Кількість об’єктів – рекордна на Сарненщині

До складу Ремчицької сільської ради входять села Яринівка, Ремчиці, Тріскині та Копище. Загальна кількість населення – понад три з половиною тисячі чоловік, і відрадно, як зауважив ремчицький сільський голова Леонід Долід, що воно зростає.

І хоча Ремчиці – центральна садиба, Тріскині – найбільше село на території ради. Минулого тижня тут відбулося виїзне засідання колегії Сарненської райдержадміністрації.

У поле зору соціальних об’єктів, які відвідали учасники колегії, потрапили школи, ФАПи, клуби та ДНЗ «Сонечко». Так, біля клубу села Яринівка очікували гостей його завідувачка Катерина Адамець, завідувачка публічно-шкільною бібліотекою Галина Гребеннікова та беззмінна впродовж багатьох років керівниця народного аматорського колективу «Криниця» Катерина Мінчук. Розповіли про нові вікна в закладі культури, на які витратили 23 тис. грн із місцевого бюджету. Показали й зал, де замінили електропроводку (роботи виконали працівники ПМК-81). За останні роки, розповів Володимир Долід, придбали 60 стільчиків для проведення масових заходів. Однак клуб не дає тих прибутків, які хотілося б, адже молоді люди тепер не ходять на дискотеки, як колись. Проблемним питанням залишається опалення, хоча сама його система збережена. Тож узимку обігрівають приміщення книгозбірні й одну клубну кімнату.

Лише дві школи в районі мають надзвичайно велику територію – Коростська ЗОШ І-ІІІ ступенів і Яринівська ЗОШ І-ІІ ступенів. В останньої вона становить 4 гектари 20 соток, а за чистоту простору можна поставити найвищий бал. Радо вітала гостей  директорка Валентина Губеня, яка подякувала місцевому депутату Сергію Белелі. До речі, Сергій Олександрович отримав у цей день найбільше вдячних слів, бо список зроблених справ і справді вражає. Це і насадження, і екологічна стежина, і міні-ворота на футбольному полі біля Яринівської школи, а в учительській – чудові дерев’яні столи та шафи для педагогів. До речі, у Яринівському ФАПі, завдячуючи Сергію Белелі, є проточна вода.

Якщо казати про сортування сміття, то у 2018 році за ініціативою вчительки біології Людмили Вовчик та підтримки керівництва школи й безпосередньої участі дітей упроваджено роздільне збирання твердих побутових відходів (поліетиленових пляшок та кульків, макулатури, склотари). У коридорі приваблюють різнокольорові оригінальні бочки-контейнери для роздільного збору, про що свідчать написи. Працівники КП «Трудівник» (тепер «Екосервіс») забирають ТПВ. Діти збирають і відпрацьовані елементи живлення (батарейки) у спеціальну 5-літрову пляшку. Одно слово, у закладі привчають молодь до екологічної культури. А зароблені кошти використовують для потреб школи.

Над актовим залом із сучасними гардинами трудилися півроку. Стіну зробила власними силами художниця Тетяна Охріменко, батьки ж допомогли коштами на матеріали.

 

Здобутки, проблеми та перспективи

Тріскинська ЗОШ І-ІІІ ступенів збудована у 1982 році, розповіла її директорка Валентина Бриж. Цьогоріч сюди прийде 48 першокласників. Заклад працюватиме у півтори зміни, адже розрахований на 250 місць, а навчається понад 300 дітей. Учнів, які проживають у селах Копища та Тріскині, підвозять шкільним  автобусом.

До послуг дітей – якісно облаштовали внутрішні вбиральні. А от із технічних засобів у школі – один телевізор, який придбали батьки.

По дорозі до Ремчицької ЗОШ, Леонід Долід звернув увагу учасників колегії на перспективи розвитку ради:

– Декілька тижнів тому біля Тріскинського клубу почали ремонтувати огорожу за кошти сільської ради. Торік замінили всі вікна, а цьогоріч плануємо поміняти вхідні двері. Також установили електричне опалення, у цьому році збільшили потужність на 15 кіловат. За сприяння земляка та народного депутата Віталія Корчика, отримали 198 тисяч гривень на встановлення дитячого ігрового майданчика, який з’явиться на території ради вже у вересні.

Спостерігали під час переїзду земельні ділянки, де раніше були ферма і тракторна бригада, а невдовзі  з одного боку буде станція технічного обслуговування, а з іншого розпочали будівництво лісопереробного підприємства. У планах сільської ради – зведення заводу з переробки сої, готують документи на будівництво маслопереробного комбінату. З одного боку приміщення сільської ради, на місці старої хатинки, скоро підніметься сучасний магазин, повідав Володимир Долід, а з іншого, замість старої контори, виросте кафе з магазином. Тим, хто хоче звести власне житло, у сільській раді теж нададуть таку можливість. А окрасою села є пам’ятка архітектури – церква Різдва Пресвятої Богородиці. Місцевому храму виповнилося 250 років.

Понад 150 тис. грн додатково залучили до бюджету сільської ради за рахунок орендної плати за минулий і нинішній роки. Адже інших можливостей досить мало. Сільський голова відзначив також роботу з приватними підприємцями, серед них Сергій Лаврущенко та Борис Цвяк, які не залишаються осторонь чужої біди.

Великим здобутком Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, за словами директорки Наталії Слободенюк, є оновлений садок при школі – 110 саджанців різних фруктових дерев подарував Сергій Белеля. Школу ввели в експлуатацію в 1961-му, а 20 років тому добудували харчоблок і спортивний зал. Навіть дорослі вже не один рік, розповіла директорка, двічі на тиждень приходять сюди займатися спортом.

Цієї днини неодноразово також звучав вислів «Нова українська школа», однак необхідні парти для малечі, яка цьогоріч уперше переступає поріг освітніх закладів, потрібно чекати, можливо, й до жовтня, як і в багатьох школах України. А щодо технічних засобів, то, для прикладу, в Ремчицькій школі отримали лише  принтер. Учасники колегії звернули увагу на подушечки на підлозі – мами попіклувалися, аби на кожній було вишите ім’я її сина чи доньки.

ДНЗ «Сонечко» в селі Ремчиці, в якому функціонують старша й молодша групи, очолює Юлія Жук. Вона провела екскурсію закладом дошкільної освіти, де з користю використаний кожен куточок для дітей, яких нині є 50. Але за потреби можливі варіанти, які розглянуть, наголосив Леонід Долід.

Попри те, що виконавчий комітет Ремчицької сільської ради здійснює активну роботу з виконання Програми соціально-економічного розвитку сільської ради, є ціла низка проблемних питань, що потребують вирішення. Серед них заміна покрівлі в приміщенні Ремчицької та ремонт даху – Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів й облаштування фасаду школи, реконструкція покриття спортивної зали Яринівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Необхідно вирішити питання щодо автономного водопостачання котельні Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, використання недобудованого приміщення Будинку культури в селі Ремчиці, будівництва ліній електропередач на новозбудованих вулицях Шевченка, Сергія Мінчука, Богдана Хмельницького в селі Тріскині, вулиці Вишневої в селі Яринівка, завершити роботи з реконструкції повітряних ліній 0,4 кВт у селі Яринівка по вулицях Гагаріна, Миру, Молодіжній.

Потребують забезпечення водопостачанням ФАПи сіл Ремчиці та Тріскині. Треба закінчити поточний ремонт дороги із села Ремчиці в село Тріскині, збудувати асфальтне покриття шляху з Яринівки в Тутовичі, продовжити поточний і капітальний ремонти доріг населених пунктів сільської ради.

 

Служити в рідному краї

На пленарному засіданні колегії голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук повідомив про районні проекти, що реалізовують за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, і кошти Державного фонду регіонального розвитку. Це, зокрема, капітальний ремонт доріг від траси М-07 до села Чемерне, від Яринівки до Цепцевич, від траси М-07 до села Чудель. Також говорив про будівництво шкіл у селах Цепцевичі, Чабель, Вири та капітальний ремонт дитячого садка в Малому Вербчому. Уже всередині вересня роботи розпочнуть. Наголосив, що кількість об’єктів, які роблять у цьому році на Сарненщині, є рекордною. Однак треба розуміти, що будь яке будівництво школи займає, як мінімум, три роки, зазначив Ярослав Яковчук.

Під час пленарної частини колегії розглянули питання  про стан реалізації на Сарненщині державної політики з питань пенсійного забезпечення. В районі залишається відділ обслуговування громадян із прийому документів від населення та відділ із питань призначення та перерахунків пенсій, повідомила  начальник Сарненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Єлісеєва. Проблемою є низький відсоток забезпечення виплати пенсій власними коштами. Ще однією – зайнятість населення. Так, за даними персоніфікованого обліку, за станом на 1 липня 2018 року, на Сарненщині 14914 працюючих із фондом оплати праці 742,9 млн грн і 23,9 тис. пенсіонерів із виплатою 48,8 млн грн пенсії щомісячно. Люди починають розуміти проблему тіньового працевлаштування, лише звернувшись за призначенням пенсії, коли при розрахунку не вистачає стажу роботи.

Після закінчення засідання колегії відбулася нарада з головами територіальних громад району, яку провів перший заступник голови РДА Іван Назарець. Розглянули питання благоустрою населених пунктів району та початку осіннього призову до Збройних сил України.

Заступник обласного військового комісара, начальник відділу комплектування та призову підполковник Андрій Купчак акцентував увагу присутніх на тому, що юнаки призовного віку, які бажають служити в армії, можуть тепер проходити службу в області – Рівному, Костополі, де розташована військова частина радіоелектронної боротьби (не бойова). Запевнив, що без медичного огляду на службу нікого не заберуть. Також підполковник повідомив, що грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом планують підвищити до 15 тисяч гривень (перший етап у жовтні, другий – з 1 січня 2019 року). Щодо молодих людей, яким віра не дозволяє брати в руки зброю, то вони можуть проходити альтернативну службу, сказав Андрій Купчак.

Залиште коментар

2 Коментар на "Кількість об’єктів – рекордна на Сарненщині"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
Макс
Гість
Макс
1 рік 5 місяці тому

хм, а голову ремчицької ср. вчора звали Леонід.

Тетяна Колядич
Адміністратор
1 рік 5 місяці тому

Дякуємо за зауваження. Виправляємо.

wpDiscuz