Надія Швед була творчою натурою…

Для вандалів ніколи не було нічого святого. Про це свідчить і чергове варварство на кладовищі, що розташоване в Сарнах по вул. Ковельській. З пам’ятника на могилі Надії Швед злодії поцупили бронзовий барельєф і табличку.

Родина відомого письменника Рівненщини Бориса Шведа, встановлювала виготовлений скульпторами зі Львова пам’ятник у 1979 році, на річницю смерті дівчини. І ось через багато літ у травні нинішнього сестра Надії Тетяна помітила, що хтось намагався зірвати з граніту бронзу. Тоді на пам’ятнику залишилися пошкодження. А минулої п’ятниці після служби у Свято–Покровській церкві вона підійшла до могил рідних людей і мало не зомліла. Варвари довели свою чорну справу до кінця…

Пані Тетяна розповіла, що зійшлися на один тиждень три події: 10 річниця від дня смерті мами Віри Григорівни, яка брала активну участь у житті міста, у спортивних змаганнях з шахів, писала вірші; 10 липня народився автор книги «Поліщуки» Борис Швед і Надія, історія життя якої дуже трагічна. Вона була товариською творчою натурою, співпрацювала з музеєм, газетою, писала нариси, займалася живописом. 30 вересня 1978 року дівчині виповнилося 17 років. На день народження весь клас прийшов поздоровити її, що стало наче прощанням. А 4 жовтня юнку збив вантажний автомобіль. Спочатку Надію похоронили в Костополі як невідому. Лише згодом перепоховали в Сарнах. Майже сорок років родина могла прийти на могилу та бачити Надію в барельєфі наче живу. І ось портрета не стало. Схвильована жінка повідомила про біду правоохоронцям, які запевнили, що шукатимуть злочинців.

Громадян міста цікавить, доки триватиме цей безпорядок? До якого часу кладовище буде місцем «заробітків» для нелюдів із чорною душею. Виникають великі сумніви, що, заробивши за здану, як металолом, частину пам’ятника гроші, хтось голодний придбав за них собі поїсти. І ще питання: чому в прийомних пунктах беруть такий «метал»?

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz