Рекорди встановили й за це нагородили

Традиційно на передодні Дня фізичної культури та спорту біля Сарненського педагогічного коледжу РДГУ зібралися люди, яким небайдужий спорт, аби вкотре взяти участь у легкоатлетичному кросі та нагородженні кращих спортсменів краю.

Тому члени МГ ФСК «Сокіл» (першоідейники пробігу) за підтримки МГО «Смарт», представників владних структур району, відділу освіти, молоді та спорту РДА, студентів, учнів освітніх закладів міста, тренерів і спортивних колективів відзначили професійне свято, пробігши вулицями міста під гаслом «Ми – за здоровий спосіб життя!».
Офіційну частину розпочали голова районної ради Руслан Серпенінов і директор педколеджу Петро Горкуненко, які привітали зі святом і наголосили, що сарненці нашого району завжди виборювали високі результати в спорті, тому можна IMG_20180906_143444стверджувати, що наша нація одна з найспортивніших у світі. Згодом тренер-викладач фізичної культури педколеджу Сергій Бородавка нагадав учасникам пробігу про техніку безпеки під час руху й оголосив маршрут, який через ремонтні роботи шляхопроводу змінили від попереднього та традиційного.

Голова райради Руслан Серпенінов і заступник голови РДА Наталія Параниця приступили до вручення Почесних грамот Управління в справах молоді та спорту Рівненської ОДА тренерам-викладачам Сарненської ДЮСШ із легкої атлетики: Олександрові Аврамишину, Наталії Белаш і вчителю фізкультури Стрільської ЗОШ І-ІІІ ст. Олегу Зіневичу. Почесними грамотами Сарненських РДА і райради відзначили голову Сарненської районної федерації з шахів Олександра Абрамчука, ветерана спорту, багаторазового призера районних й обласних змагань Володимира Берденка, тренера-викладача з волейболу Сарненської ДЮСШ Василя Гольонка, вихованців ДЮСШ: з сумо – Олександра Дулачика, з вільної боротьби та сумо – Марію Мартинчук, з футболу – гравця юнацького футбольного клубу «Маяк» (м. Сарни) Олександра Наконечного, з легкої атлетики – Тараса Товкача, вчителя фізичної культури Сарненської гімназії Олександра Солтиса, гравця ФК «Маяк» (м. Сарни) Андрія Тимошицького та майстра спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату, чемпіона України з пауерліфтингу 2018 року Сергія Шутака.

Результативно минув цей рік для багатьох земляків. Софія Кушнір стала чемпіонкою Європи й України з вільної боротьби серед дівчат 2001-2002 р.н. (перший тренер Наталія Белаш), тренер ДЮСШ Іван Макаренко на чемпіонаті Європи (Угорщина) виборов ІІ місце й виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, Христина Басич – срібна призерка ЧУ з вільної боротьби та призерка України з сумо (Наталія Белаш), Марія Мартинчук – бронзова призерка України з вільноїIMG_20180906_144902 боротьби, чемпіонка Європи та бронзова призерка України з сумо, виконала норматив майстра спорту України з сумо (Лев Мартинчук), Любов Жучка – бронзова призерка ЧУ з вільної боротьби (Наталія Белаш), Катерина Палій – призерка України з сумо (Лев Мартинчук), Ольга Левчун посіла ІІ місце на ЧУ з вільної боротьби серед жінок (Наталія Белаш), Артем Супрунець та Ольга Левчун бронзові призери ЧУ з сумо (Павло та Наталія Белаші), Тарас Товкач виборов ІІІ місце на ЧУ з легкої атлетики зі стрибків у довжину (учень Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст., тренер Олександр Аврамишин), Ірина Корзун посіла ІІІ місце в ЧУ з гирьового спорту серед дівчат (Володимир Пінчук). На міжнародному турнірі (Білорусь, Житковичі) Ірина Корзун і Василь Шокот стали чемпіонами у своїх вагових категоріях (Володимир Пінчук та Оксана Рабош), а на чемпіонаті та Кубку області з гирьового спорту випускниця педколеджу Наталія Овчарук виборола золоту медаль (Оксана Рабош).

Щороку хороші результати показують учні міського спортивного клубу «Берсерк» (тренер Антон Радько). Так, на чемпіонаті України: з ММА серед дітей та юніорів ІІІ місця посіли Віктор Віденчук, Тарас Маркевич і Родіон Дем’янець, з панкратіону вибороли 3 срібних і 3 бронзових нагороди, з бойового гопака здобули 14 різних медалей.

Крім того, команди та спортсмени району з ігрових видів спорту досягли високих результатів на обласних змаганнях: баскетбольний клуб «Сарни» (тренер Олег Красько) посів 3 місце у відкритому IMG_20180906_144427чемпіонаті області з баскетболу серед клубних команд і став срібним призером 15 чемпіонату аматорської баскетбольної ліги Рівненщини сезону 2017-2018 років, волейбольний клуб «Нива» с. Велике Вербче (Василь Гольонко) піднявся на другу сходинку п’єдесталу чемпіонату області з волейболу серед чоловічих команд, сарненський «Хібодар» (Михайло Костецький) виборов перше місце в області з волейболу серед ветеранів «40+» сезону 2017-2018 років.

Збірна команда райдержадміністрації в загальнокомандному заліку стала чемпіоном обласної Спартакіади серед державних службовців, а депутати Сарненщини вибороли ІІ місце в обласній Спартакіаді. Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації посів І місце в обласному заході «Спорт для всіх – спільна турбота». В обласних змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2007 р.н. команда Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ст. посіла ІІІ місце, а Сарненщини перед заключним туром посідає І місце у відкритому командному  чемпіонаті Рівненської області з настільного тенісу. В обласних сільських спортивних іграх Рівненщини серед голів і працівників сільських, селищних рад команда Сарненського району виборола перше місце з шахів, другі – з настільного тенісу та шашок, третє – з дартсу.

Вражаючі досягнення і в спортсменів із особливими потребами клубу «Повір у себе». Сергій Шутак на чемпіонаті України з пауерліфтингу серед спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату та В’ячеслав Хільчишин у Кубку України з легкої атлетики (штовхання ядра) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату вибороли перші місця, Роман Набухотний на ЧУ з пауерліфтингу серед спортсменів із вадами зору посів друге в жимі лежачи та 3 у триборстві, Марія IMG_20180906_145357Галушко та Петро Шепель вибороли по дві срібних нагороди на чемпіонаті України з пауерліфтингу серед спортсменів із вадами зору. Крім того, Марія Галушко виконала норматив  майстра спорту України з пауерліфтингу. Вадим Усачик зайняв ІІІ місце з пауерліфтингу серед спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату. На обласних змаганнях вихованці СК «Повір у себе» здобули 11 золотих і 9 срібних медалей.

Перший заступник міського голови Віктор Хомич наголосив, що депутати міської ради прийняли Програму підтримки команд і спортсменів м. Сарни, а той, хто має високі результати, може претендувати на щомісячну стипендію в сумі від 300 до 1000 грн. Нині стипендіатами є вісімнадцять міських спортсменів. Подяками міського голови нагородив гравців ФК «Олімп» Григорія Комара та БК «Олімп» Сергія Зайця, викладачів Сарненського педколеджу Миколу Антонюка та Віталія Жабчика. А Петро Горкуненко також грамотами відзначив кращих студентів педколеджу Владислава Чубика, Анатолія Пожарського та Василя Шокота.

IMG_20180906_145143
Фото автора.

Окрім того, у 2017-2018 навчальному році Сарненський педколедж виборов перше загальнокомандне місце в обласній Спартакіаді серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, команда комплексної ДЮСШ «Колос» посіла друге місце на чемпіонатах Рівненської області з футзалу серед дівчат 2001-2002 р.н. (тренер Юлія Левкова), вільної та греко-римської боротьби серед юнаків і дівчат, юніорів та юніорок. Понад 50 вихованців Сарненської КДЮСШ отримали нагороди (тренери Наталія Белаш, Павло Белаш, Сергій Бородавка, Іван Жученя та Лев Мартинчук).

Сарненщина пишається видатними футболістами, колишніми вихованцями ДЮСШ «Колос»: Вадимом Мельником, нині гравець Прем’єр-ліги України (команда «Десна», м. Чернігів), Михайлом Сергійчуком, представником полтавської «Ворскли», яка нинішнього сезону гратиме в престижному турнірі Ліги Європи. Також хороших результатів досягнув Андрій Тотовицький, гравець ФК «Шахтар» (м. Донецьк).

Отож наш край гордий спортивними здобутками, є за кого порадіти.