На варті захисту прав громадян

Три роки тому, у липні 2015 р., у нашому місті урочисто відкрили Сарненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А з 1 вересня 2016 року розпочали свою діяльність Володимирецьке, Березнівське, Дубровицьке та Рокитнівське бюро правової допомоги, які є структурними підрозділами центру.

І це, без перебільшення, стало визначною подією, адже малозабезпечені особи, учасники АТО, багатодітні матері, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені й інші вразливі категорії громадян і навіть діти отримали можливість безоплатно захистити свої права та заручитися підтримкою кваліфікованого адвоката.

У Центрі уважні юристи зустрічають усіх привітними посмішками. На видних для відвідувачів місцях розміщені стенди з корисною інформацією, різноманітною літературою на правову тематику. Як же на практиці тут реалізовують добрі наміри, «Сарненські новини» вирішили поцікавитись у в. о. директора Центру Юлії МІХНОВОЇ. Та й привід для зустрічі серйозний – Центр упродовж трьох років здійснює свою діяльність:

– За період існування Центру до нас звернулися 11597 клієнтів, з яких 9629 особам надали правову консультацію, а 1853 написали звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги. Найчастіше громадяни апелювали з питань спадкового та сімейного земельного й адміністративного права, соціального забезпечення. За результатами розгляду письмових звернень прийняли 1853 рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (представництво в суді або складання процесуальних документів). Зокрема видали 1123 доручення адвокатам і 730 наказів штатним працівникам Центру та бюро правової допомоги.

Але це не просто статистичні показники, адже кожне звернення до нас – це чиясь проблема чи навіть біда. Фахівці відділу правової інформації та консультацій Юлія Болкуневич та Ірина Дубровська уважно й терпляче вислуховують, компетентно радять, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами  Тетяна Трушина готує доручення адвокатам і пильно стежить за їх виконанням.

– Юліє Олегівно, а які саме справи ведуть адвокати Центру?

– Адвокати працюють із нами на контрактній основі та допомагають вирішувати найскладніші цивільні й адміністративні справи, соціальні питання, земельні спори. Приміром, адвокат Геннадій Михалець у судовому порядку допоміг відновити справедливість клієнтці, яка є вимушеною переселенкою з тимчасово непідконтрольної території Луганської області. Жінка звернулася за правовою допомогою в Центр, оскільки управління праці та соціального захисту населення відмовило пані Олені в призначенні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Ми призначили клієнтці адвоката, бездоганну роботу якого згодом було оплачено за рахунок коштів державного бюджету.

Але, крім адвокатів, які співпрацюють із Центром, безоплатну вторинну правову допомогу надають ще й працівники відділу представництва Сарненського МЦ та бюро правової допомоги. Наприклад, начальник відділу представництва Марина Дрожжин допомогла позбавити  батьківських прав колишнього чоловіка клієнтки, який нехтував виконанням свого батьківського обов’язку та перестав брати участь у вихованні та розвитку своїх трьох неповнолітніх дітей. А головний спеціаліст відділу представництва Анастасія Новацька представляла в суді інтереси пані Ірини, яка звернулася в Центр, щоб розірвати шлюб та стягнути на утримання дочки аліменти зі свого чоловіка, який самоусунувся від виконання батьківського обов’язку по утриманню та вихованню дитини. Суд задовольнив позов і призначив стягнення аліментів у твердій грошовій сумі — у розмірі 1500 гривень.

– А як бути тим малозабезпеченим громадянам, які потрапили, якщо можна так сказати, в кримінальні історії чи ситуації?

– Правову допомогу в кримінальних провадженнях надає Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області. Чергова частина працює в ньому цілодобово, тож через дві години з моменту затримання до клієнта прибуде адвокат, який захищатиме його в суді.

Діяльність фахівців Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована в першу чергу на забезпечення рівного доступу громадян до правосуддя, захист їхніх прав та інтересів у суді. Крім того, однією з основних функцій вважаю правопросвітництво, завдяки якому кожен житель північних районів Рівненщини, на які поширюється юрисдикція місцевого Центру, зможе дізнатися про свої права та реальні можливості їх захисту. До слова, за весь час своєї роботи правники Сарненського МЦ провели майже тисячу правопросвітницьких заходів, більшість із яких організовувала, вкладаючи свою душу, головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Аліна Харченко.

Одно слово, Сарненський МЦ має високопрофесійну та дружну команду, яка захищає права та законні інтереси своїх клієнтів упродовж трьох років та охоче робитиме це й надалі. Наш Центр просто не впорався б з усіма обов’язками та функціями, якби не справжні фахівці своєї справи – начальники відділів фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку-головний бухгалтер Катерина Малюта, організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Оксана Заєць і підтримки та розвитку інфраструктури Ігор Мельник.

Насамкінець хочу щиро подякувати всім працівникам місцевого Центру та Бюро правової допомоги за відданість роботі, щирість, взаєморозуміння та реальну допомогу як клієнтам, так і одне одному. Окрема подяка екс-директорові Миколі Павлюку, який очолював Центр два з половиною роки. Саме завдяки йому він має сьогоднішні високі досягнення та успішно продовжує повертати людям віру в справедливість. А читачам «Сарненських новин» дам добру пораду: «Якщо опинились у складних життєвих обставинах, не впадайте у відчай, а звертайтеся до Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який легко знайдете за адресою: м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). А також телефонуйте за номерами: (03655) 3-32-83, 3-22-20, 0678567435. Також шукайте нашу сторінку у Facebook – «Сарненський місцевий центр з надання БВПД».

– Дуже дякую, Юліє Олегівно, за інтерв’ю. Сподіваюся, плідна співпраця з «Сарненськими новинами» триватиме, а наші читачі завжди можуть розраховувати на допомогу вашого Центру.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz