«Твоя країна FEST»: сеанс «культурної акупунктури» в Сарнах

Сучасна українська музика, популярні виконавці, світлове шоу, живий якісний звук, а також благородна мета – популяризувати українське в прикордонних містечках України – об’єднались в одному проекті – «Твоя країна FEST», який відбувся за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

DSC_7793Сарни стали останнім сьомим населеним пунктом у рамках фестивалю, де 29 вересня виступили «GrozovSka Band», «Мандри», Марія Бурмака та «Gypsy Lyre», Іванка Червінська та гурт «Антитіла».

Пригадати, коли така кількість зірок була востаннє в місті важко, навіть неможливо. Тому, проігнорувавши осінню прохолоду, люди зібрались на центральній площі в очікуванні виступів. Розпочав концертну програму «GrozovSka Band», солістка якого відразу задала невимушений легкий настрій, а пісні змушували підтанцьовувати.

DSC_7770Про те, чи вдалося донести основну ідею фестивалю українським музикантам, розповідає Олена Грозовська: «Думаю, що судити слухачам і глядачам, але принаймні зі сцени все виглядає дуже непогано. На всі концерти, в яких брали участь, приходило багато людей. Це дуже емоційно сприймається скрізь, реакція всюди майже та сама. Я б назвала це «культурна акупунктура», адже включені у фестиваль міста – це важливі точки. Думаю, що цю справу потрібно продовжувати й це далеко не останній такий фест».

Україна граничить із Білоруссю в межах п’яти областей, тож, чому для проведення фестивалю обрали саме Сарни, пояснює лідер гурту «Мандри» Фома (Сергій Фоменко): «Сарни одне з тих DSC_8056містечок, звідки починається Україна, і дуже відоме та важливе. Не треба жити в ілюзіях, кордон із Білоруссю такий самий, а може навіть і небезпечніший відрізок, ніж інші. Росія і Білорусь зовсім поруч, а ідеологічно це два схожі режими. Пам’ятаємо, як два роки тому Російська Федерація проводила військові навчання в Білорусі. Тому в усіх цих крайніх точках ми окреслюємо теперішній культурний і адміністративний кордон держави».

Саме гурт «Мандри» наступним запалював місцеву аудиторію. Їх виступ був наповнений і драйвом, і лірикою, і любов’ю до України й українців. «Дуже хочеться, щоб якомога більше української цікавої DSC_8039музики звучало в невеликих, зокрема прикордонних, містечках, тому що дуже рідко зірки й артисти доїжджають сюди. Таким чином існує вакуум українського культурного життя, особливо в прикордонні. Можливо, в Сарнах і немає такої проблеми, як в Ізмаїлі або Генічеську, де реально 95% населення – російськомовні, але наявність кордонів дуже важлива, бо з цих населених пунктів по суті починається Україна насправді», – прокоментував Фома. Артист зізнався, що в нашому місті він не вперше, адже неодноразово тут виступав, і додав: «Сарни мені подобаються. Не знаю з чим це пов’язано, та коли приїжджаємо, тут завжди сонечко. Місто дуже класне».

DSC_8231Під час концерту сарненці мали нагоду також познайомитись із радником міністра інформаційної політики, учасником російсько-української війни, Героєм України Володимиром Жемчуговим, який власним прикладом демонструє велике бажання бути українцем у сильній і незалежній Україні. «Я теж родом із невеличкого містечка на Донбасі, на кордоні України, тільки з іншого боку. Розумію ваші відчуття, бо пам’ятаю свої враження, коли зі столиці на День шахтаря приїжджали музиканти та співаки, яких бачили лише по телебаченню», – розповів пан Володимир. Радник міністра вперше відвідав Поліський край. Поділився, що було приємно спостерігати місцеву DSC_8249лісистість, яка нагадала батьківщину його матері – Могильовську область.

Далі сценою заволоділи Марія Бурмака та «Gypsy Lyre». Співачка та композитор була приємно здивована тим, наскільки глядачі ознайомлені з її творчістю. Тож відтоді їх зігрівали не лише відомі пісенні мотиви, а й теплі слова артистки, адресовані жителям міста.

Мультикультурності в програму фестивалю внесла Іванка Червінська. Окрім пісенних зразків українського фольклору, які у виконанні співачки та гурту «Gypsy Lyre» набули нового сучасного звучання, заспівала також сербську та циганську народні пісні.

Завершував музичну програму популярний гурт «Антитіла». Кожна їхня пісня викликала сплеск емоцій та овацій, особливо серед молодіжної аудиторії. Саме «Антитіла» глядачі викликали на біс, а потім фанати ще довго чатували своїх кумирів за сценою, щоб повернутись додому не тільки з купою вражень, а ще й з автографом і фото.

Приємно було спостерігати в очах сарненців захоплення від усього, що відбувається. Місцева публіка, більшість із якої на концертах переважно стоїть, байдуже спостерігаючи, в цей день
DSC_8314відривалась, танцювала, підспівувала, веселилась і не жаліла оплесків. «Кількагодинний фест промайнув за коротку мить, залишивши по собі приємний присмак насолоди. Саме такі події хочеться більше бачити на нашій міській площі. Будучи прихильницею гурту «Антитіла» та відвідавши їхній третій виступ, можу без сумніву сказати, що ці хлопці щоразу запалюють публіку все сильніше. Це чи не вперше для того, щоб отримати задоволення від улюблених виконавців, не довелося прямувати в інше місто, тому з нетерпінням чекатиму нових концертів», – ділиться отриманими враженнями Ірина Дебела.

DSC_8233
Фото Василя СОСЮКА.

Насамкінець пригадались слова Сергія Фоменка про те, що з «Твоя Країна fest» люди йдуть трохи більше українцями. Ця фраза, яка спочатку сприймалась дещо скептично, після завершення фестивалю повністю справдилась: містяни ще довго не покидали площу, трималися за руки та щосили співали «Україно, Україно! Після далечі доріг вірне серце твого сина я кладу тобі до ніг…». Заради цього і варто проводити такі заходи. Учасники й організатори фестивалю шляхом «лагідної українізації», вкотре демонструючи багату музичну культуру, змусили жителів прикордонних міст пишатися тим, що вони українці.

DSC_8261 DSC_8143 DSC_8213 DSC_7980DSC_8344Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/sarnynews.in.ua/photos/?tab=album&album_id=1078409768983383

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz