На Сарненщині побудують чотири амбулаторії

Засідання чергової 27 сесії районної ради розпочали традиційно з привітань депутатів, які відзначали день народження в міжсесійний період, затвердили порядок денний і регламент роботи і перейшли до розгляду питань, яких було 30. Усіх їх обранці громади попередньо розглянули на засіданнях профільних постійних комісій.

Отож депутати схвалили звіти про виконання районних програм. Затвердили нові, а саме: енергоефективності Сарненського району на 2018-2025 роки; реконструкції, удосконалення, розвитку й утримання територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Сарненського району на 2018-2024 роки;
забезпечення молоді житлом на 2018-2023 р. Внесли зміни до Програми створення місцевого й об’єктових фондів матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2020 рр.; забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі на 2017-2021 рр.; соціального захисту громадян «Турбота» на 2015–2018 р. тощо.

Заслухали звіт в.о. керівника Сарненської місцевої прокуратури Ярослава Баглєя про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Сарненської місцевої прокуратури на території району за І півріччя ц.р. Доповідач констатував, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 688 кримінальних правопорушень. У порівнянні з минулим роком, на 38,9% зменшилась чисельність облікованих злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі, умисних вбивств – на 66,7%, умисних тяжких тілесних ушкоджень – на 50%. На 14,8% поменшало злочинів проти власності, зокрема крадіжок – на 15,5%, у тому числі з квартир із 3 до 1 випадків, грабежів – із 4 до 2, шахрайств – із 19 до 18. Порушень правил безпеки руху на дорогах – з 17 до 10, у тому числі таких, що спричинили смерть, – із 5 до 3, кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, – із 35 до 3.

Однак попри зменшення чисельності облікованих правопорушень побільшало тяжких кримінальних злочинів проти свободи, честі й гідності особи (на 1 випадок), статевої свободи та недоторканості (на 2), у сфері господарської діяльності (на 4), проти довкілля (на 5). Аналогічно на 14,3% зросла кількість правопорушень, вчинених проти громадської безпеки, стабільно збільшується чисельність випадків незаконного заволодіння транспортними засобами (на 18,2%), у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (на 73,3%), проти авторитету державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян (на 96,3%).

Доповідач констатував також, що за звітний період слідчі Сарненського відділу поліції відкрили 678 кримінальних проваджень, завершили розслідування по 495. Відтак скерували до суду з обвинувачувальними актами 119 справ, 376 кримінальних проваджень закрили. У ході досудового розслідування прокурори забезпечили підтримку 18 клопотань про обрання особам запобіжних заходів, з яких 4 – у вигляді домашнього арешту та 14 – тримання під вартою. Відповідно контролювали роботу органів Національної поліції щодо виконання покладених на них обов’язків. Так, внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 4 укритих від обліку злочинів і скасовано 9 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Також депутати заслухали звіт начальника Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Смаглюка про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області на території району за 6 місяців ц.р. Отже, стало відомо, що до чергової частини Сарненського відділу поліції за звітний період надійшло 4627 заяв і повідомлень  про кримінальні правопорушення та інші події. Найбільше про правопорушення майнової спрямованості: крадіжки (173), шахрайства (19), пограбування (3), розбої (4), незаконне заволодіння автотранспортом (13). Загалом у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 30  правопорушень більше. Із загальної кількості виявлених кримінальних правопорушень 29 пов’язані з незаконним обігом наркотиків, із них: зберігання наркозасобів (10), збут їх (18), утримання наркопритона (1). Також зареєстровано 425 фактів, пов’язаних із незаконним видобутком бурштину, внаслідок чого вилучили 21 мотопомпу заводського та кустарного виробництва, 10 автомобілів і 43 кг 100 г бурштину-сирцю. Крім того, за звітний період склали 2727 адміністративних протоколів, проти 1605 в минулому році. З них 123 – щодо вчинення насильства в сім’ї. На профілактичному обліку в Сарненському відділі поліції перебувають 13 неповнолітніх. Загалом під контролем правоохоронних органів 770 осіб.

Схвалили депутати зміни до районного бюджету на 2018 рік, їх внесли через перевиконання власних і закріплених доходів районного бюджету на 2897000 грн, передбачення районному бюджету міжбюджетних трансфертів в сумі 7395187 грн. Тож райдержадміністрації спрямували 130000 грн на виконання програм: створення місцевого й об’єктових фондів матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України й інших військових формуваннях, мобілізаційної підготовки й оборонної роботи в Сарненському районі. Відділу освіти, молоді та спорту РДА виділили 1326090 грн на вирішення актуальних проблем у закладах освіти, виконання програм: розвитку фізичної культури й спорту, соціального захисту учасників АТО (харчування їх дітей), проведення районних змагань із різних видів спорту тощо. Управлінню праці та соціального захисту населення РДА перерахували 1005910 грн, відділу культури й туризму РДА – 335000 грн. Затвердили субвенцію з державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 6581310 грн, інші субвенції з бюджетів місцевого самоврядування тощо.

Крім того, на сесії йшлося про підготовку житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Також обранці громад надали згоду КНП «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на укладання договору оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад Сарненського району, дозвіл відділам культури й туризму, освіти, молоді та спорту РДА на списання майна спільної власності територіальних громад Сарненського району. Прийняли рішення про припинення юридичної особи редакції Сарненського районного проводового радіомовлення шляхом ліквідації та про створення комунальної установи «Степанський інклюзивно-ресурсний центр». Затвердили перелік об’єктів спроможної мережі з надання первинної медичної допомоги в Сарненському районі, які підлягають співфінансуванню з районного бюджету. Варто зауважити, що цим рішенням передбачили в районі будівництво 4 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, зокрема в Ремчицях, Костянтинівці, Коросту та Люхчі. Також депутати розглянули та схвалили низку земельних питань.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz