Олександр Данильчук побував на Сарненщині

Минулого тижня голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук побував із робочим візитом на Сарненщині, аби особисто ознайомитися з роботою товариства з обмеженою відповідальністю «Технобуд». Саме цьому підприємству депутати облради погодили надання надр у користування з метою видобування бурштину північно-східної частини Федорівської ділянки Клесівського родовища.

Спортзал для клесівських борчинь

DSC_3756Спочатку голову облради запросили на зустріч із активом громади Клесівської ОТГ, аби обговорити основні  питання, що турбують. Найперше, звісно, це стан доріг.

Заступник голови Клесівської селищної ради Тетяна Коханевич запевнила, що «Технобуд» буде першим виробництвом на теренах України, де також і перероблятимуть сонячний камінь. Говорила й про те, що болить. Так, є в Клесові дитячо-юнацька спортивна школа та ГО «Фаворит», чиї учасники у квітні брали участь у Міжнародному турнірі, що відбувся в місті Влодва в Польщі. За результатами змагань клесівські спортсмени посіли три перші та три треті місця. Однак борчині тренуються в такому спортзалі, що поляки за голови беруться. А в лютому клесівці прийматимуть міжнародну організацію і не хочуть осоромитися. Із селищного бюджету передбачили 300 тисяч DSC_3744гривень на придбання матеріалів, щоб привести приміщення спортивної школи в пристойний вигляд, однак бракує ще 200 тисяч гривень на ремонт. Попросили Олександра Данильчука посприяти у виділенні коштів із обласного бюджету й пообіцяли запросити його на черговий турнір у лютому, в якому братимуть участь не менше восьми міжнародних команд.

До слова, Олександр Юрійович є майстром спорту СРСР із греко-римської боротьби. Свій трудовий шлях розпочав у 1977 році в Березному тренером із класичної боротьби ДСТ «Колос». Тож голова обласної ради пообіцяв допомогти у вирішенні цього питання. Тетяна Коханевич зауважила, що для дітей, які отримують перемоги на міжнародних змаганнях, селищна рада вирішила придбати путівки на відпочинок на Шацькі озера на 10 днів.
DSC_3881Місцевий депутат Василь Покита під час зустрічі підняв проблему ремонтно-пересувного заводу-43 в селі Пугач: «Прикро, що керівники, які приїжджають на підприємство, не думають про працівників, а лише про власні кишені. Підприємство ж – це податки й гроші селища», – наголосив Василь Покита.

«Не буде програм – не буде коштів»

Олександр Данильчук акцентував увагу присутніх на створеній Агенції регіонального розвитку Рівненської області. Її керівником обрали президента Рівненської обласної Федерації баскетболу, приватного підприємця Олександра Процюка.  Серед першочергових завдань Агенції – створення креативної підприємницької спільноти, яка підтримуватиме розвиток людського потенціалу, зокрема в галузі місцевого виробництва, туризму, культурно-освітніх проектів.
«Отож готуйте програми під грантові проекти. Не буде програм – не буде коштів, – наголосив Олександр Данильчук. – Прикро, що в той час, коли інші райони
області отримали гроші на соціальний розвиток від 40 до 50 мільйонів гривень, завдячуючи народним депутатам, які їх представляють у столиці, таким як Олександр Дехтярчук і Василь DSC_3761Яніцький, Сарненський район не одержав нічого, хіба що місто Сарни, чому посприяв народний депутат Віталій Корчик».

Тетяна Коханевич не оминула згадати і про очисні споруди. Якщо по вулиці Зеленій у селищі їх зробили, то інша його частина просто потопає й потребує їх будівництва, на що треба майже 10 мільйонів гривень. Василь Гриник подякував голові обласної ради за розуміння та підтримку, висловив сподівання, що позитивні зміни в селищі почнуться з ремонту дороги і запросив оглянути деякі об’єкти.

Дитячо-юнацька спортивна школа розташована неподалік від селищної ради. Сказати, що її зовнішній вигляд потребує бути кращим – це не сказати нічого, він просто жахливий. Районна DSC_3873влада, за словами Тетяни Коханевич, довго не хотіла передавати його у власність селища, тож утримання з місцевого бюджету почалося лише з 2017 року – 700 тис грн на рік на поточні витрати.
Ремонт усередині зробили за спонсорські кошти батьків дітей, які там тренуються, і вони немалі. Громада та влада, сподіваються вони, зроблять усе для покращання його фасаду. Одно слово, клесівські чемпіони з греко-римської та вільної боротьби чекають на ремонт спортзалу, а місцева влада – допомоги з обласного бюджету.

Біля Клесівської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею голові обласної ради Олександру Данильчуку показали міні-футбольне поле, яке дасть можливість займатися й іншими видами спорту. З обласного бюджету на нього виділили один мільйон гривень, із місцевого – ще 482600 грн, решту суми, а це майже 365 тис грн, також розраховують одержати з обласного бюджету, аби поле закінчити. «Могли б вкластися і в 1,5 млн грн, здешевити проект, – зауважила заступник голови селищної ради, – якби самі були замовниками».

Головний профіль «Технобуду» – видобуток щебеню

DSC_3802Виконавчий директор ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» Олександр Ковальчук розповів про потужності підприємства.

За його словами, щоб отримати дозвільні документи на видобування бурштину й укласти угоду з підрядником, підприємству знадобиться півтора року, тож приступити до безпосереднього виконання робіт зможуть лише у першому кварталі 2020 р. Тож є час, аби обрати підрядну організацію, про яку заявляли – іноземну, прозору, з досвідом роботи у цій сфері. «Прагнемо створити замкнений цикл: не займатися виключно сировиною, а завершувати процес виробництвом готових виробів, які можна буде реалізовувати як на ринку України, так і експортувати, – розповів виконавчий директор «Технобуду». –  Акумулювати прибутки всіх етапів у Клесові, сплачувати максимально можливі податки, 50 відсотків доходів  віддавати на потреби громади селища, трохи менше – району й області. Як DSC_3806приклад такої співпраці, можна навести асфальтування понад кілометра дороги між двома переїздами на в’їзді в Клесів, роботи з будівництва центрального стадіону, які зараз тривають. Програми, що стосуються і розпочаті «Технобудом», також продовжать. Бурштин – окрема тема і окремі програми. Тож двома джерелами спрямовуватимемо платежі в місцеві та державні бюджети, а також фінансуватимемо соціально-спрямовані об’єкти».

До слова, головний профіль «Технобуду» – видобуток щебеню. Розпочати видобувати бурштин вимушені, адже щоб дістатися до глибини, на якій залягає будівельна порода, потрібно зняти шари грунту, де потенційно є янтар.DSC_3874
У свою чергу, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук розповів журналістам, чому депутати надали підприємству погодження на видобуток бурштину:

– Це другий прецедент за останні 12 років, коли Рівненська обласна рада показала, як можна видобувати бурштин у законний спосіб. Уперше це було в тому скликанні, коли я був головою. Тоді дали дозвіл підприємству «Сонячне ремесло», яке й до сьогодні працює. А «Технобуд» – друга компанія, якій обласна рада надала погодження. Інакше й бути не могло, адже підприємство працює офіційно, платить заробітну плату і податки.
Крім того, зауважив Олександр Данильчук, за інвестиційними угодами 50 відсотків прибутку від видобутку бурштину підприємство зобов’язується
віддавати на соціально-економічний розвиток Клесівської селищної ради.

DSC_3894Наступним об’єктом у маршруті обласного керівника стало будівництво спортивного комплексу по вулиці Ярослава Мудрого, 1 в Сарнах. Голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук, районної ради Руслан Серпенінов і виконавець робіт Богдан Бояр ознайомили Олександра Данильчука з ходом робіт і проблемами будівництва, які треба ще вирішити. «20 млн грн – і спорткомплекс у Сарнах буде готовий приймати відвідувачів», – сказав голова районної ради Руслан Серпенінов.

Дітей у школу 1 вересня батьки у Цепцевичах не пустять?!

У Цепцевичах Олександра Данильчука чекали разом із директором школи Людмилою Мариніною батьки і вчителі. Директор Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів і депутат обласної ради Людмила Мариніна розповіла про ситуацію з будівництвом нового приміщення освітнього закладу. Проблема стоїть дуже гостро: стара будівля розрахована на 240 учнів, а навчається в ній понад 700. Окрім того, школа вже не витримує випробування часом. Попри старання всієї громади, після дощів сиплеться стеля, й раз по раз її доводиться латати. Батьки та педагоги просили прискорити будівництво нового закладу.

Незабаром 1 вересня. До першого класу сюди прийдуть 94 дитини. Тож додатковий кабінет довелося облаштувати прямо в коридорі, відгородивши його частину. А мама чотирьох дітей Марія Наконечна сказала, що з першого вересня дітей на навчання не пустить. Вона не може щоразу виходити й зустрічати своїх дітей, які повертаються з уроків пізно ввечері. Додала, що її підтримають десятки інших батьків.

школа
Фото Василя СОСЮКА.

Спортзал у Цепцевицькій школі визнали аварійним ще 13 років тому. Відтоді учні займаються фізкультурою лише на подвір’ї. Там же й санвузол.

Директор департаменту з питань будівництва й архітектури Рівненської обласної державної адміністрації Ярослав Мазярчук повідомив, що проект нині на експертизі в Києві, його обіцяли повернути до 15 серпня, тож сподівається, що ще в цьому році в школу зайдуть будівельники, аби розпочати нульовий цикл.

На будівництво передбачено 10 мільйонів гривень із державного бюджету й ще мільйон – з обласного. Голова обласної ради Олександр Данильчук теж має надію, що найближчим часом буде оголошено новий тендер, що дасть можливість нарешті розпочати будівництво нової школи в Цепцевичах.

DSC_3815DSC_3718DSC_3827

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz