На території лікарні освятили капличку

Великомученика цілителя Пантелеймона вважають найсильнішим покровителем хворих, які страждають, і бідних. Його зазвичай просять про все, що стосується здоров’я. Якщо ж не можете помолитися в храмі і поставити свічку святому, то, щоб хвороба пішла, а біль хоч трохи зменшився, можете зробити це вдома. Але все-таки, радять священики, бажано мати при собі ікону святого, освячену в храмі.DSC_4108

Минулого четверга, у день, коли вшановували святого Пантелеймона, на території Сарненської центральної районної лікарні освятили маленький храм, де люди в будь-який день і час зможуть помолитися.

На урочистості з нагоди освячення каплички зібралися представники духовенства, благодійники, які зробили внесок у її зведення, працівники закладу охорони здоров’я, медичний персонал лікарні, пацієнти, голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук, заступник голови районної ради Микола Костецький, жителі міста й району.

DSC_4205Молилися разом і звершили чин освячення архімандрити Феофан та Іакінф, протодиякон Дмитро Петронюк Свято-Покровського кафедрального собору, настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Володимир Басистий, Свято-Покровського храму УПЦ КП – Андрій Гаврилюк, римсько-католицької парафії Преображення Господнього – отець Анджей Вальчук SAC, автокефальної православної церкви – протоієрей Віталій Коврига.

DSC_4222Архімандрит Феофан подякував головному лікарю та всім, хто сприяв будівництву. Саме з таких важливих речей, переконаний головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ» Василь Іванюк, який особисто зустрічався з батюшками різних конфесій, потрібно починати об’єднуючі процеси. Він подякував добродійникам, чиїми зусиллями на території очолюваного закладу з’явилася молитовна споруда, хоча було й немало скептиків. Наголосив, що цю ідею виношував покійний Микола Панасюк, якому не вистачило життя для її втілення.
DSC_4175Як зазначив голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук, знаковим є той факт, що подія – поліконфесійна. Адже на Сарненщині є багато релігійних конфесій, а будівництво каплички є прикладом того, що люди повинні об’єднуватися, щоб нести добро у світі. Подякував Василю Іванюку за реалізацію проекту, а також усім, хто долучився до нього.

Чимало добрих слів Василь Іванюк сказав на адресу нештатного проектанта, самовідданого будівельника Андрія Кузнеця, якому вручили подяку. Подяки закладу отримали також директори DSC_4157Сарненського та Клесівського лісгоспів Сергій Белеля й Михайло Ониськевич, приватні підприємці Ігор Голяка, Василь Потапович, Руслан Шапірко, Валерій Супрунець, Олексій Кірков, Микола Клевака, хоча не всі були присутні. Згадав головний лікар і Бориса Цвяка, який зробив внесок у будівництво святині разом із однодумцями, лікарів, а саме Олександра Жученка, власників структур, які працюють в території лікарні. Серед них «Рінефармація», «Сарнифарм», «Тетрамед», приватні підприємці, одно слово, відгукнулися всі, окрім  комп’ютерної томографії ДЦ РАМ, зазначив Василь Іванюк. До речі, акцентував увагу, не залучили жодної копійки бюджетних коштів. «Це наша спільна справа з тими людьми, які пожертвували на духовність», сказав. Тому, мабуть, погоджусь із головним лікарем, який вважає, що неправильно озвучувати потрачену суму.

DSC_4129
Фото Василя СОСЮКА.

Василь Іванюк також додав, що відтепер на території лікарні нарешті з’явилося місце, де люди висловлюватимуть духовні потреби з надією на зцілення. Споруджена каплиця служитиме людям
доброї волі для очищення та оздоровлення духу й тіла. Тут лунатиме молитва за живих і заснулих, мир і спокій в Україні та світі.

Насамкінець працівниця закладу охорони здоров’я Тамара Буєріна прочитала поезію «Ідіть з добром до Бога, люди»:

Вчорашній день не повернути,

Молімось за наступну мить

Не словом – серцем, щоб збагнути:

Одне для одного нам жить…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz