Сильні духом сарненці виступили на регіональній Спартакіаді

Про те, що щороку на Рівненщині, як і в усіх інших областях України, проводять Спартакіаду «Сила духу» серед інвалідів праці, дізналась від її учасника Василя БРИЖА. Чоловік розповів, що цього року команда Сарненського району показала хороший результат. Слово за словом і з’ясувалось: скромний пан Василь і сам має чимало нагород, хоча брав участь у змаганнях лише двічі.

За плечима цього дужого уродженця с. Люхча дворазове чемпіонство в гирьовому спорті та участь у Всеукраїнському етапі Спартакіади в складі збірної області.

«Рік тому зателефонували з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі та запропонували поїхати на змагання. Відразу погодився. Готувався самотужки і не дуже довго: вдома є гирі, тому напередодні трохи розім’явся, згадав молодість, потренувався. А виявилось, що це дало непоганий результат», – з посмішкою розповідає спортсмен.

Таких потерпілих на виробництві, як Василь Бриж, на Рівненщині понад 4 тисячі. Вони перебувають під опікою Управління ВД Фонду соціального страхування України в Рівненській області, яке й ініціювало проведення Спартакіади. Змагання проводять уже шостий рік поспіль із метою підтримки в потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів внаслідок трудового каліцтва, цілеспрямованості в подоланні особистих фізичних меж, їх адаптації в суспільстві, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до їхніх проблем.

У цьому році «Сила духу» приймала 9 команд-учасників із різних районів, які змагались у 6 видах спорту: армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, настільний теніс і шахи.

«Сарненщина добре зарекомендувала себе на Спартакіаді. Впевнений, що команда могла б вибороти більше медалей і нагород, та поки не вистачає учасників у всіх категоріях змагань. Сподіваюсь, наступного року до нас приєднається більше людей. Адже «Сила духу» – це хороша ініціатива. Участь у змаганнях спонукає нас, людей, які отримали травми на виробництві, фізично розвиватись, знайомитися з іншими людьми, спілкуватися, проводити дозвілля з радістю і користю, а найголовніше – завдяки таким проектам справді розвивається сила волі, азарт до перемоги та жага до повноцінного життя», – пояснює Василь Бриж.

Команду Сарненщини представляли 7 учасників. Страховий експерт з охорони праці відділення ВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі Олег Зіньковський розповів: «В кожного з них своя непроста історія. У різний час, за різних обставин сталося лихо, що призвело до інвалідності й змусило вже по-іншому будувати життя. Але це не зламало жодного з них, змусило загартувати силу духу, знаходити шляхи до виживання і прагнення фізичної активності. І нехай вони не професіонали в спорті, але здібності більшості примушують поважати їхню величезну жагу до життя». Підтвердженням цього є і нагороди, які вибороли земляки. Так, за результатами змагань переможцями в особистій першості стали Микола Сергєєв (з армспорту у ваговій категорії до 85 кг), Сергій Кирилович (із бомбасткету серед чоловіків у положенні сидячи та стоячи, Василь Бриж (із гирьового спорту у ваговій категорії понад 85 кг). Також третє місце з дартсу в положенні сидячи серед чоловіків зайняв Анатолій Рудковський, а друге місце у змаганнях із шахів посів Олександр Круглик. Таким чином у загальнокомандному заліку з армспорту команда виборола II місце.

Земляки своїми успіхами та досягненнями довели, що теж можуть активно жити й займатися спортом. Усі вони вже є переможцями, адже не опустили руки і, незважаючи ні на що, продовжують розвиватись і ведуть соціально активний спосіб життя. А учасники, які показали найкращі результати, а саме: Василь Бриж, Сергій Кирилович, Микола Сергєєв, Олександр Круглик – представлятимуть Рівненську область у складі збірної на Всеукраїнській спартакіаді інвалідів праці «Сила духу» в Ужгороді. Тож бажаємо нашим спортсменам нових здобутків і перемог ще й на всеукраїнському рівні.

 

P.S. Учасники Спартакіади вдячні за спонсорську допомогу в організації поїздки команди Іванові Бігуну, Ігорю Голяці й Олегові Новоросюку.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz