Внесли зміни до програм і бюджету

Минулої п’ятниці на пленарне засідання 26 чергової сесії міської ради прибули 27 депутатів. Попри те, що постійні комісії обговорили всі питання напередодні, сесія тривала не одну годину. Адже розглянули, взявши до уваги й рекомендації постійних комісій, дюжину питань. А звернення депутатів міськради Віталія  Жабчика і Тараса Шевчука, які озвучила міський голова Світлана Усик, направили на розгляд міськвиконкому.

За традицією засідання розпочали з вітань депутатів із днем народження, які приймали Едуард Раковець та Євген Красномовець.

Обранці громад внесли зміни до цільових програм з пріоритетних напрямків розвитку міста на 2018 рік. Серед них і Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста. Мова йде про гуманний спосіб і захист тварин від жорстокого поводження та покращання умов проживання мешканців Сарн. Щодо фінансування, то його здійснюють наданням поточних трансфертів КП «Трудівник» і КП «Екосервіс» в сумі 100 тис. грн.

Додаток до Програми підтримки творчих колективів, аматорських об’єднань, виконавців, митців, діячів культури, учнів міста Сарни депутати доповнили абзацом такого змісту: «У разі встановлення винагороди творчому колективу, аматорському об’єднанню, таку винагороду колектив чи об’єднання отримує шляхом зарахування коштів на рахунок його керівника».

На засіданні затвердили також Програму відшкодування комунальним підприємствам міськради різниці в тарифах на послуги з централізованого водовідведення, опалення та на теплову енергію на 2018-2020 роки. Зокрема порядок визначає механізм розрахунків, обліку та відшкодування КП «Екосервіс» і КП «Сарнитеплосервіс» різниці в тарифах, що виникла через невідповідність фактичної вартості наданих послуг (фактичних витрат) діючим тарифам. На спільних засіданнях комісій в Програмі запропонували замінити  для КП «Сарнитеплосервіс» суму 500 тис. грн на півтора млн грн на 2018 рік.

Письмовий звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя 2018 року підготував заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Андрій Жабчик. Для прикладу, видатки на утримання дошкільних навчальних закладів сягають 15172872 грн, а закладів культури міста – 1320192 грн. Андрій Жабчик також ознайомив присутніх із внесеними змінами до міського бюджету на 2018 рік. Скажімо, затвердили надання субвенції державному бюджету на облаштування кабінетів для роботи з дітьми уразливих категорій потерпілих від злочинних посягань для Сарненського відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області в сумі 30 тис. грн.

Не акцентуватиму увагу на переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста, що можуть бути передані в оренду  в 2018 році, так як його оприлюднять на веб-сайті міської ради та районній газеті. Натомість зауважу, що на сесії задовольнили прохання наймачів родини Крит про приватизацію жилого приміщення в гуртожитку по вул. Пирогова, 4/16, в якому вони проживають. Мешканці мають право на безоплатну передачу його у власність.

Депутати міської ради внесли зміни до рішення міської ради щодо комісії з проведення інвентаризації нерухомого майна на території міста та складу тендерного комітету і персонального складу виконкому.

На сесії розглянули також низку листів, заяв та звернень громадян, підприємств, установ і організацій Сарн із земельних питань, які озвучила начальник відділу земельних ресурсів Наталія Корнійчук. Лише заяв на отримання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів виявилось 94. Лише дві було з проханням надати дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлових будинків, господарських будівель і присадибних ділянок (споруд). Однак взявши до уваги той факт, що громадяни Юрій Пупко і Юрій Магрело претендували на землі запасу міста, але не перебували в списку обліку, відповідно до затвердженого положення, під час голосування четверо депутатів висловились проти надання дозволу, а 23 – утримались.

За рекомендаціями комісій теж не надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови Сергію Галащуку, Олександру Василевському та Петру Васильцю, так як на земельних ділянках по вулиці Костомарова розміщений водний об’єкт. А заяву Івана Романюка направили на доопрацювання через розташування на ділянці об’єкта нерухомого майна без правовстановлюючих документів.

Чи бути Сарненській ОТГ?

У «Різному» міський голова Світлана Усик озвучила лист голови Сарненської РДА Ярослава Яковчука. Основний мессидж – зволікання з вирішенням питання створення Сарненської об’єднаної територіальної громади, що, на думку керівників району, шкодить економічним інтересам міської територіальної громади.

На думку ж депутатів міської ради, це питання треба вивчити, а Світлана Усик запропонувала обранцям громад поспілкуватися з цього приводу з виборцями своїх округів. Зійшлися в одному – ще й самі депутати не до кінця розуміють, що таке ОТГ і потребують роз’яснення.

Ірина Ковтун поділилась іноземним досвідом і радила б радам, які хочуть приєднатися до Сарненської громади, презентувати себе. Скажімо, надати бізнес-план, що саме вони можуть зробити для общини, скільки коштів їм потрібно, щоб розвиватися тощо. Обранці міських громад не проти також зустрітися з керівниками вже створених ОТГ, які б поділилися практикою.

Депутати висловили також зауваження та пропозиції, серед яких питання початку ремонтних робіт по вулиці Толстого, строки закінчення їх по Технічній, зачіпали також проблему грейдерування вулиць із твердим покриттям.

Насамкінець переглянули фото-презентацію з усними коментарями Світлани Усик про реалізовані та заплановані проекти 2017-2018 років.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz