На освітні дороги стають педагоги

Серпневу конференцію педагогів Сарненщини розпочали неординарно, з новаторським підходом, адже кожен її учасник міг випробувати ключову реформу Міністерства освіти й науки України, а саме методи та прийоми Нової української школи.

На подвір’ї, у вестибюлі та холі КЗ «Сарненський районний будинок культури» діяли центри освітньої презентаційної майстерності: «Методична майстерня педагога», де окремі педпрацівники охоче ділилися досвідом із колегами краю в таких осередках: «Гра по-новому, навчання по-новому», «Маніпуляції з предметами», «Я досліджую світ», а також змогли відвідати вернісаж педагогічних ідей і взяти участь в інтерактивній технології навчання «Крісло автора».

Згодом велика освітянська родина традиційно зібралася в залі, аби вкотре перед початком нового навчального року поділитися досягненнями й означити основні орієнтири в роботі. На початку конференції музичною та хореографічною композиціями привітали вокальне тріо комунального закладу «Сарненський районний будинок культури» й студія «Вояж» Сарненського будинку дітей і молоді.

Опісля ведучі Вадим Бублій й Олена Кедрич до вітального слова та відкриття конференції запросили начальника відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Світлану Коркош, яка побажала кожному педагогові, колективам невичерпної енергії, натхнення в здійсненні ефективних педагогічних ідей, мудрості в прийнятті рішень, успіхів у реалізації навчальних програм. Відзначення, що новий навчальний рік є визначним, бо ж саме з нинішнього вересня змінюється державний стандарт освіти відповідно до нових умов навчання, окреслює готовність закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах Нової української школи.

На конференцію завітали голови РДА Ярослав Яковчук і районної ради Руслан Серпенінов, сарненський міський голова Світлана Усик, голова районної ради профспілки працівників освіти Сарненського району Раїса Болкуневич, заступники голів РДА Наталія Параниця, райради – Микола Костецький, помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор, а також голови сільських і селищних рад, керівники шкіл, дошкільних навчальних закладів, вчителі, вихователі, члени профспілкових комітетів.

IMG_1242зДо вітального слова запросили голову Сарненської РДА Ярослава Яковчука, який наголосив, що освіта відіграє ключову роль у суспільстві, бо ж саме від неї залежить розвиток держави в цілому. Апарат адміністрації та районної ради працюють, аби забезпечити педагогів Сарненщини матеріально-технічною базою. Для цього з державного бюджету отримали 3,5 млн грн субвенції, а також виділили 510 тис. грн із районного для закупівлі відповідного обладнання. Значну роль приділяють розвитку комп’ютерних технологій, а навчальні заклади, які не отримали комп’ютерні класи, інше устаткування матимуть до кінця календарного року. Відзначив найбільше досягнення минулого року – це створення опорного закладу «Степанська ЗОШ І-ІІІ ст.». Ця ж освітня установа одержала й новий автобус, тому тут повністю вирішено проблемне питання з підвозом учнів до закладу. Закликав не відкладати питання щодо створення нових опорних шкіл. Це дасть нові можливості для залучення фінансування і їх розвитку. Назвав плідною співпрацю з народним депутатом України Сергієм Євтушком, завдяки якій у районі спорудили два міні-футбольних майданчики зі штучним покриттям (один на спорткомплексі «Мрія», інший – біля Сарненської ЗОШ № 2 І-ІІІ ст.), а також реконструювали Сарненську музичну школу. Яскравий приклад для гордості – НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, яка очолила загальний рейтинг області за результатами ЗНО, обійшовши двісті шкіл-конкурентів.  Відзначив ще ліцей «Лідер» і Сарненську гімназію, які також увійшли до десятки кращих закладів області. Серед сільських ЗЗСО найкращі результати в Люхчанській і Ремчицькій школах.

А вихованці ДНЗ № 8 «Веселка» (м. Сарни) у формі діалогу, зі святково-гумористичним підтекстом, розповіли про власні майбутні успіхи нововведеної освітньої реформи, виконали хореографічну композицію «Ми хочемо у Нову українську школу», а згодом присутні переглянули відеоролик про НУШ.  

Про  підсумки розвитку галузі освіти Сарненщини у 2017-2018 навчальному році та пріоритетні завдання реалізації Концепції «Нова українська школа» розповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Світлана Коркош, яка наголосила, що головна мета – створити школу, де буде приємно навчатися, яка дасть можливість отримувати якісні знання, застосовувати на їх практиці. Якнайшвидше має відбутися переорієнтування з традиційного предметного навчання на модернізоване, де складовою основою стануть діалог, критичне мислення, бо ж саме така школа покликана дати освіту для життя, допомагати розвивати індивідуальні здібності.

Також повідомила про проблему перенавантаження діток у групах дошкільних навчальних закладах району, найбільша тенденція спостерігається в Сарнах. Але намагаються всіляко вирішити ці питання. Тому у квітні цього року відкрили додаткову групу на 25 місць у ДНЗ «Сонечко» с. Кричильськ, тривають будівельні роботи закладу дошкільної освіти в с. Мале Вербче на 90 місць, проводять експертизу проектно-кошторисної документації щодо будівництва яслів-садка по вул. Грушевського м. Сарни на 230 місць,  виготовлені передпроектні пропозиції на будівництво навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа дошкільного навчального закладу» м. Сарни по вул. Курчатова. Тому основним завданням є створення додаткових місць в уже існуючих закладах і відкритті нових ДНЗ.

IMG_1107зВ області сформували перелік об’єктів першочергового будівництва закладів загальної середньої освіти, серед них – Цепцевицький, Чабельський і Вирівський. Також наш район один із перших за кількістю відкритих інклюзивних класів. Насамкінець Світлана Максимівна подякувала педагогічним колективам й обслуговуючому персоналу ЗЗСО району за підготовку шкіл до нового навчального року, розбудову освіти Сарненщини, а за  сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти Сарненщини Почесними грамотами Управління освіти й науки Рівненської ОДА  нагородила вчителя географії Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Розу Белелю, заступника директора з навчально-виховної роботи  Маловербченської ЗОШ І-ІІ ст. Віктора Бережного, учителя трудового навчання Сарненської гімназії Віктора Бойка, вихователя дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 5 «Вербиченька» (м. Сарни) Людмилу Васькевич, заступника директора КЗ «Степанський будинок дітей і молоді» Сергія Гаврилюка, учителя географії Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ст. Наталію Колдун, учителя історії та права Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. № 3 Олену Корінь, учителя англійської мови початкових класів Сарненської спеціалізованої школи розвиту І ст. № 5 Ольгу Малаш, керівника гуртка КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді» Юлію Мірковець, учителя фізичної культури Чабельської ЗОШ І-ІІ ст. Євгена Ніколайчука, вихователя ДНЗ (ясла-садок) № 1 «Дзвіночок» (м. Сарни) Світлану Олішевко, учителя початкових класів Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Жанну Сказько, учителя української мови та літератури Сарненської ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. Катерину Соловей, учителів англійської мови Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Олену Хомич і Людмилу Чижевську.

Голова районної ради Руслан Серпенінов також подякував керівникам державних структур, педагогам, батькам, меценатам за плідну співпрацю. Адже Сарненський район за результатами першого півріччя у соціально-економічному розвитку посідає третє місце в області, й у цьому вбачає велику заслугу педагогів. А тому за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти краю Грамотою Сарненської РДА та райради нагородив колективи Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка (директор Ніна Тіткова), Сарненської ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. (Тетяна Василенко), НВК ЗОШ І ст. – ДНЗ с. Стрільськ (Ольга Поцекайло), заступника директора з виховної роботи Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяну Бриж, директора Кузьмівської ЗОШ І-ІІ ст. Тетяну Вєтрову, вчителя української мови та літератури Любиковицької ЗОШ І-ІІІ ст. Світлану Мацкевич, вчителя англійської мови Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяну Мельник, заступника директора з навчально-виховної роботи Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Наталію Сасинюк і музичного керівника ДНЗ № 5 «Вербиченька» (м. Сарни) Інну Симончук.

Міський голова Світлана Усик долучилася до побажань, висловила підтримку творчої молоді міста й запевнила, що й надалі тісно співпрацюватиме з талановитими дітками, адже за ними – майбутнє України.  Подарувала квіти й настінний годинник Світлані Коркош, а завідувачів ДНЗ № 4 «Сонечко» (м. Сарни) Марію Гриневич і ДНЗ № 8 «Веселка» Людмилу Потапович за високий рівень педагогічної майстерності в системі дошкільної освіти, професійні здобутки та досягнення, створення комфортних умов для виховання і всебічного розвитку наймолодших мешканців міста і з нагоди початку 2018-2019 навчального року нагородила Подяками міського голови.

Слова подяки зі сцени проголосили помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор і голова районної ради профспілки працівників освіти й науки, заслужений працівник освіти України Раїса Болкуневич, які наголосили, що наші педагоги найкращі в країні. А ще Олексій Федорович  переказав вітання від Сергія Євтушка та вручив подяку вчителю початкових класів НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Вероніці Свирид.

На завершення освітянського форуму пісенними композиціями чарували присутніх вихованка та заступник директора КЗ «Степанський будинок дітей та молоді» Софія Лазарець і Сергій Гаврилюк відповідно.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz