За професією педагог, у душі – рукодільниця

Рукоділлям нині займаються медики, освітяни, кухарі, продавці… Щоправда, у кожної власне захоплення. Однак, хоч би що це було: вишивка, бісероплетіння чи полімерна глина – фактично всі вироби ручної роботи мають своїх поціновувачів. Адже такі прикраси оригінальні та єдині, бо мають безліч переваг від тих, що випускають великим тиражем.

Марія ВАКУЛКО зі Зносич 28-річна багатодітна мама, славна господиня та майстриня. Крім кулінарних здібностей, завдяки яким майже щодня тішить рідних кондитерськими смаколиками, шиє їм цікаві та необхідні речі, а ще у вільний час виготовляє оригінальні аксесуари для волосся: бантики, обідки, шпильки, резинки… Вироби продає друзям, знайомим, а діткам із тяжкими долями дарує.

Марія Вакулко народилась у звичайній селянській родині. Мама дівчини Ольга Борисівна не працювала, все життя присвятила вихованню дітей, а тато Федір Володимирович  довгий час трудився в лісовій галузі, нині в СГПП «Маяк». В їх сім’ї народилося троє діток, Марія – найстарша, ще зі школи намагається постійно  реалізувати дані їй Богом таланти. Ученицею мріяла стати дизайнером, навіть створила каталог-колекцію власного одягу, однак під час вибору професії життя внесло корективи, тому після закінчення Зносицької ЗОШ І-ІІІ ст. вступила в Сарненський педагогічний коледж РДГУ, згодом у Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем’янчука, де здобула професію вчителя початкових класів. Відтак працевлаштувалась музичним керівником у ДНЗ № 7 «Калинка» м. Сарни. Адже навчаючись на вчителя освоїла й фортепіано, любов до нього дівчині прищепила викладач музичної справи педколеджу Валентина Ковтунович. Нині Марія в декретній відпустці. Із чоловіком Миколою, будівельником за фахом, а в душі – палким рибалкою і мисливцем, виховують трьох чудових синочків: Олександра, Давида, Романа. Обоє щодня сумлінно працюють, аби забезпечити малечу всім необхідним.

Із далекої юності й донині Марія Вакулко полюбляє  рукоділля. Розрадою та втіхою їй є робота з тканинами, стрічками, мереживом. Жага творити з них красиві та необхідні речі надихнула освоїти також швейну справу. І хоч не мала сучасних інструментів для цього, лише стару швейну машинку, таки опанувала навики кравця. Відтоді й виготовляє собі та рідним дорожні сумки, косметички, одяг. Крім того, вже 4 роки майструє дитячі аксесуари для волосся. Їх у неї буває так багато, що іноді вони нагадують всіяне квітами поле. Дуже багато їх робить перед початком навчального року та Великоднем, тоді зазвичай найбільше замовлень отримує. Усі вони в Марії оригінальні та яскраві, випромінюють ніжність, майстерність. Безумовно, для створення таких виробів потрібні творче натхнення, політ мислення та фантазії, якими й наділена молода мама.

– Щоб зробити прикраси потрібно затратити не лише кошти, а й час, внаслідок чого вийде своєрідна квітка, що красиво доповнить будь-яку зачіску, – ділиться майстриня. – Фурнітуру закуповую на ринку в Сарнах, переважно це стрічки: репсові, атласні, органза, люрексові нитки, різнокольорові мережива, намистини тощо.

Аксесуари Марії Вакулко унікальні тим, що не використовує гарячий клей, як переважна більшість таких же майстринь, а прикріплює виріб до резинки чи обідка виключно нитками. А отже, кожна її річ якісна й особлива. На запитання, де бере ідеї, що мотивують створювати красиві прикраси, відповіла коротко: «Ідеї з’являються самі, а далі руки, ножиці, нитка та голка їх реалізовують». Багато виробів віддає на доброчинність. Переконана, що талант людині дається Богом, а значить у цьому є промисел Всевишнього. Адже неважливо, який соціальний статус у дітей, усі вони хочуть мати яскраві та ніжні обідки чи бантики, що прикрашатимуть їх волосся.

Крім того, Марія розуміється на лікарських рослинах. Багато ліків від зимових недуг заготовляє своїй малечі влітку. Скажімо, ніколи не купує сиропи від кашлю, бо готує їх сама із зелених шишок, цвіту липи тощо. Навчила цьому мама. Зізналась, що на досягнутому зупинятись не планує, у світі ще багато цікавого, що хотіла б опанувати. Скажімо, давно мріє засвоїти диригентську справу, стати регентом. А ще шити одяг на замовлення не лише рідним, а й усім охочим. Але для цього, насамперед, потрібно придбати сучасну швейну машинку. А ще працевлаштування за професією, бо дуже любить дітей. Одно слово, мрій і задумів має багато. Тож успіхів тобі, Маріє, в їх реалізації, що, впевнена, принесуть користь і радість не лише тобі, а й іншим людям.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz