Що думають сарненці про місцеві книгозбірні?

Бібліотеки завжди відігравали важливу соціальну, освітню та культурну функцію. Сьогодні вони змінюються, трансформуються, адаптуються під вимоги сучасного читача, який часто й сам не знає, що йому потрібно.

Тож напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, що святкують 30 вересня, вирішили запитати, що знають сарненці про місцеві книгозбірні, як часто їх відвідують і що пропонують, аби вони стали привабливішими для читача.

мостякІрина МОСТЮК,

20 років, студентка:

– Здається, в Сарнах є дві бібліотеки. Останній раз відвідувала їх ще в школі, але вони однозначно потрібні. Вже давно планую сходити й узяти книгу, бо з телефону читати – це зовсім не те. Якщо ж купляти, то з часом книжок назбирається багато. Де їх потім дівати? Та й узагалі, читання сьогодні – дороге задоволення. А в бібліотеці можна взяти книгу, перечитати і, повернувши, брати нову. Напевно, місцевим книгозбірням потрібно більше себе рекламувати, щоб люди бачили, як вони функціонують, адже інтерес до друкованих книг знову зростає. Зараз популярні соцмережі, чому б не створити сторінку в Instagram? Вона могла б стати чудовим майданчиком, де можна було б дізнатись про бібліотечні заходи, робити огляди нових книг, обговорювати бестселери.
Галина НАБУХОТНА,

39 років, головний спеціаліст міськвиконкому:набухотна

– Намагаюсь постійно відвідувати районну бібліотеку. Брати літературу в книгозбірні почала, коли влаштувалась на роботу, відчувала в цьому ментальну потребу: хотілось почитати свіжі думки, ідеї, надихнутись героями, сюжетами. І досі зареєстрована в бібліотеці, хоч буваю там не досить часто, приблизно п’ять разів у рік. Нині найбільше цікавлюсь художньою літературою психологічного напряму. Багато співпрацюю із бібліотеками по роботі. Наприклад, разом із Сарненською міською радою та Дитячою дорадчою радою при міському голові проводили акцію збору літератури, яку передавали до книжкового фонду книгозбірні. Пишу вірші, була слухачкою літклубу «Дивослово», що діє при ЦРБ. Це пізнавальні та цікаві заходи для поціновувачів творчості місцевих поетів, людей небайдужих до художнього слова. Вважаю, що бібліотеки і так роблять максимум для читача, адже вони доступні та безкоштовні: приходь і читай. Все залежить від бажання людини та її самосвідомості. Звичайно, сьогодні багато літератури є в Інтернеті, але мережа ніколи не замінить книжку та відчуття, які бережнийзалишаються після читання друкованої на папері літератури.
Олексій БЕРЕЖНИЙ,

семикласник у Коростської ЗОШ І-ІІІ ст.:

– У шкільну бібліотеку ходжу часто, буває, тричі на тиждень. Сьогодні взяв книгу «Володимир – князь Київської Русі». Любить літературу на історичну тематику. Нам подобається, коли про цікаві книги розповідають на уроках чи рекомендують друзі. Наприклад, коли вчителька порадила почитати книжку про Ярослава Мудрого, після уроку за нею побігли півкласу, проте вона була одна й дісталась мені. Але однокласникам нічого хвилюватись, я вже дочитую і скоро передам наступному.

Хіона КРАВЧУК,кравчук

64 роки, зберігач фондів музею:

– Знаю, що діють чотири книгозбірні: ЦРБ, Сарненські міські бібліотеки № 1 й № 2 та районна для дітей. Усе життя любила читати, тому в книгарню навідуюсь регулярно. Останній раз була саме в міській, що в центрі, минулого тижня. Звичайно, бібліотеки в наш час потрібні, їх необхідно розвивати, популяризувати. Адже в усі часи слово мало велике значення. Вважаю, що почерпнути істинні знання можна тільки з книги. Телевізор не дивлюсь. Аби зацікавити читачів, сучасним бібліотекам треба побільше хороших книг, а також дієва реклама літератури.

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz