Професія сантехніка стає знову престижною

Українському ринку праці потрібні лише 40 відсотків працівників із вищою освітою. Більшість вакансій вимагають рівень висококваліфікованих випускників професійно-технічних училищ, заявила в ефірі Еспресо.TV радник міністра освіти Іванна Коберник:

– 76 відсотків цьогорічних випускників подали заяви до ВНЗ. Хоча, якщо говоримо про потреби ринку праці, то це обернена ситуація. Насправді попит ринку праці – 40 відсотків спеціальностей із вищою освітою і 60 відсотків, які вимагають професійної чи професійно-технічної освіти.

За словами радника міністра, з цим «потрібно працювати», тобто батьки мають роз’яснювати своїм дітям усі недоліки й переваги як вищої, так і професійно-технічної освіти. Зокрема робити акцент і на чиннику оплати праці, розмір якої є досить високим серед багатьох робітничих спеціальностей. Наприклад, нині в Україні є надзвичайна потреба у фахівцях із сучасного сантехнічного обладнання. «Це один із найбільших запитів і попитів на ринку праці. Тому що будуються величезні офісні центри, нові споруди. Монтажник сантехнічних систем – це складна професія, яка вимагає знань і матеріалознавства, і фізичних процесів, щоб змонтувати велику систему опалення, водопостачання». Міністерство освіти активно реформує систему ПТУ «за тим же принципом, за яким реформується й українська школа», наголосила Коберник.

Вище професійне училище № 22 м. Сарни стало першим пунктом у масштабному українсько-швейцарському освітньому проекті «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». У рамках ініціативи на базі ВПУ-22 відкрили унікальний для України Навчально-практичний центр санітарно-технічної освіти за європейськими технологіями. Тепер у закладі готують спеціалістів-сантехніків найвищого професійного рівня, забезпечуючи доступ до європейських технологій і навчальних програм.

Поцікавилась у досвідченого керівника професійного училища Володимира Городнюка, чому саме Сарненське ВПУ № 22 обрали місцем відкриття такого центру?

– Переконаний, що завдяки досвіду персоналу, який першим зумів підготувати всі класи. Також це один із найстаріших у країні закладів такого типу з понад 80-літньою історією.

– А чому професія сантехніка стає знову престижною?

– Відсутність фахівців у санітарно-технічній сфері впродовж тривалого часу було головною проблемою українського ринку праці. Відкриття шести професійно-технічних центрів у рамках українсько-швейцарського освітнього проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» сприяло реформуванню української системи санітарно-технічної освіти та створенню бази для підняття престижу професії в Україні до нового рівня.

У модернізованих майстернях нашого училища учні мають доступ до найсучасніших навчально-методичних матеріалів, високотехнологічних інструментів і нових санітарних технологій. А викладачі й майстри виробничого навчання отримали необхідні знання та практичні навички, завдяки яким гарантовано, що освітній процес буде якісним, а вся теоретична інформація та практичні вміння належним чином донесені учням.

Швидкими темпами піднімається професія «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», і сьогодні вже майже в кожній області України є такі професійно-технічні заклади, які готують фахівців. Залишилось тільки вибрати той, який підходить вам найбільше, та подати документи до вступу.

Українсько-швейцарський проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» у партнерстві з компанією «Геберіт Трейдінг» (Geberit) виявився успішним. У 2017 р. професія сантехніка стала пріоритетною і для уряду. А нові підходи в професійно-технічній освіті й обладнані майстерні дають можливість молодим фахівцям одержати сучасні знання та працевлаштуватися за фахом.

1 вересня вже зовсім скоро. Випускники освітніх закладів усе ще мають можливість отримати гарантовано якісну освіту й престижну професію на ринку праці «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» за 1 рік і 6 місяців у ВПУ № 22 міста Сарни.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz