Усе починається з віри в себе

Кажуть, без праці успіху не буває. Що роблять люди, які досягають перемоги? Чи є в них свій секрет? Чи, можливо, їм просто всміхнулася доля? Мабуть, і те, й інше.

Але точно можна сказати, що успішні особи, все ж таки, мають певну схему власних дій. І все починається з їхніх звичок та особистих рис.

Недавно талановиту молодь Національного університету водного господарства та природокористування, НУ «Острозька академія», Рівненського державного гуманітарного університету, Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С.Дем’янчука, коледжів та училищ відзначили за досягнення на всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах, участь у міжнародних конференціях і значні успіхи в навчанні. Як уже інформували «Сарненські новини», серед розумників і студентка другого курсу Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Ганна Бородієнко одержала сертифікат на 3 тисячі гривень. Звісно, премія одноразова, але за сумлінне навчання дівчина отримує стипендію в педколеджі, третю частину якої віддає за гуртожиток.

Зазначу, що на Рівненщині діє відповідна програма, і цього року з обласного бюджету виділили 330 тисяч гривень на премії. Якщо торік нагородили 96 студентів, то в нинішньому – 110.

Сьогодні Ганна БОРОДІЄНКО є гостею «районки».

DSC_6229-к
Фото Василя СОСЮКА.

Дівчинка народилася в Малинську Березнівського району, там закінчила початкову школу. Згодом родина переїхала до бабусі в Кузьмівку, де Аня навчалася в місцевому освітньому закладі. У молодших класах займалася хореографією, любила квілінг, вишивати бісером. Навіть почала розшивати ікону святої Анни. А потім уроків побільшало, та й дорога забирала час (закінчувала дев’ятий клас у Кузьмівці, вже проживаючи в Степані). Тепер там мешкає з мамою, названим батьком і двома молодшими братами та сестричкою. Хоча юнка й каже, що перемога в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з математики для неї була неочікуваною, готувалася вона до неї дуже серйозно й сподівалася на призове місце.

У Львові проходив третій етап олімпіади й змагатися було непросто, адже серед учасників були переважно студенти, які вивчали фінансову справу, й математика була одним із основних навчальних предметів. Але Аня, за її словами, отримала надзвичайний досвід і знання, а ще вперше побувала у Львові, побачила гарне місто. Готував студентку викладач математики педколеджу Віктор Онищук і роз’яснював також теми, що не входять у навчальну програму. А вдома, у вихідні, допомагала вчителька математики опорного закладу «Степанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Галина Гожа.

Ще з дитинства Аня мріяла стати вчителькою початкових класів, хоча дорослі й учителі зокрема, відмовляли, казали, що з дітьми дуже важко працювати. Не слухала, а поставила собі за мету здійснити бажання. Наступна ціль – після педколеджу, який хоче закінчити з відзнакою, вступить в університету. І все для цього робить. Головне, потрібно добре вчитися й бути відповідальною, переконана. А подобається, окрім математики, ще й хімія, яку вивчала на першому курсі, та й багато інших предметів. Одно слово, віддає перевагу точним наукам.

Вдома на сестричку завжди чекають брат Валерій просить допомогти йому з математикою, а маленькі Марк і Мілана чимдуж біжать назустріч, щойно почують, як грюкнула хвіртка. Аня любить із ними гратися. Намагається й мамі допомогти по господарству, поки вона на роботі. А ще ж треба хоча б конспекти написати за вихідні, щоб потім було легше вчити. Адже з кожним курсом завдань більшає. Потрібно встигнути й художню літературу, в основному, програмну, прочитати. На іншу реально не вистачає часу. Кумирів серед письменників чи поетів у неї немає, нікого особливо невиділяє. Автор або подобається, або ні.

Треба ставити мету й досягати її цілеспрямовано, радить Ганна Бородієнко молоді, адже без наполегливої праці успіх не приходить:

–  Думаю, найголовніше – вчасно зрозуміти, яке заняття для тебе може бути справою всього життя, якщо ти не помилився з вибором. Дуже важлива думка або мати зразок для наслідування, той, хто безкорисливо підкаже дорогу. Що стосується освіти, то вона важлива для формування світогляду.

Є дуже проста й відома формула успіху: талант і працездатність. Адже Бог дає нам талант, а далі кожен відшліфовує його і реалізовує. Але треба наполегливо працювати старанно, щоб був результат. За своєю професією знаю багато людей, які трудилися, але це нічого не вирішувало, оскільки без таланту можна досягти лише посередніх успіхів.

І ще. Не можна очікувати, що хтось підтримає і повірить у вас, якщо самі цього не зробите. Це важка робота, і може зайняти неабиякий час, але коли нас оточують люди, які наділені рисами, які хочемо теж мати, процес навчання прискорюється. Адже завжди намагаємось піднятись до їхнього рівня.

Тож вірте в себе, бо з упевненості все й починається.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz