Знайте, ми палені вогнями

День рятувальника в Україні відзначають щорічно 17 вересня, а напередодні, 16 вересня, о 14 годині на центральній площі райцентру фахівці Державної пожежно-рятувальної частини влаштували виставку, майстер-класи та змагання, аби популяризувати рятувальну службу серед дітей і молоді, готуючи серед молодого покоління пожежних рятувальників Сарненщини, які будуть підтверджувати високий професійний рівень області.

DSC_7060Детальніше про захід розповів Сергій Радчук, начальник караулу Державної пожежно–рятувальної частини: «Все, що зараз влаштували для дітей, – спрощена версія міжнародних змагань «Firefighter Combot Challenge». Зараз паралельно такі ж проходять у Києві, де в складі збірної Рівненської області двоє пожежників із Сарненщини. Суть їх у тому, що вогнеборець, одягнений у бойове спорядження, в апараті на стисненому повітрі якомога швидше підіймається висувною драбиною у вікно третього поверху навчальної башти. Перебуваючи на висоті, за допомогою рятувальної мотузки він повинен підняти із землі на башту складене рятувальне спорядження вагою 15 кілограмів. Далі учасник спускається вниз і за допомогою 5-кілограмового молота, сильними ударами пересуває на один метр 72-кілограмову металеву конструкцію. Виконавши ці вправи, треба пробігти імпровізовану 40-метрову смугу перешкод із пожежних гідрантів, узяти водяний ствол під тиском і здолати зворотну 25-метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого влучно поцілити струменем води в мішень. І заключним етапом змагань є швидка евакуація потерпілого з небезпечної для життя зони. Загалом на виконання всього комплексу вищезазначених вправ виділяють дві з половиною хвилини». Також додав, що на міжнародних змаганнях у Києві DSC_7200Рівненщина вже три роки поспіль займає призове перше місце.
Юні сарненці випробували на собі реалії професії рятувальника. Змагалися в поєдинку, де спочатку пробивали металеву конструкцію, потім переносили рятувальний шланг і транспортували потерпілого. Усіх учасників нагородили подяками та подарунками, а ще присутні отримали безліч позитивних емоцій і нових вражень.

Під час дійства біля кожної службової машини пожежники розповідали дітям про методи застосування техніки під час гасіння загоряння, ДТП і надзвичайних ситуацій, вичерпно та змістовно відповідали на будь-які запитання. Не менш цікавим захід був і для дорослих. Оля Лавор зізналася, що проведеним дійством цілком задоволена, адже це перша демонстрація змагань міжнародного формату в Сарнах.

У фіналі всім продемонстрували евакуацію потерпілого з небезпечного середовища та надання першої медичної допомоги.

DSC_7165
Фото Тетяни КОЛЯДИЧ.

DSC_7171

DSC_7174

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz