Усе минає, а музика – вічна

Осінь у Сарнах розпочалась святково. Окрім традиційного вересневого Дня знань, який повертає дитячий сміх і гамір у навчальні заклади, святкували ще й відкриття Сарненської дитячої музичної школи, а точніше її нового корпусу. Адже альма-матер для всіх закоханих у музику людей з’явилася набагато раніше, у червні 1957 року, та стала першою на Рівненському Поліссі дитячою музичною школою.

DSC_5865Ця подія була справжнім святом для юних сарненців, їхніх батьків і усіх жителів району. Про це та ще багато фактів з історії розповіли ведучі заходу Вадим Бублій і Тетяна Наливайко.

Спочатку в музичній школі викладали лише чотири викладачі, які навчали грі 60 хлопчиків і дівчаток на трьох інструментах – баяні, фортепіано та скрипці. Сьогодні ж музичний заклад налічує 500 учнів і 42 високопрофесійних викладачі, а деякі з них працюють там понад 50 років. Такий стрімкий розвиток закладу став можливий завдяки талановитим керівникам і чудовим педагогам. Нині його очолює Дмитро Августовський. Він не приховував емоцій щастя та щиро DSC_5885дякував усім, хто сприяв оновленню школи: «Приємно, що в такі нелегкі часи знайшлися люди, які захотіли зробити щось для розвитку дітей і молоді. Дякую голові райдержадміністрації Ярославу Яковчуку, голові районної ради Руслану Серпенінову та народному депутатові Сергію Євтушку. Завдяки їхній наполегливості та зусиллям за рік зробили величезну роботу й вчасно відкрили заклад. Такого приміщення, як у нас, немає в жодному районі. А подаровані інструменти – це мрія музикантів. Сподіваємося, що школа буде одна з кращих в області й Україні, адже в нас є для цього всі можливості».
DSC_5861Привітати сарненців із такою вагомою подією в житті міста приїхали чимало гостей. Так, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук наголосив, що, вкладаючи кошти в музичну школу, ми вкладаємо у своїх дітей, а отже, майбутнє. А голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко пояснив, що 3 вересня можна вважати ще одним днем народження закладу, тому приїхав із подарунком – сертифікатом на купівлю ноутбуку. «Надзвичайно важливо, що Сарни розпочинають навчальний рік відкриттям сучасної реконструйованої музичної школи. За останні декілька років ми дійсно зробили багато в плані відкриття, реконструкцій, будівництва різних об’єктів. Відкрили DSC_5844чимало навчальних закладів, облаштовують дороги, спортивні центри, зокрема і в Сарнах. Та музичних шкіл будують не так багато, як хотілося б. Тому справді дякую всім, від кого залежало прийняття рішення щодо реконструкції музичної школи. Для цього були виділенні кошти з місцевих, державного бюджетів», – розповів Олексій Віталійович.

З вітальним словом виступив і народний депутат України Сергій Євтушок. Він поділився, що радий бути присутнім на відкритті оновленої музичної школи, адже був одним з ініціаторів ремонту приміщення: «Пам’ятаю, як народжувалося рішення стосовно капітального ремонту цієї школи, оскільки працював якраз у післяреволюційні часи в адміністрації. DSC_5960Колектив закладу настільки професійний і прогресивний, що ми визначили музичну школу як один з пріоритетних об’єктів будівництва. Тоді стан її був неналежний. Районний бюджет, на жаль, не в змозі так швидко будувати такі об’єкти. Та субвенція на соціально-економічний розвиток, яка пройшла за моїм поданням до міністра фінансів, дала можливість завершити цей проект».

Вболівали за процес будівництва від початку і до фінальної стадії очільники Сарненських райдержадміністрації Ярослав Яковчук і райради Руслан Серпенінов. Останній, цитуючи Отто фон Бісмарка, підсумував: «Держава, яка економить на школах, у майбутньому будуватиме тюрми. Ми на навчальних закладах, повірте, не економимо, і все, що маємо, намагаємось вкладати в освіту й DSC_5965наших дітей».Зараз Сарненська дитяча музична школа – це яскраве, гарне, сучасне приміщення з новими музичними інструментами та професійним колективом. Її окрасою є народний аматорський вокальний ансамбль «Елегія», оркестр баяністів-акордеоністів, ансамблі бандуристів, скрипалів, домристів, зразковий аматорський хоровий колектив «Глорія», дитячий оркестр народних інструментів, зразковий аматорський оркестр духових інструментів, народний аматорський оркестр народних інструментів.

DSC_5930
Фото Василя СОСЮКА.

Ці творчі гурти неодноразово ставали переможцями обласних і всеукраїнських оглядів-конкурсів і фестивалів. Тож з нагоди урочистого відкриття міський голова Світалана Усик нагородила подарунковими сертифікатами в грошовій формі зразковий дитячий хор «Глорія», народний вокальний ансамбль «Елегія» та їхнього керівника Галину Пономаренко.

Завершилося дійство екскурсією в оновленому приміщенні музичної школи. А насамкінець для присутніх виступили талановиті вихованці закладу.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz