Легкоатлетичне сяйво Олександра Аврамишина

Легка атлетика – вид спорту, що сягає глибокої давнини, й перші олімпійські ігри в Стародавній Греції (77 р. до н.е.) розпочалися саме з бігових дисциплін. На сучасному етапі, а саме на теренах нашого краю, легка атлетика поступово знаходить все більше шанувальників, хоча за популяризацією дещо поступається командним видам спорту.

Однак тренер Сарненської ДЮСШ відділу освіти молоді та спорту РДА Олександр АВРАМИШИН вірить, що легкоатлетичні види невдовзі зможуть підкорити серця юних спортсменів, а їхніми результатами пишатимуться не тільки район й область, а й уся Україна. Недарма ж її називають королевою спорту, потрібно лише вірити у власні сили й через наполегливі тренування впевнено долати відповідні рубежі, аби досягти бажаної мети – стати найкращим у своїй дисципліні.

Олександр Аврамишин народився в с. Підлісне Дубровицького району й легкоатлетом став випадково. Після закінчення місцевої дев’ятирічки отримав можливість продовжити подальше навчання в Сарненському педагогічному коледжі РДГУ. Саме в цьому навчальному закладі легкоатлетичні здібності допомогли розкрити та розвинути викладачі фізичної культури Сергій Бородавко та Віталій Жабчик, які відразу помітили в юнакові перспективного спортсмена. Навчаючись у коледжі на факультеті фізичної культури, хлопець із головою поринув у вир тренувань, став відшліфовувати власну майстерність і приємно дивувати результатами. Ще студентом педколеджу брав участь у різних змаганнях із легкої атлетики. Уже на другому курсі на чемпіонаті області вдалося стати бронзовим призером зі стрибків у довжину з розбігу, згодом привіз додому два других місця з бігу на 100 і 200 м, та це був лише початок…

2006 року документи подав й Львівський державний університет фізичної культури, став студентом легкоатлетичного відділення. Почав тренуватися під керівництвом заслуженого тренера України Віри Сазонової, яка з новими силами навчала та передавала власний досвід хлопцеві з Полісся. Була вимогливою, наполегливою, однак справедливою. Саме тому за всі перемоги Олександр Аврамишин завдячує саме цій викладачці-тренеру. А їх за роки навчання у Львові було чимало. Уже через рік отримав звання кандидата в майстри спорту України, виконавши відповідний норматив на міжнародних змаганнях в Ужгороді, де змагався з представниками Угорщини та Польщі. Згодом став срібним призером на чемпіонаті України в Ялті (естафета 4х100 м) і чемпіоном Міжнародних змагань у закритих приміщеннях на дистанції 60 м, що проходили у Львові. Цю відстань вдалося подолати за 6,5 с. У 2009 р. став срібним призером у Донецьку на чемпіонаті України серед молоді на дистанції 200 м (21,5 с) і чемпіоном України в естафетних змаганнях серед чоловічих команд із загальним часом 40,9 с. Наступного року в Ялті виконав норматив майстра спорту України, вкотре ставши чемпіоном країни в естафеті. А найкращий свій результат на стометрівці показав на чемпіонаті Львівської області – 10,3 с. Якщо казати про світовий рекорд – 9,58 с, який належить ямайському легкоатлету Усейну Болту, виконаний на чемпіонаті світу в Берліні 2009 року, то це досить високий показник.

З 2012 року Олександр Аврамишин посвятив себе тренерській діяльності в Сарненській ДЮСШ відділу освіти, молоді та спорту РДА. Молодий, амбітний і перспективний тренер прагне передати всі знання  вихованцям. До нього завжди з радістю поспішають дітлахи на тренування, адже розуміють: щоб стати справжнім легкоатлетом, потрібно не тільки працювати на бігових доріжках, стрибкових ямах, секторах для метання, а й перейняти технічні тонкощі, за якими вдалий старт обов’язково супроводжуватиметься переможним фінішем. За шість років на тренерському труді має гарних вихованців, послідовників, які вдало представляють наш район на змаганнях різного рангу. Так, Леся Захарчук і Валентина Радкевич стали срібними призерами на чемпіонаті України в Харкові (естафета). До того ж, Леся неодноразова призерка міжнародних та всеукраїнських змагань на дистанціях 100 і 300 м. Анастасія Подік також має нагороди міжнародних змагань серед молоді. Цьогоріч вихованець із Цепцевич Тарас Товкач (перший тренер Микола Сєчка) посів перше місце на міжнародних змаганнях у Рівному, присвячених пам’яті Б.В. Чулаєвського, зі стрибків у довжину з розбігу з результатом 6,23 м. Опісля цього став бронзовим призером з цього виду спорту в Харкові на чемпіонаті України серед юніорів. Нині юнак навчається в Костопільському обласному ліцеї-інтернаті спортивного профілю. Має всі перспективи гучно заявити про себе у легкоатлетичному світі.

Мріє Олександр Аврамишин, що його вихованці зможуть стати олімпійськими чемпіонами та покращити світові рекорди. Головне вірити у свої сили, прислухатись до слушних порад, тоді легка атлетика для багатьох стане життєвим орієнтиром, завдяки якому прийде успіх у всіх суспільних сферах.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz