Горить листя. Хворіють люди

Із настанням осені постає одна з найгостріших екологічних і соціальних проблем – масове спалювання опалого листя, сухих гілок. Деякі мешканці вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя в полях, лісопарках, у смугах відводу автодоріг, що робити категорично заборонено.

Спалювання рослинних залишків призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям у людини та підвищує небезпеку виникнення пожеж. Заборонено спалювати всі види відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, стерні, а також опалого листя в парках, інших зелених насадженнях і газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 152 КУпАП.

Зауважу, що відповідно до п. 3.3.3 Правил благоустрою міста Сарни вже складено 4 адмінпротоколи на місцевих жителів, які всупереч здоровому глузду палили рештки рослинності на своїх ділянках. Такі «любителі» порядку не задумуються над тим, якої шкоди завдають довкіллю, потерпають від ядучого диму й люди. Так, тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується з гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та декілька кілограмів мікрочастинок диму. При цьому виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук, що можуть викликати ракові захворювання.

Тож, якщо бачите, що палять листя чи сміття, повідомляйте правоохоронні й органи місцевого самоврядування, адже спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, за що передбачений штраф від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Олександра ХОЛОДОВИЧ,

інспектор із благоустрою м. Сарни.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz