На Рівненщині перевіряють пасажирський транспорт та перевізників

Останнім часом ситуація на автошляхах держави погіршилась, зокрема зросла кількість ДТП, в яких отримали тілесні ушкодження та загинули люди. Загалом з початку року кількість загиблих складає 1237 осіб, 12,8 тисяч громадян отримали травми.

Лише за одну добу, 20 липня цього року, внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинули 26 людей. У червні – 223, а 2,5 тисячі були травмовані.

Зважаючи на невтішну статистику, з метою посилення контролю за безпекою дорожнього руху під час перевезення пасажирів, недопущення подальшого збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод та тяжкості їх наслідків, запобігання виникненню надзвичайних подій під час здійснення таких перевезень та дотримання законодавства в зазначеній сфері, а також у зв’язку зі зростанням кількості ДТП з тяжкими наслідками та постраждалими за участю пасажирського транспорту Національною поліцією України з 23 липня 2018 року на території Рівненської області проводять комплекс цільових заходів під умовною назвою «Перевізник», спрямованих на профілактику аварійності та зниження тяжкості її наслідків на пасажирському транспорті, дотримання водіями і перевізниками вимог правил дорожнього руху та правил перевезення пасажирів.

Проаналізувавши ДТП, правоохоронці з’ясували, що основними причинами їх є: перевищення допустимої швидкості руху, керування в станні алогольного сп’яніння, порушення правил маневрування та неналежний технічний стан транспортних засобів.

Під час перевірок працівники поліції особливу увагу звертають на наявність відповідних документів для перевезення пасажирів, технічний стан транспортних засобів, справність аварійних виходів, розташування місць для сидіння, організацію передрейсового контролю технічного стану автобусів та проведення щозмінного медичного огляду водіїв.

Працівники поліції вживатимуть суворі заходи впливу до водіїв автобусів та маршрутних транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів, в разі грубих порушень правил дорожнього руху, зокрема керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, порушення вимог дорожніх знаків і розмітки, правил зупинки, стоянки та перевезення пасажирів, керування автобусом без відповідних дозвільних документів, перевезення пасажирів понад визначену кількість місць для сидіння та на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм, порушень порядку перевезення організованих груп дітей.

Закликаємо перевізників до неухильного виконання вимог законодавства України у сфері дорожнього перевезення пасажирів, а також просимо громадян із розумінням ставитися до перевірок автобусів та маршрутних транспортних засобів, оскільки від цього залежить ваше життя та здоров’я.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz