Талант із неба їй дано: щоб оживляла полотно

Пов’язати свою долю з мистецтвом Тетяна БЕРЕЖНА вирішила ще семикласницею Коростської ЗОШ І-ІІІ ст. Нині в юнки позаду вже дев’ять років навчання в місцевому закладі. А все сталося випадково й миттєво, що й досі пояснити не в змозі.

Одного разу, прогулюючись із мамою Наталею райцентром, її наче осінило: смикнувши за руку, попрохала купити набір для малювання. Матуся, як альтернативу, за ті кошти запропонувала придбати щось із ювелірних виробів, проте дівчина стояла на своєму. Невдовзі прохання довелося виконати. Приїхавши додому, одразу взялася малювати. Пригадує, над першою картиною трудилася з певними труднощами, адже олійна фарба піддавалася важко, проте невдовзі вийшла дебютна робота під назвою «Міст через річку». З часом тримала пензля в руці впевненіше. Більше досвіду стало й у правильності підбору фарб, кольоровій гамі та відтінках. А орудувати починала одразу олійними й акриловими. Мистецький світ усе частіше манив до себе й дівчині було цікаво пізнавати його велич, неповторність і красу.

На картонних полотнах намагається розмістити всю свою фантазію, внутрішню емоційність і цілеспрямованість. Адже художні витвори, як зрозуміла, стали сенсом і частиною її самої. Без мистецької праці нині почувається неповноцінною. А тому за власні кошти, які зібрала різними способами, мама придбала мольберта. За ним довелося їхати в обласний центр, проте ця річ дуже порадувала юну художницю.

Свої творчі навики не полишає удосконалювати: переглядає тематичні посібники на Інтернет-порталах, відеоуроках, цікавиться новинками в художньому світі. А перед тим неодноразово консультувалася з талановитою й зрілішою художницею-односельчанкою Іриною Катеринчик, про яку «Сарненські новини» свого часу вже розповідали.

Минулого року хист до малювання підтвердили й у Степанському будинку дітей і молоді, коли роботи Тетяни Бережної отримали найбільшу кількість схвальних відгуків від журі конкурсу-виставки й заслужено посіли перше місце. А нинішнього літа з її картинами можна було ознайомитись у стінах КЗ «Сарненський районний будинок культури», де їх презентували в щорічному конкурсі дитячої творчості «Перлинки Полісся». Тут її арт-витвори удостоїли третім місцем. А ще її ім’я як художника-початківця занесено до книги «Таланти Рівненщини». Це все дає підстави сподіватися, що за певної практичної підготовки та цілеспрямованості юнка стане гарним і маститим майстром пензля. Саме тому вирішила поступати у Львівське вище професійне художнє училище, аби пройти гідний вишкіл у справжніх художників-викладачів і в майбутньому залишити яскравий відбиток прекрасного  в цій галузі мистецтва.

У вільний від роботи та навчання час любить читати детективи. Перевагу надає закордонним авторам, хоча з улюбленим письменником ще не визначилася. Подобаються всі та їхні стилі написання. Тішаться захопленням доньки і батьки Тетяни. Намагаються підтримувати в усьому, а тому й зростає у творчій атмосфері. Художні уподобання змогла також втілити й на стіні власної оселі розміром 2,5 на 2,5 м, де намалювала пару птахів обвитих квітами, чим оживила й осучаснила домашній інтер’єр. Проте насамперед радіє тому, що може приносити людям естетичне задоволення, а ці почуття щоразу надихають і мотивують зростати справжнім творцем-художником.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz