Хто володіє інформацією, той володіє світом

Дебютна медіашкола, яка проходила в редакції газети «Сарненські новини», зібрала дев’ять активних і розумних учасників. Перша група підтвердила гендерну статистику в гуманітарній сфері, адже учнями були дівчата від 12 до 20 років.

DSC_5497пРобити щось уперше непросто. Та коли на вас дивляться розумні очі учасників, в яких безліч цікавості, то робота перетворюється в задоволення. Так було і в нашому випадку. Із слухачами говорили про призначення журналістики, її стандарти в ідеалі та на практиці, жанри в ЗМІ.

Запрошений інформаційний аналітик Арсен Супрунець познайомив учасників з основними маніпуляційними прийомами, поширеними в медіапрсторі. В дотепній формі довів, що уникнути їх практично неможливо, але вміння розпізнавати й 40206184_1058368734320820_2388577672906145792_nвідфільтровувати маніпуляції відкриє зовсім іншу, адекватнішу інформаційну картину, наближену до реальності.

Уже наступного дня учні медіашколи вчилися втілювати здобуті знання на практиці. Ознайомившись із аналітичною журналістикою, шукали зразки хороших (і не дуже) журналістських матеріалів у газетах Рівненської області, а також уперше брали коментарі. І ось що з цього вийшло.

Міні-інтерв’ю

А як провели літо ви?

Літо – час відпусток, активного відпочинку, сонячних і водних процедур. Саме тому важко знайти людину, яка б не любила цю пору року. І поки літнє сонечко потроху здає свої позиції перед свіжими ранками та вечорами, саме час підбивати підсумки проведених відпусток і канікул. Чим займались у спекотну пору сарненці, дізнавались у перехожих. Виявилось, більшість із них літом задоволені. Дехто ділився емоціями відпочинку на морі, інші – подорожами за кордон, а декотрі взагалі доводили, що кращого відпочинку, ніж на дивані, ще не придумали, але залишилися інкогніто. Утім, знайшли Нікіта1місцевих жителів, які поділились враженнями з читачами «Сарненських новин».


Нікіта ЄМІЛЬЯНОВ,

4 роки:

– Це літо провів класно: відпочивав у бабусі, грався з собакою. А ще з мамою і татом їздили на море. Воно було чистим, а в ньому багато-багато медуз і рибок!ірина мех

Ірина МЕХ,

19 років, студентка:

– Цього літа відвідувала батьків. Також їздила в табір. Особливо запам’ятався відпочинок на Шацьких озерах: чиста водичка, гарна погода… Відпочивати влітку, звісно, добре, однак часом не було чим зайнятись, окрім плавання.

НикитюкАндрій НИКИТЮК,

40 років, вчитель:

– Цьогоріч із сім’єю відпочивали переважно вдома, провели літо в буденних клопотах. А ще з нетерпінням чекали початку навчального року.

 

 

анна гайдакАнна ГАЙДАК,

79 років, пенсіонерка (замість себе попросила сфотографувати квіти, за якими доглядає):

– Літо провела, як пенсіонер – сидячи на лавці під будинком. Загалом займалась садівництвом: доглядала дерева, вирощувала квіти, полола городину… Однак стає прикро, що іноді люди не дбають про чужу працю, топчучи клумби, над якими я і провела літо.

ДанильченкоСім’я ДАНИЛЬЧЕНКІВ,

вік – різний:

– Гарячу пору року провели чудово й із задоволенням. Провідали бабусю в селі. А також відпочивали з сім’єю вдома та на водоймах Сарненщини.

Підготували учасники медіашколи.

Також учасники засвоювали навички інтерв’ю в бесіді з фотокореспондентом «Сарненських новин» Василем Сосюком, який поділився секретами вдалих світлин у друкованих ЗМІ. Запитання були справді цікавими та професійними.
На заключних заняттях говорили про важливість заголовків, учились їх писати, дізнались про художньо-публіцистичні жанри та з’ясували, де межа між літературою 40304231_1058368847654142_3091753085861625856_nта журналістикою.

У рамках медіашколи учасники зустрілись із письменником, гумористом, спорткором «Сарненських новин» і просто цікавою та багатогранною особистістю Василем Титечком.

Насамкінець головний редактор газети Світлана Ляшко подякувала всім за те, що підтримали ініціативу проведення заходу, та вручила сертифікати учасникам.

Сподіваємось, ряди професійних журналістів згодом поповняться молодими людьми, адже потенціал у них невичерпний. Ми вже пишаємося кожним учасником, адже пізнавати світ інформації – нелегка справа. А ще пам’ятаємо, що «кожен фініш – це, по суті, старт», тож далі буде…

 

Про медіашколу вустами учасників

Журналістика – це спосіб життя

У цьому переконались учні медіашколи, що стартувала 27 серпня в Сарнах. Дев’ять відчайдушних мрійників, чия мета бути в центрі подій завжди і всюди, стали тими, кому пощастило відчути себе справжніми журналістами. Тренінги, різноманітні лекції, цікаві завдання, які поєднувались із теорією, вправи, які допомагали учням вдосконалити свої навички та закріпити вивчений матеріал – усе це познайомило й занурило, бодай трохи, юних журналістів у медіапростір. Організатор проекту Тетяна Колядич вміло познайомила нас зі світом журналістики. Завдяки їй за три насичених дні учні з’ясували, «де межа між творчістю й інформативністю журналістських матеріалів», вчились швидко
та якісно писати журналістські тексти в різних жанрах. Також зустрілись із цікавими людьми, 40355743_1059372417553785_5442373023216697344_nзокрема з інформаційним аналітиком Арсеном Супрунцем, фотокореспондентом «Сарненських новин»  Василем Сосюком, письменником Василем Титечком.

Мені також пофортунило стати ученицею школи медіа. Познайомившись ближче з іншими юними журналістами, можу з упевненістю сказати, що ці насичені три дні вони запам’ятають надовго, адже яскраві враження від завдань і здобуті навички на лекціях не зникають безслідно. Запам’яталось практичне завдання зі збору коментарів на тему «Як сарненці провели літо». Чудова атмосфера, яка панувала між людьми, це те, що принесло задоволення від проведеної роботи.

Здобутий досвід змусив задуматися: журналістика – це творчість, практичні знання чи вишколена майстерність? Для себе зрозуміла, що журналістика – це спосіб життя, поєднання всього перерахованого в одне ціле, яке здатне змінити світ.

А чим є журналістика для вас? Можливо, акула пера саме Ви – читач, який про це ніколи не замислювався.

Ольга ЦАРУК, учениця медіашколи.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz