На що спрямовані кошти субвенції?

Потреба в скликанні 24-ої позачергової сесії Сарненської міської ради та внесенні змін до міського бюджету на 2018 рік виникла через необхідність затвердити субвенції з районного бюджету, наданої як субвенції з державного бюджету місцевим на соціально-економічний розвиток окремих територій.

А саме міському бюджету міста Сарни в розмірі 3949310 грн. Як наголосив головний спеціаліст із економічних питань міської ради Андрій Жабчик, кошти отримали за сприяння народного депутата Віталія Корчика.

Отож на що спрямовані кошти субвенції? Насамперед, це будівництво світлофорів на перехресті вулиць Бєлгородської та Технічної (1317958 грн). Також на капітальні ремонти: покрівлі ДНЗ № 8 «Веселка» (1 млн 500 тис грн) і даху й утеплення фасаду приміщення міського клубу «Колос» (933352 грн), придбання дитячих і спортивних майданчиків (198 тис. грн).

Щодо надання субвенції обласному бюджету, запропонували зробити внутрішній перерозподіл затверджених видатків. А саме зняти бюджетні призначення, передбачені на капітальний ремонт доріг і тротуарів (Програма проведення ремонту й утримання вулично-дорожньої мережі міста) в розмірі 9 млн 800 тис грн і спрямувати їх на поточний ремонт доріг і тротуарів за цією ж програмою (400 тис. грн, із них 200 тис. грн – на поточний ремонт Набережної, потребує ремонту й вулиця Ковельська). Окрім того, надати іншу субвенцію районному бюджету для КЗ «Сарненська ЦРЛ» на відшкодування вартості інсуліну жителям міста Сарни.  Взявши до уваги той факт, що на цукровий діабет хворіє 136 жителів Сарн, із них 4 дитини, замість передбачуваних 400 тис. грн виділили необхідні 600 тис грн. До речі, в районі додаткова потреба в коштах для таких хворих – 1 млн 441 тис грн. І хоча держава зобов’язалася забезпечувати інсуліном усіх, хто його потребує, державну програму виконують не в повному обсязі. Закупівлю препаратів здійснюють за кошти центрального та місцевого бюджетів. Централізоване фінансування (субвенція з державного бюджету місцевим) покриває річну потребу в інсуліні (в залежності від регіону) на 40-50 відсотків, решту коштів виділяють з обласних або міських бюджетів. Відповідно кінцевим розпорядником усіх коштів на інсуліни, як стверджує Міністерство охорони здоров’я на Урядовому  порталі, є органи місцевого самоврядування.

Також вирішили надати іншу субвенцію обласному бюджету в сумі 9 млн грн для Департаменту з питань будівництва й архітектури Рівненської ОДА на співфінансування капітального ремонту автомобільної дороги по вулиці Соборній (у межах вулиць 8 Березня-Фідарова).

Загальна вартість проектно-кошторисної документації, яка пройшла комплексну експертизу, 11 млн 600 тис грн. Дорожній фонд виділяє кошти через обласний бюджет і на капремонт автомобільної дороги по вулиці Соборній у Сарнах 1 млн 300 тис грн, але, за словами міського голови Світлани Усик, мають додати ще, як її запевнив перший заступник голови Рівненської ОДА. Саме тому передбачили 9 млн грн як субвенцію міського бюджету обласному, пояснила Світлана Усик. Переможець тендерів – «Західметал», тож депутати, як представники громади, мають долучитися до контролю за ремонтом цієї вулиці.

Окрім запланованих, додатково внесли на розгляд позачергової сесії ще три питання, пов’язані з реорганізацією КП «Трудівник» шляхом його приєднання до комунального підприємства «Екосервіс». До останнього, як  правонаступника, після реорганізації (припинення) переходять майно, права й обов’язки КП «Трудівник». Раніше в сарненців, які мали укладені договори з «Трудівником», виникали проблеми в банку, коли оплачували за сміття. Тепер їх немає, банківські установи автоматично переводять оплату на рахунки «Екосервісу».

У «Різному» депутати міської ради піднімали в основному питання ремонту різних вулиць і його якості, тиску води в трубах багатоповерхівок, що не витримує жодної критики, встановлення баків для сміття на вулиці Севастопольській, неприглядного вигляду залізничного вокзалу, облаштування вказівників. Для прикладу, депутат Василь Кушнір знайшов один вільний, який показуватиме дорогу до Сарненського історико-етнографічного музею. Необхідно поставити й біля автовокзалу, переконаний депутат міської ради Володимир Коноплюк, аби зорієнтувати населення, де розташована лікарня, приміщення поліції тощо.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz