Заманювання дітей незнайомцями: фейк чи привід для паніки?

Новина про те, що невідомі люди на чорному джипі викрадають дітей на органи, охопила чи не всю Україну. Щоправда, більшість ЗМІ Західного регіону вже спростували таку інформацію, запевнивши, що це фейк. Нині спантеличені батьки зі Сарненщини не знають, кому вірити, але дуже переживають за безпеку малечі. Тому прокоментувати ситуацію просимо заступника начальника ВП ГУНП у Рівненській області – начальника слідчого відділення, капітана поліції Василя ДЯЧУКА, який розповідає:

– Стовідсотково можу спростувати інформацію про викрадення. Нині на території району немає зниклих безвісти дітей.

За останній місяць був один випадок звернення батьків про зникнення трьох дітей. Вони самовільно пішли з подвір’я без мобільних телефонів. Їх відшукали буквально за десять хвилин неподалік від місця проживання. Похвально, що батьки оперативно повідомили, тому дітей швидко знайшли. Проте їх ніхто не викрадав і не заманював, тому цей випадок аж ніяк не пов’язаний із підозрілими авто чи особами, які нібито хочуть викрасти дітей.

Також у вересні в Сарненський відділ поліції ГУНП у Рівненській області звертались дві громадянки щодо спроб незнайомців поспілкуватись із дітьми. Проте вони відбувались у різних локаціях району, у двох випадках ішлося про різні авто й обставини. Причину й обставини такого спілкування можна з’ясувати, тільки встановивши особи незнайомців. Тому, якщо є такі факти стосовно дітей, обов’язково максимально інформативно повідомте в поліцію для з’ясування всіх обставин. Для того, щоб правозахисники оперативно виїхали, встановили і навіть, можливо, зафіксували авто, потрібно надавати телефоном конкретніші дані, ніж, наприклад, просто вказати про чорне авто. Не треба панікувати, а навпаки – швидко зорієнтуватись і записати номерні знаки, марку, колір автомобіля, особливості. Мабуть, в кожному селі знають, які транспортні засоби мають односельці. Тому авто, що не належить місцевим, точно викликатиме надмірну увагу. Тим більше, якщо воно на іноземній чи не рівненській реєстрації.

Дуже важлива також оперативність таких повідомлень. Якщо стали свідком заманювання дітей незнайомцями, то не варто обговорювати це з іншими, роздумувати, що робити, адже за той час автомобіль уже може бути де завгодно. Відразу телефонуйте в правоохоронні органи. Також цінною є інформація про зовнішні ознаки людей, які були в автівці: одяг, колір волосся, якісь особливі прикмети на кшталт шрамів чи тату. А ще необхідно звертати увагу на акцент. Не секрет, що говірки в селах відрізняються, так само кожен регіон має різні діалекти, а іноземці не можуть позбутись акценту. Всі ці речі є підказками й орієнтирами в подальшому пошуку.

Запевняю, що в жителів Сарненського району немає причин для паніки щодо викрадення дітей. Дуже добре, що мешканці небайдужі до таких випадків і повідомляють про них. Адже в сукупності вони дають інформацію про ситуацію в окремих населених пунктах, що допомагає правоохоронцям вчасно реагувати на такі випадки, визначати орієнтири для патрулювання та контролювати правопорядок загалом.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz