Нові перемоги земляків

Радісні, щасливі, сповнені позитивними емоціями повернулися учасники зразкового аматорського фольклорно-автентичного гурту «Криниченька» села Велике Вербче з Міжнародного фестивалю дитячого фольклору «Котилася торба», що проходив у місті Дубно під час минулих державних свят.

На нього також завітали гості з Естонії, Польщі, Болгарії, Румунії.

Автентичний спів великовербченців зібрав навкруг себе гурти людей, шанувальників народної пісні, які цікавились, слухали, запитували, захоплювались, фотографували, вдивляючись у неповторність старовинних поліських костюмів. Мабуть, тому, що вони такі справжні, щирі, веселі, життєрадісні, по-сільському крикливі, відкриті, були в центрі уваги. Адже поліський одяг так пасує саме правнукам наших бабусь, які лишили такий безцінний спадок.

Завдяки багатому репертуару «Криниченька» брала активну участь у різних програмах фестивалю. На конкурс представили фольклорно-ентнографічну композицію «Кремповеє колесо кругом села ходило». Старалися, переживали, бо й інші колективи були сильними професійно, і виступ удався! Їм аплодували члени журі, що буває нечасто, й оцінили старання. Голова журі – відомий фольклорист Волині й України Віктор Давидюк вручив диплом І ступеня в номінації «Збереження автентичних традицій Полісся». Приємно, що в номінації «Хореографія» теж перемогли земляки – учасники зразкового аматорського ансамблю танцю «Пролісок» КЗ «Сарненський районний будинок культури», які виступили на гала-концерті.

На святі знайшли творчих друзів, залюбки ділилися досвідом, вчили ігри й танці Волині, Буковини, Харківщини.

Дякую моїм любим дітям за розуміння, старання, гарний настрій, за те особливе відчуття, що «Криниченька» нарівні фольклорних колективів Києва, Харкова, Чернівців. Щиро дякую начальнику відділу культури й туризму Сарненської РДА Едуарду Раковцю за організацію поїздки на фестиваль, адже це стимул для праці, творчості як для керівника, так і учасників творчих колективів.

Ніна ДОБРОВОЛЬСЬКА,

керівник гурту «Криниченька», заслужений працівник культури України.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz