віночок.

Вірили наші предки й у чудодійну силу води. Про це гравці дізнались у наступному конкурсі – «Водолій», коли переносили в долоньках воду, щоб якомога більше назбирати й задобрити Водяника. Спостерігати, як дітвора приносить по жменьці води у величезні посудини, було дуже потішно.
DSC_2034Зрештою, усі справилися та витягли Водяника з глибин водойми на свято. Він, у свою чергу, дав ще одне нелегке завдання – розкласти багаття. Для цього шукали поліна по всій території Сарненського історико-етнографічного музею, де відбувалося дійство. У конкурсі найбільше проявили кмітливість діти: полін їм здалось замало, тому почали шукати все, що підходить для підтримки вогнища, – сухе листя, траву, гілочки. За декілька хвилин у команд були майстерно розкладені багаття, тож можемо бути спокійні за прийдешнє покоління, воно знайде вихід із будь-якої ситуації.

Зіпсувати купальське свято намагалася Кікімора, але гравці швидко її зловили та прогнали. А щоб убезпечити свої багаття від нечистої, провели наступний етап квесту – «Захисти вогнище». Для цього шукали обереги – горобину та вербу – й обкладали ними ватри.

Лідерство переходило від однієї команди до іншої. Та все вирішив останній конкурс. Мета його – знайти квітку папороті, яка, за повір’ями, розцвітає в ніч на Купала. Її відшукали представники «Дивограю», які й перемогли у квесті. Інші розділили другу позицію, зібравши однакову кількістьDSC_2204 стрічок. Ними гравці прикрашали купальське дерево – Марену. Переможців нагородили медалями, а всіх дітей пригостили солодощами.

Упродовж заходу також водили хороводи під народні пісні у виконанні Любові Сороки, Катерини Банацької та Катерини Криницької. А грайливу польку присутнім подарували вихованці хореографічної студії «Сяйво» (МБК «Сузір’я»).

DSC_2091
Фото Василя СОСЮКА.

DSC_1958 DSC_2287 DSC_2219 DSC_2204 DSC_2138

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz