Здай нелегальну зброю – уникни кримінальної відповідальності

У період проведення місячника добровільної здачі зброї в жовтні 2018 року громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ, до інспекторів поліції та добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби. При цьому особи, які добровільно здають зазначені предмети та матеріали уникнуть кримінальної відповідальності.

Добровільно здана, технічно справна мисливська зброя, спеціальні засоби самооборони після перевірки, чи не перебувають вони в розшуку, можуть бути зареєстровані на громадян у встановленому законом порядку.

Звертаємо увагу близьких родичів померлих власників мисливської зброї та спецзасобів самооборони, що згідно з «Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України № 622 від 21 серпня 1998 року, зброю та спецзасоби померлих власників у п’ятиденний строк повинні також добровільно здавати їх родичі в органи внутрішніх справ, де їх зберігають до вирішення питання про спадщину. Зберігання ж зброї і спецзасобів без дозволу передбачає притягнення громадян до відповідальності та її конфіскації.

Варто зауважити, що місячники добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і спеціальних засобів стійко ввійшли в практику роботи органів внутрішніх справ, їх проводять щорічно, не менше двох разів у рік, і це дає позитивні результати в боротьбі з незаконним обігом вказаних предметів і матеріалів.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz